Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

08.02.23 EVEA auhinnagalalt kus Ida-Viru turismiklaster sai väärika tunnustuse „Koostöö Vedur“ võitjaks!

 

“Eesti Ettevõtlik Vaim 2022” auhinna võitjad ja nominendid

 

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioonil on traditsioon valida väikeettevõtjate seast parimad.

“Eesti Ettevõtlik Vaim 2022” konkursil valiti 8.veebruaril aasta silmapaistvad väikeettevõtted ja koostööorganisastioonid.

Kokku oli Eesti Ettevõtlik Vaim 2022 konkursil 8 kategooriat. Zürii otsusega on iga kategooria parimad järgmised ettevõtjad:

PÕLVKONDADE ÜHISJÕUD – aasta pereettevõte

Statuut: Väike- või keskmise suurusega ettevõttes on toimunud edukas põlvkondade vahetus, nooremad pereliikmed löövad aktiivselt ettevõttes kaasa. Noorem põlvkond on omandanud ettevõttes vajalikke teadmisi kõrg- või kutsekoolis. Ettevõte on majanduslikult edukas tööandja.

 

Võitja:

Juurimaa Tall OÜ, Hobutalu (ratsutamine, maaturism), Raplamaa       www.juurimaatall.ee

 

Juurimaa Tall on asutatud 2009. aastal Vinguti-Juurimaa talu maadele ja on edukalt tegelenud maaturismi ja ratsaspordi arendamisega Raplamaal. Meie eesmärk on pakkuda ehedaid elamusi hobuste ja teiste koduloomade seltsis. Hobuomanikud saavad oma lemmikule uue ja mõnusa kodu, ratsaspordi huvilistele on treeningud, matkasellidele ratsa- ja vankrimatkad, pruutpaaridele pulmasõidud ning lastele ratsalaagrid. Ettevõttes lööb kaasa nelja  põlvkonna 7 pereliiget.

 

Nominendid:

Ananke OÜ, Mööbli müük e-kaubanduses, Läänemaa ,www.ananke.ee

 

Baltest Mööbel OÜ Mööblitootmine, Viljandimaa, www.baltest.ee

 

PARIM NAISETTEVÕTJA – aasta naisettevõtja- ettevõtlik ema

Statuut: Ettevõte kuulub täielikult naisomanikele ja on tegutsenud vähemalt kaks tervet majandusaastat. Ettevõtja(d) on suutnud edukalt ühendada ema ja ettevõtja rollid. Ettevõte on majanduslikult edukas tööandja.

 

Võitja:

Rebecca Liis Armus OÜ Raamatupidamisteenused, Lääne-Virumaa, www.armus.ee

Ettevõte osutab  raamatupidamisteenuseid Eesti, Soome, Rootsi ja Norra turul tegutsevatele ettevõtetele. Büroo eripäraks on see, et kõik töötajad teevad just seda tööd, mis neil silma särama paneb. Loomulikult on olemas kogu vajalik erialane pädevus, kvalifikatsioon ning ka kindlustus, et kliendid saaksid end turvaliselt tunda. Ettevõte omanik Rebecca Liis Armus panustab aktiivselt sektori arengusse olles Eesti Raamatupidajate Kogu nõukoja liige. Ta on kahe väikse lapse ema.

Nominendid:

LP Villa OÜ, Elamustoitlustus, Harjumaa, https://laheperevilla.eu/

Melli OÜ, Ilusalong, Tartu, https://mellistuudio.ee

 

 

MAA SOOL – aasta maaettevõtja

Statuut: Väike- või keskmise suurusega ettevõtte, mille tegevuskoht jääb väljapoole linnasid ja asulaid suurusega üle 4000 elaniku. Ettevõte on viimase aasta jooksul loonud piirkonda uusi töökohti, renoveerinud seni kasutult seisnud hooneid, kasutab kohalikku toorainet või kannab edasi kohalikke traditsioone. Ettevõte on majanduslikult edukas tööandja ning on tegutsenud vähemalt kaks aastat.

