Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

EAS avas Hollandis ekspordiesinduse

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses (EAS) alustas tööd Hollandis baseeruv Beneluxi ekspordinõunik Thijs de Neeve.

Hollandi, Belgia ja Luksemburgi turgu kattev ekspordiesindaja on oluliseks täienduseks juba olemasolevale kaheksale riigile, kus EASi ekspordinõunikud Eesti eksportööridele tuge pakuvad.

Lisaks Hollandile on EASil ekspordinõunikud Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Saksamaal, Suurbritannias, Hiinas ja Prantsusmaal. Jaanuarist alustab tööd teine ekspordinõunik Saksamaal.

Statistikaameti andmetel oli 2013. aastal Holland Eestile suuruselt 9. väliskaubanduspartner 730,8 miljonilise kogukäibega, millest eksport moodustas 281,3 miljonit eurot. Peamised ekspordiartiklid olid mineraalsed tooted (43.9%),masinad ja seadmed (11,7%), puit ja puittooted (7,7%) ning paberimass ja tooted sellest (6,9%).

Belgia oli 2013. aastal Eestile 12. kaubanduspartner 535,7 miljoni euro suuruse käibega. Peamised Eesti eksportartiklid Belgiasse olidmineraalsed tooted (43%), kivist, kipsist, tsemendist, asbestist jms. tooted (12%), masinad ja seadmed (9,6%), sõidukid ja muud transpordivahendid (8,8%) ning vääriskivid, -metallid ja pärlid (5,3%).

Luksemburg on kaubanduspartnerina küll marginaalne, kuid finantsteenuste keskusena Eesti jaoks oluline partner.

Loe kogu uudist täpsemalt siit – http://www.eas.ee/et/eas/pressikeskus/uudised?option=com_content&view=article&id=5706utm_source=newsletter