Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

KOV
Korteriühistu
TASUTA
MTÜ
Koolitus
Seminar
Sündmus
Est
Rus
Kohapeal

Ida-Virumaa arendusseminarid struktuurivahendite perioodi 2021-2027 regionaalarengu meetmete ettevalmistamiseks: ELAMUMAJANDUS

Registreerimine
Millal?
23 – 24 märts / 2023
09:30-17:00
Kus?
Tallinna mnt 13, Sillamäe
Kui palju maksab?
0 €
Korraldaja
AHA Keskus

2023.a alguses toimuvad Ida-Virumaa arendusseminarid struktuurivahendite perioodi 2021-2027 regionaalarengu meetmete ettevalmistamiseks. Arendusseminaride laiem eesmärk on anda osalejatele ülevaade kohaliku tasandi teenuste, avaliku ruumi ja elamumajanduse arendamise ning muudatuste juhtimise kõige uuematest suundumustest ja tutvustada erinevate piirkondade häid praktikaid. Seminaride praktilises osas tegeletakse kavandatavate regionaalarengu meetmete projektidega, mida on võimalik valmistada ette struktuurivahendite perioodi 2021-2027 meetmetesse „Suuremate linnapiirkondade arendamine“, „Avalike teenuste arendamine“ või „Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond“. Seminarid on hea võimalus erinevate osapoolte koostöös arutleda nii omavalitsuste prioriteetide kui ka maakonnaüleste teemade üle.

Seminaride teemad:

1. Kohalikud teenused (Mihkel Laan, Jaan Urb), 12.-13. jaanuar 2023 – registreerumine lõppenud
2. Avalik ruum (Jiri Tintera, Kaie Kuldkepp, Anto Aasa), 16.-17. veebruar 2023- registreerimine lõppenud
3. Elamumajandus (Kaie Enno, Keiti Kljavin, Johanna Holvandus), 23.-24. märts 2023
4. Muudatuste juhtimise alused (Jaan Urb), 20.-21. aprill 2023

Osalejatel on võimalik osaleda mitmel erineval arendusseminaril ja igale seminarile toimub registreerimine eraldi.

Seminaril tagatakse soovijatele tõlge eesti-vene-eesti keelesuunal.

23.-24. märtsil toimuval „Elamumajandus“ seminari eesmärgid on: 

  • Milline on kohaliku omavalitsuse roll, võimalused ja vastutus elamumajanduse arendamisel ja kuidas seda koordineerida?
  • Milline on ajaloolise kvartalipõhise piirkonna tulevik kahanemise tingimustes?
  • Milline on teadmine Ida-Virumaa segregatsioonist ja kuidas planeerida valdavalt tööstuse jaoks rajatud monofunktsionaalsete linnakute tulevikku?
  • Kuidas tegeleda kahanemise juhtimisega eluaseme valdkonnas, kuidas organiseerida kohaliku omavalitsuse koostööd era- ja mittetulundussektoriga (korteriühistutega koostöös avaliku ruumi uuendamine, tühjenevate korterelamute teema jne)?
  • Millised on eluaseme valdkonna toetusmeetmed Kredexist?

Sihtrühm

Seminari „Elamumajandus“ sihtrühma kuuluvad Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste ametnikud ja töötajad, valla- või linnavalitsuse ametnikud ja töötajad ning valla- või linnavolikogu liikmed, kelle tööülesanded või vastutusala on seotud linnaruumi ning üldise arengu teemadega ja arendusprojektide ettevalmistamisega. Samuti Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu (IVOL) ja Ida-Virumaa Ettevõtluskeskus SA (IVEK) töötajad ning Ida-Virumaa linnapiirkondade (Jõhvi, Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva linnade) korteriühistute juhatuse liikmed.

Grupi suuruseks on arvestatud kuni 30 inimest.

Toimumise aeg, maht ja koht

Seminar toimub kahel päeval – 23. ja 24. märtsil 2023Ida-Viru Kutsehariduskeskuse SILLAMÄE õppehoones – Tallinna mnt 13, Sillamäe. Seminari kogumaht on 16 akadeemilist tundi. Lisaks on seminaril osalenud omavalitsustel soovi korral võimalik saada individuaalset nõustamist.

