Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

26. aprillil toimus järjekordne Ida-Viru maakonna partnerorganisatsioonide esindajate kokkusaamine.

26. aprillil toimus järjekordne Ida-Viru maakonna partnerorganisatsioonide esindajate kokkusaamine. Sellel korral kohtuti Narvas, Tartu Ülikooli Narva kolledžis. 

Seekordne üritus koosnes kolmest osast. 

Esmalt tegi kohtumisse sissejuhatuse Tartu Ülikooli Narva Kolledži direktor Indrek Reimand, kes tegi ülevaate kolledži tänapäevast ja tulevikusuundadest. Edasi toimus ümarlaua taga partnerorganisatsiooni esindajate poolt infovahetus. Iga kohale tulnu sai võimaluse rääkida ning jagada teavet enda organisatsiooni kohta, et millised olulised sündmused, üritused või tegevused parasjagu laual ja käsil on või siis mis lähiajal tulemas on. 

Peale infovahetust olid kõik partnerid kutsutud uuringu esitlusele “Rohepööre kogukondades: Ida-Virumaa”. Esitlusel anti ülevaade uuringu tulemustest, kuulajad said esitada küsimusi ning toimus ka antud teema osas mõtete vahetusi. Ettekande tegijaks oli Jelena Rootamm-Valter, Tartu Ülikooli Narva Kolledži majandusteaduse lektor.

Kokkusaamise lõpus tehti külalistele huvitav ringkäik kolledžis. Saime tutvuda koolimaja salajaste paikadega ning hulga teadmisi ka selle kohta, et kuidas uus hoone sündis ja milliseid sümboleid see maja endas peidab ning milliseid väärtuseid hoiab. 

Ida-Viru maakonnas on palju erinevaid asutusi ja organisatsioone, mis pakuvad ettevõtluser suunal mitmeid tegevusi ja teenuseid ning korraldavad aasta jooksul erinevaid üritusi või sündmusi. Aga erinevad organisatsioonid toimetavad iga üks oma vaatenurgast. Selleks, et maakonnas toimuvate ettevõtlusalaste tegevuste ja ka sündmuste kohta oleks parem ülevaade, ongi ellu kutsutud paar korda aastas maakonna partneritega kohtumised. Kokkusaamistel on igal ühel võimalus enda organisatsiooni selle aasta tegevuste ning ürituste kohta infot anda. Infovahetuse tulemusena võivad sündida uued ideed või algatused, tekkida uued koostöövõimalused, saab uusi teadmisi, et kes ja mida maakonnas ettevõtluse suunas juba teeb või tegema hakkab jms.

Erinevate partneritega kokkusaamisi hakkas Ida-Viru Ettevõtluskeskus korraldama 2022. aastal, kui toimus kokku kaks kohtumist. Käesoleval aastal on samuti juba korraldatud kaks kokkusaamist. Viimane neist toimus sellel kolmapäeval. Antud ürituse vastu oli huvi väga suur ja partnereid tuli kohale palju. Peaaegu igal esindajal oli soov saada sõna, et jagada omapoolset infot. „Oleme aru saanud, et selliste kokkusaamiste korraldamine on väga vajalik ja ka kasulik. Partnerite huvi kohtumiste vastu on olnud suur. Meil on selle üle ainult hea meel, sest niimoodi saamegi paremini tuttavaks organisatsiooni esindajatega, hoida end kursis, et mida meil maakonnas ettevõtluse suunal juba tehakse või tegema hakatakse, toimub võrgustumine ning lisaks üheskoos saame anda veelgi suurema panuse maakonna ettevõtluse arendamiseks“ ütles kokkusaamiste korraldaja ja koordinaator Kersti Liiva. Kohtumised võrgustumiseks ja infovahetuseks kindlasti jätkuvad ning juba on selge see, et selle aasta järgmine partnerite esindajate kokkusaamine saab toimuma teisel poolaastal, septembri keskel.

Ida-Viru partnerkohtumiste koordinaator  Kersti Liiva, kersti.liiva@ivek.ee

 

Aitäh kõigile partneritele oma panuse eest!