Logo EAS

Ida-Virumaa Aasta Ettevõte 2020

Neljapäeval, 10. detsembril avalikustati konkursi „Ida-Virumaa Aasta Ettevõtted 2020“ võitjaid seitsmes  kategoorias: väikeettevõte, turismiettevõte, uustulnuk, eurorahade rakendaja, ettevõtja sõber, noorte ettevõtlik tegu ja aasta äritegu.

Vaata kõiki nominente siin.

Ida-Virumaa Aasta ettevõtja on Fortaco Estonia OÜ kes võitis „Ida-Virumaa Aasta Äritegu 2020“  tiitli tootmise laiendamise eest oma Narva tehases.

Fortaco Estonia OÜ näol tegemist tänapäevase ja kõrgtehnoloogilise ettevõttega, mis pöörab suurt tähelepanu robotiseerimisele ja automatiseerimisele. Ettevõttes on pea 500 töötajat, kelle palgatase on reeglina kõrgem kui mujal maakonnas. Ettevõtte on sotsiaalselt tundlik ja panustab järelkasvu kasvatamisesse. Fortaco laiendab oma tegevust ning investeeris uutesse tootmispindadesse ja -seadmetesse, mis tõi kaasa üle 30 uue töökoha tekkimise Narvas.

Lisaks Aasta Äriteole selgusid võitjad veel järgmistes kategooriates: Elvarem OÜ (Ida-Virumaa Aasta Väikeettevõte), Blueray OÜ (Ida-Virumaa Aasta Turismiettevõte), Merepargi Aparthotel OÜ (Ida-Virumaa Aasta Uustulnuk), Narva Muuseum SA (Ida-Virumaa Aasta eurorahade rakendaja), Toila Vald (Ida-Virumaa Aasta Ettevõtjate Sõber) ja Seiklusmaa TV suvevideod (Ida-Virumaa Aasta Noorte Ettevõtlik tegu). Ettevõtete tulemusi hinnanud zhürii otsusega anti 2020 aastal eripreemia väljapaistva tegevuse eest tootmise arendamisel ja töökohtade loomisel Westaqua-Invest OÜ-le,  mis toodab kõrgekvaliteedilisi veepuhastus süsteeme Sillamäel ja Narvas.

Konkursi Ida-Virumaa ettevõtete tunnustamiseks kuulutasid ühiselt välja Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Jõhvi esindus,  Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, SA Ida-Viru Tööstusalade Arendus, Europe Direct`i Jõhvi teabekeskus ja Ida-Virumaa ajaleht „Põhjarannik“. Konkursi eesmärk on väärtustada ettevõtlust ja ettevõtlikkust Ida-Virumaal. Konkursile laekus üle 70 ettepaneku erinevate ettevõtete ja organisatsioonide tunnustamiseks.