Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Eelmise nädalal toimus Narva-Jõesuus Ida-Virumaa Õiglase Ülemineku investeerimiskonverents

Fotod: Sirle Sommer-Kalda ja Matti Kämärä

Eelmise nädala neljapäeval ja reedel toimus Narva-Jõesuus Ida-Virumaa Investeerimiskonverents, mille enam kui 80 osalejat said hea ülevaate sellest, miks Ida-Virumaa võiks olla ideaalne paik oma arenguplaanide elluviimiseks.

Konverentsi sihtrühmaks olid ennekõike ettevõtjad, kes investeerimisplaane peavad. Lisaks nendele olid oodatud kõik, kelle tööst sõltub maakonna investeerimiskliima kujundamine ja ettevõtjasõbralikuks muutmine.

Euroopa Komisjoni esinduse juhataja Vivian Loonela jagas osalejatega oma mõtteid sellest, kuidas maakond paistab Euroopast vaadatuna, ettevõtete M&A tehingutega tegelev Illar Kaasik rääkis, kuidas siinseid olusid näeb välisinvestor ja Teet Kuusmik Ida-Viru Investeeringute Agentuurist tutvustas konkreetseid tingimusi, mis siinsetes tööstusparkides uute ettevõtjate vastuvõtmiseks loodud on.

Palju huvi tekitasid ettevõtetele avanenud Õiglase Ülemineku toetusmeetmed, koostöövõimalused ülikoolidega, investeeringute rahastamisvõimalused ja olemasolev tööjõud. Põnevusega kuulati esinejaid, kes juba on oma ettevõtte Ida-Virumaale toonud või teevad seda parajasti.

Nagu sellistel üritustel tavaks, kasutati ettekannete ja vestlusringide vahelist aega uute tutvuste loomiseks ja omavaheliseks suhtluseks.

Konverentsi teisel päeval toimunud ekskursioonil tutvuti maakonna põnevamate investeerimisprojektidega, s.h. turismiprojekt Narva-Jõesuus, Olgina lennuvälja arendus, uue magentitehase ehitus ja Sillamäe Sadama poolt investoritele pakutavad võimalused.

Konverentsi korraldasid Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Europe Directi Jõhvi teabekeskus, Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja Ida-Viru Investeeringute Agentuur, rahaliselt toetas Õiglase Ülemineku Fond.