Logo EAS

 

 

Uhisnadal_logo_sinine 

 

Igal aastal 26. novembril  tähistatakse Eestis kodanikupäeva, mille eesmärgiks on teadvustada kodanikuks olemist ja tõsta selle väärtust.  2013.aastast on üle Eesti toimunud nädala jagu erinevaid kodanikualgatuslikke sündmusi, mis koonduvad ühise nimetaja “Ühisnädal” alla. Ühisnädala kujunemist on mõjutanud SA Domus Dorpatensise ja Eesti Väitlusseltsi poolt algatatud Kodanikuühiskonna Nädal, mis varasemalt toimus kevaditi. Kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav Ühisnädal leiab käesoleval aastal aset 26. novembrist- 2.detsembrini

 Ühisnädalal toimub üle Eesti palju sündmusi, kus tutvustatakse inimeste omaalgatuslikke ettevõtmisi ja räägitakse kodanikuühiskonna tähtsusest ja rollist riigi arengus. Samas ei ole Ühisnädal vaid kodanikuühenduste nädal. Selle nädala raames tunnustavad ja väärtustavad erinevad sektorid kodanikualgatust ja maakondades toimuvad sündmused erinevatele sihtrühmadele.

Ida-Virumaal on kodanikupäeva  nädalal   tublide, aktiivsete kodanike ja vabaühenduste tunnustamist korraldanud  IVEK  koostöös Ida-Virumaa Külade Esinduse, Narva Ärinõuandla ja EMSL Ida-Virumaa  vabaühenduste konsultatsioonipunktiga  alates 1997.aastast. Tunnustatud on enam kui 500 kodanikku ja kodanikualgatust.