 

Võitja:

Kloostrimetsa Fideikomiss UÜ Siidritootmine omakasvatatud õuntest, Harjumaa https://kloostrimetsa.eu/korjuse-vanapere

300-aastase ajalooga Korjuse-Vanapere talus kasvatatakse õunu ja muid Eestis traditsioonilisi aiasaadusi. Kloostrimetsa Siidrimaja alustas tootmist 2017.a.  Toodetakse käsitöösiidrit ainult oma talu õunaaedades kasvanud maheõuntest.  Lisaks valmivad ettevõtte köögis moosid, mahlad ja siirupid. Omatakse  “Põlispuu Hoidja” ja  “Wildlife Estates”- märgiseid, millega tunnustatakse keskkonnahoidlikke maaomanikke.

 

Nominendid:

AS Natural, Sae- ja höövelmaerjali tootmine, Järvamaa, www.natural.ee

Mahlametsa OÜ, Naturaalsete mahlade tootmine,  Pärnumaa https://www.facebook.com/mahlametsa/

 

 

PARIM START– aasta edukaim alustav ettevõte

Statuut: Ettevõte on asutatud peale 1.juuli 2019. ja on tegutsenud vähemalt kaks aastat. Hea tulemus on saavutatud võimalikult väikese alginvesteeringu toel. Toode või teenus, mida ettevõte pakub, annab oma originaalsuse/innovaatilisusega ettevõttele turul tugeva konkurentsieelise. On loonud uusi töökohti.

 

Võitja:

LP Villa OÜ, Elamustoitlustus, Harjumaa            https://laheperevilla.eu/

Elamusresto Lahepere Villa kaunis Kloogarannas, mere ääres. Lahepere Villa on avanud uksed 2021 aastal ning juba täna on see soovitatud “Michelin Guide 2022” poolt ja saavutanud White Guide restoranigiidis  meistritaseme. Eristume selgelt kõigist – ehk kuigi oleme koduresto, teeb meil süüa tippkokk. Meile saamiseks tuleb teha alati eelbroneering koos ettemaksuga, vahest tuleb oodata kuni 1,5 kuud.

 

 

Nominendid:

RAKI OÜ, Küünlad, disainriided. Järvamaa www.raki.ee

Testimis OÜ Testimislabori teenused, Ida-Virumaa Narva https://ndtservice.ee/

 

 

EDUKAS SOOLOETTEVÕTJA – aasta parim iseendale tööandja

Statuut: FIE või osaühing, kus omanik on ainus töötaja ja käive/bilansimaht ei ületa 2 mln eurot. Ettevõtja peab omama käivet vähemalt viimasel kahel majandusaastal. Ettevõtja on edukas iseendale tööandja, kes suudab läbi ettevõtluse maksta endale väärikat palka.

 

Võitja:

DonnDIY OÜ, YouTube-s “kuidas teha”-videote avaldamine, Valgamaa www.youtube.com/DonnDIY

Tegevusalaks on masinaehitusvideote tootmine platvormile YouTube. Donald Dorchil on kuldsed käed ja üle 870 000 jälgijat You Tube’is üle maailma.  Viimase kahe aasta suuremad projektid on olnud neljaveolised UTV ja metsaveohaagis, mis toimivad komplektis ja aitavad metsa majandada. Videod teenivad aastaringselt reklaamitulu ja võimaldavad ettevõtjale koos perega elu maapiirkonnas, lõuna-Eestis. Tegemist on traditsiooniliste käeliste ja tehnikaoskuste nutika ühendamisega infoühiskonna võimalustega.

 

Nominendid:

 

Õmblusingel OÜ Peokleitide disain ja õmblemine, Tallinn http://www.omblusingel.ee

 

Ühetähejutud OÜ Lugemisoskust õpetavate lasteraamatute kirjastamine,  Tallinn      https://xn--hethejutud-s5a8z.ee/

 

 

RINGMAJANDUSE KANGELANE – aasta silmapaistev ringmajanduse edendaja

Statuut: Vähemalt 2 aastat tegutsenud väike- või keskmise suurusega ettevõte, kelle ärimudel tugineb olulises osas ringmajanduse põhimõtetele ning kelle toode või teenus toetab ressursisäästu, taaskasutust, jäätmetekke- või jäätmeladustamise vähendamist.