Seminar võidakse läbi viia ka virtuaalkeskkonnas, kui selleks peaks ilmnema vajadus.

 

Ajakava:

  1. päev: 9.45-17.00

9.30                     registreerimine

9.45-11.15          koolitus

11.15-11.30        paus

11.30-13.00        koolitus

13.00-13.45        lõuna

13.45-15.00        koolitus

15.00-15.15        paus

15.15-17.00        koolitus

 

  1. päev: 9.30-16.45

 

9.30-11.15          koolitus

11.15-11.30        paus

11.30-12.45        koolitus

12.45-13.30        lõuna

13.30-14.30        koolitus

14.30-14.45        paus

14.45-16.45        koolitus

 

Seminari teemad

  • Ülevaade eluaseme valdkonnast Ida-Virumaal: uuringud ja praktikad
  • Nüüdisaegse hea ruumi teoreetilised lähtekohad ja praktikad
  • KOV võimalused elamumajanduse suunamisel läbi strateegiliste dokumentide ja elanike kaasamise protsessi
  • KOV ja Kredex toetusvõimalused
  • Põhjalik Narva kogemuse käsitlus: Narva linnavalitsuse roll elamumajanduse arendamise koordineerimisel, segregatsioon Narva kontekstis, elamukvartalite arendamine kahaneva linna olukorras Narva uues üldplaneeringus 2035+, elamuvaldkonna alane koostöö era- ja mittetulundussektoriga, linna avaliku ruumi kaasajastamise põhimõtted.

Eeltoodud teemade avamine on seminari raames kavandatud praktilisel moel, kus vähemalt pool seminari ajast kulub väljakutsete praktilisele mõtestamisele, sh kaasa võetud projektiideede edasiarendamisele osalejate poolt ning ülejäänud aeg tutvustatakse asjakohaseid uuringuid, statistikat, teenuste kavandamise ja hindamise meetodeid ja tööriistu.

Koolitajad

Kaie Enno omab praktilist töökogemust arhitekti ja planeerijana ca 30 aastat, sh  6 aastat avalikus teenistuses (Kärdla linnaarhitekt, Narva Linnavalitsuse Arhitektuuri- ja Linnaplaneerimise Ameti direktor). Viimased kolm aastat on Kaie juhtinud uue Narva üldplaneeringu 2035+ koostamist, olles erinevate töörühmade liige, seminaride ja koolituste läbiviija ca 200-le inimesele.

Keiti Kljavin omab tehnikateaduste magistrikraadi urbanistika valdkonnas. Ta on osalenud eksperdina erinevates kohaliku omavalitsuse ja riigi ruumilise planeerimise ja arengu projektides, nagu nt „Tühjenevate korterelamute projekt“, „Elukeskkonna rahulolu hindamise metoodika täiendusvõimalused ja andmete kasutamine säästva arengu suunamisel“ , „Narva linna taju-uuring noorte ja ettevõtjate ruumikasutuses“. Akadeemiline taust valdkonnas on Keitil üle 8 aasta, esiletõstmist väärib EKA-s loengukursus urbanistika ja sisearhitektuuri magistrantidele.

Johanna Holvandus on filosoofiadoktor inimgeograafia ja regionaalplaneerimise alal. Teadustöös uurib ta peaasjalikult seda, kuidas kujunevad linnapoliitikas ja -planeerimises erinevad koostöövõrgustikud. Kuigi  ta töötab  IT-sektoris analüütikuna, on erinevad ruumi teemad jätkuvalt hingelähedased. Mitmete projektide raames on Ida-Virumaa temaatika tuttav ja hingelähedane.

Eksperdina on kaasatud Ljudmila Peussa – KredEx Ida-Virumaa mittetulundusühenduste ja korteriühistute konsultant.

