Logo EAS

Ida-Viru Turismiklaster  (www.idaviru.ee)

IVEKi juhitud turismiklaster koosneb ligi 50 partnerist, kellest 9 on omavalitsused ja ülejäänud turismiteenust pakkuvad organisatsioonid ja ettevõtted. Klastri eesmärk on tutvustada Ida-Virumaad kui avastamisväärset ning mitmekülgseid võimalusi pakkuvat turismisihtkohta, selleks et kaasata uusi sihtgruppe ja sihtturge ning suurendada Ida-Virumaa külastatavust ja turismitulu.

VISIOON – Ida-Virumaa on aastal 2020 Tallinna järel  Eesti turismisihtkoht nr. 2 (camiljon ööbimist aastal 2020) ning Narva toel turistidele kindel peatuspaik Tallinna ja St. Peterburi ühendaval turismiarteril.

MISSIOON on oma liikmete toetamine ning nende edulugudele kaasaaitamine, Ida-Virumaa kui sihtkoha turundamine ja arendamine.

Klastri edu alus – kokkulepe Ida-Virumaa turismi arengueesmärkidest ja sihtpärane koordineeritud tegevus eesmärkide saavutamiseks.

Ida-Virumaa Turismiklastri aktuaalne strateegia 2014 -2020

 

Ida-Viru turismiklastri partnerid

 

Turismiklastri käivitasid Ida-Viru tugevad turismiteenusepakkujad ja omavalitsused 2008 a.sügisel.
Eestvedajad ehk Ida-Viru turismi Tähelennustartijad olid Piia Tamm Jõhvi Kontserdimajast, Terje Rattur (Bürkland) Saka Mõisast, Andres Toode Narva muuseumist, Tarmo Bachman Meresuu SPAst, Kristi Markov (Kivestu) Toila SPAst, Ainar Varinurm Põlevkivimuuseumist, Kristina Ernits Jõhvi turismiinfost, Ene Raudar ja Paul Kesküla Illuka vallast, Tauno Võhmar Jõhvi linnast, Tiit Salvan Toila vallast, Veikko Lulalaid Vaivar vallast, Aivar Surva Mäetaguse vallast, Enn Käiss Eesti Kaevandusmuuseumist.

 

Kontakti lisainfoks leiate SIIT.

 

Johvi Tourist Information centre_2_K_Ernits_05_07_2019    Johvi Tourist Information Centre_2_idaviru_visit_estonia_M_Kämärä

 

Jõhvi Turismiinfokeskus (TIK) – Turismiettevõtjale on Turismiinfokeskus parim koht, kus endast ning pakutavatest toodetest teada anda, jagamiseks trükiseid tuua või tooteid müügiks pakkuda.

  • Vahendab turismialast informatsiooni Ida-Virumaa ja kogu Eesti vaatamisväärtuste, muuseumide, majutus- ja toitlustusettevõtete, aktiivse puhkuse pakkujate, giiditeenuste osutajate ning kultuurisündmuste kohta Eesti elanikele ja väliskülalistele.
  • Aitab planeerida vastavalt külastaja soovidele reisimarsruuti (//idaviru.ee) – avastamaks Ida-Virumaa seikluslikke paiku ja kontrastiderohkust.
  • Müüb maakonna suveniire ja kingitusi.

Turismiinfot maakonna ja Eesti kohta leite kodulehtedelt www.idaviru.ee/ ja www.puhkaeestis.ee

Asukoht: Kooli 2, Jõhvi

Kontakttelefon: 337 0568

Lahtiolekuajad

15.05-15.09 E-R 10-17, L-P 10-15

14.09-14.05 avatud ettetellimisel

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus oli 2012-2014 partner „Via Hanseatica“ turismiprojektis ja alates 2019 aastast on partner “Via Hanseatica Plus” jätkuprojektis.

2019 aasta aprillis algas Eesti-Vene programmi vahendite toel kaks aastat kestev suurprojekt Via Hanseatica Plus, mis lisaks olemasoleva marsruudi arendamisele keskendub marsruudile lisandväärtuse andmisega – laienetakse Rakvere ja Viljandi suunas Eestis ning Viiburi ja Pihkva suunas Venemaal.

Mis on Via Hanseatica loe kodulehelt //www.viahanseatica.info/et/