 

Võitja:

 

HTM KAROLIN OÜ Looduskosmeetika käsitöönduslik tootmine, Saaremaa     www.hoia.bio

HOIA homespa looduskosmeetika tooted on 100% looduslikud. Valmistame oma tooteid käsitsi Saaremaal, kivide ja kadakate vahel. HOIAME KOOS on HOIA homespa üleskutse jätkusuutlikuks elustiiliks. Meie töötame igapäevaselt paremate ja keskkonda säästvate lahenduste suunas, mõõdame oma CO2 jälge, toodame jääkideta,  kasutame võimalikult palju korduvkasutatavaid pakendeid ja propageerime ringmajanduse ideed ning jätkusuutlikku tarbimist.  HOIA tooteid on tunnustatud erinevate auhindadega, mh Buduaari Ilulemmik, Anne ja Stiili Ilulemmik jt.

 

Nominendid:

Green Gravels OÜ Ehituskillustiku tootmine klaasijäätmetest, Raplamaa https://gravels.ee

Naturewear OÜ Jalatsite ja riiete kestlik tootmine, Tartu https://kirasustainable.com

 

 

EESKUJULIK DIGITALISEERIJA – digitehnoloogiate abil suuri edusamme saavutanud ettevõtja

Statuut: Väike- või keskmise suurusega ettevõte, mis on turul tegutsenud kauem kui 2 aastat, mille põhitegevusala ei ole tarkvaraarendus, mille toote või teenuse pakkumisel kasutatakse nutikaid lahendusi ning mida võib erinevate digitaalsete tehnoloogiate rakendamisel tuua eeskujuks teistele.

 

Võitja:

 

K-Print OÜ Trükiteenused,  Tallinn www.k-print.ee

K-Print OÜ pakub trükiteenust. Üle 80% meie toodangust saadame üle Euroopa, viimased 5 aastat oleme kasvanud keskmiselt 10-15% aastas. Teeme koostööd rahvusvaheliselt tuntud suurbrändidega. Ettevõtte suurimaks konkurentsieeliseks on digitaliseerimisest ja automatiseerimisest lähtuv juhtimine ning uusimate tehnoloogiate rakendamine tootmisprotsessis.

 

Nominendid:

Baltest Mööbel OÜ Mööblitootmine, Viljandimaa www.baltest.ee

CH Konsultatsioonid OÜ Raamatupidamis- ja konsultatsiooniteenused, Harjumaa      www.chk.ee

 

 

KOOSTÖÖ VEDUR – kohalik organisatsioon või erialaühendus, kelle ühine tegu või tegevus on märkimisväärselt edendanud kohalikku elu ja väikeettevõtjate vahelist koostööd.

 

Võitja:

Ida-Virumaa turismiklaster (IVEK SA) ivek.ee ja idaviru.ee

Klaster koondab ca 50 partnerit, kellest 8 on KOV ja ülejäänud 42  – Ida-Viru aktiivsed ja missioonitundelised ettevõtjad. Klastripartnerite ühine eesmärk on teha Ida-Virumaast Eesti nr.1 turismisihtkoht Tallinna järel aastaks 2035.

Covid-kriisis pidas klaster läbirääkimisi ministeeriumidega kriisitoetuste üle, hoidis maakonda aktiivselt pildis ja motiveeris ettevõtteid jätkama. Koos nuputati välja kontaktivabu teenuseid ja turundust.

Ukraina sõjakriisis, mil kadus Ida-Viru peamine välisturistide turg – Venemaa, tehti ühiselt kiire  strateegiamuudatuse, suunates põhitähelepanu Soomele ja Lätile. 2022. aasta lõpp on olnud positiivne hoolimata energiakriisist ja tulevikku vaadatakse realistilikult

 

Nominendid:

MTÜ Kagu-Eesti Puiduklaster https://puiduklaster.ee

MTÜ Arenduskoda      Lääne-Virumaa ja Harjumaa 4 valda http://arenduskoda.ee/et

 

Aitäh kõigile üle 40-le ettevõttele ja organisatsioonile, kes „Eesti Ettevõtlik Vaim 2022“ konkursil osalesid!

 

 

EVEA

Lisainfo:

Marina Kaas

EVEA asepresident

e-post: marina@evea.ee

mob: 50 21 484