Nõustamine omavalitsustele

Osalevatel kohalikel omavalitsustel on võimalik seminari teemal saada 4 akadeemilist tundi individuaalset nõustamist iga KOV-i kohta. Juhul kui kohalik omavalitsus loobub teenusest või kasutab talle ettenähtud individuaalset nõustamist vähem kui 4 akadeemilist tundi, siis on teistel omavalitsustel võimalik eraldi kokkuleppel tundide arvu suurendada.

Veel oluline:

Seminaril tagatakse soovijatele sünkroon- ja järeltõlge eesti-vene-eesti keele suunal.

Lõunasöögid ja kohvipausid osalejatele on korraldaja poolt organiseeritud.

* Koolituse korraldajal on õigus teha vastavalt vajadusele muudatusi tegevuse läbiviimise, aja ja koha osas, sh otsustada tegevus läbi viia virtuaalselt. Muudatuste korral teavitab koolituse korraldaja osalejaid e-kirja teel.

 

Registreerimine

Seminarile saab registreerida riigitöötaja iseteenindusportaali (RTIP) avalikus vaates siin: https://www.riigitootaja.ee/rtip-public/trainings/details/1.109947 Registreerunu loetakse osalejaks pärast tema sihtrühma kuuluvuse kontrollimist. Kinnitus koolituskoha saamise või selle tagasilükkamise kohta saadetakse e-posti aadressile 2-3 tööpäeva pärast registreerimistähtaja lõppu.

Osalemise tingimused ja seminari maksumus

Arendusseminaril osalemine on sihtrühma kuuluvale registreerunud ja gruppi kinnitatud osalejale tasuta tingimusel, et osaleja osaleb seminaril vähemalt 75% mahus. See võimaldab saavutada seminari õpiväljundid nõutud tasemel.

Osaleja loetakse katkestajaks, kui ta pärast gruppi arvamist jätab tegevusele ilmumata, ei osale tegevuses ettenähtud mahus või teatab oma loobumisest vähem kui 5 tööpäeva enne sündmuse esimest toimumiskorda ja ei leia endale nõuetele vastavat asendajat. Kui gruppi kinnitatud osaleja loetakse katkestajaks, siis esitatakse selle osaleja asutusele arve ühe osaleja koolituskoha kulude ulatuses kuni 372,8 eurot (käibemaksuga) ning vastava osaleja asutusel (tööandjal) on kohustus arve seminari läbiviijale tasuda.

Seminaril osaleja vastutus ning kulude hüvitamine katkestamise korral

Seminarile registreerudes kinnitab seminaril osaleja, et tema ja tema asutus nõustuvad seminari läbimise tingimustega (sh katkestamisega kaasneva koolituskoha kulu tasumisega) ning osaleja osaleb seminaril mahus, mis on vajalik seminari eesmärgiks olevate teadmiste ja oskuste omandamiseks.

Mida teha, kui pärast kinnituse saamist selgub, et osavõtmine ei ole võimalik?

Palume teatada kirjalikult mitteosalemisest e-postil Kristin Piik’i (kristin.piik@rtk.ee) vähemalt 5 tööpäeva enne esimese seminaripäeva algust. Kui isik teavitab mitteosalemisest, siis püütakse osapoolte (osaleja asutus, koolituse läbiviija ja Riigi Tugiteenuste Keskus) koostöös leida loobujale seminari sihtrühma kuuluv asendaja.

 

Kontaktid

 

Seminari viib Riigi Tugiteenuste Keskuse ja Rahandusministeeriumi tellimusel läbi Avaliku Halduse Arengukeskus OÜ.

 

Projektijuht Terje Schmidt (AHA Keskuse juhataja). Tel. 51 84 574, terje@ahakeskus.eewww.ahakeskus.ee (küsimused seminari sisu ja korraldusliku poole kohta).

 

Kristin Piik (Riigi Tugiteenuste Keskuse koolituste haldur). Kristin.piik@rtk.ee, tel. 663 1497 (küsimused seminarile registreerimise kohta).

Arendusseminari elluviimist kaasrahastab Euroopa Liit meetme tegevuse „Kohaliku ja regionaalse arendusvõimekuse tõstmiseks toetuse andmine“ raames ning riiklik kaasfinantseering on tagatud riigieelarvest.