Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

23.05.2023. a toimus Ida-Viru Loomeklastri “Loomemajanduse tähtsus regionaalses arengus“ koolitus British Council ja Kultuuriministeeriumi toel.

Ida-Viru  korraldab partneritele mõeldud koolitusampsude sarja.

Esimene kohtumine toimus 23.05.2023 ning sel korral oleme külaliseks-koolitajaks palunud loomemajanduse eksperdi Ragnar Siili, Creativity Lab juhi, ja teemaks oli „Loomemajanduse tähtsus regionaalses arengus

Kuigi loomemajandusest on nii meil kui ka mujal maailmas räägitud aastakümneid, on just praegu õige hetk küsida – kuidas piirkonna kultuurilist ja loomingulist potentsiaali kõige paremini Ida-Virumaa arendamisel ära kasutada. Seda, et kultuur ja loomemajandus jätavad koha peale palju raha, on tõestanud lugematu hulk erinevaid uuringuid. Teame omast kogemustest, et kultuuril ja piirkonna eriimelistel lugudel põhinev turism on oluline majandusharu. Teame ka seda, et kultuuri ja loomemajanduse kaudu antakse tööd paljudele teistele majandusharudele. Tõsi on ka see, et mida rohkem räägitakse Euroopas kolmikpöördest – rohe-, digi- ja innovatsioonipööre, seda enam vaadatakse loovuse ja loomeettevõtete poole. Lausa nii palju, et Euroopas käivitati 2023. aastal senini suurim loomemajanduse innovatsiooniprogramm mahuga enam kui 300 miljonit eurot.

Kohtumisel avas rahvusvahelise kultuuripoliitika ja loomemajanduse mõttekoja Creativity Lab juht Ragnar Siil, kes on töötanud varasemalt Kultuuriministeeriumi asekantsleri, Euroopa Liidu loomemajanduse töögrupi eesistuja ning Narva kultuuripealinna meeskonna liikmena. mida see kõik tähendab Euroopa, Eesti ja Ida-Virumaa jaoks.

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja Ida-Viru Loomeklaster koolitusampsude sarjaga soovib toetada Ida-Viru maakonna ettevõtlusvaldkonna laiemat arenemist, sisukat partnerlust erinevate sektorite vahel, omavaheliste kontaktide loomist ja pakume võimalust maakonna arendamisel oluliste teemade aruteluks koos erinevate ekspertidega.

Koolitusampsude sarja SA IVEK partneritele toetab British Council ja Kultuuriministeerium.

 

 

Lisainfo

Piia Tamm, piia.tamm@ivek.ee,  tel: 561 0512

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus