Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Ekspertžürii valis välja tänavuse Ajujahi konkursi 100 kõige vägevamat ideed

Esmaspäeva õhtul selgusid Ajujahi ettevõtluskonkursi 100 kõige vägevamat ideed, mis hakkavad omavahel võistlema järgmisel nädalavahetusel TOP 30 pileti ehk arenguprogrammi pääsemise eest. 

Ajujahi ettevõtluskonkursi ellu kutsunud EASi sõnul pakatavad tänavugi ideed leidlikkusest. „Rõõm on näha, et ägedate tiimide ja nutikate äriideede hulk ei ole aastate jooksul langenud. Soovin kõigile osalejatele kiiret arengut ja Ajujahi targale žüriile jõudu, sest ka neid ootab raske ülesanne 100st ideest need kõige paremad välja noppida,“ ütles EASi ettevõtluse keskuse juht Tanel Rebane.

341st esitatud ideest jõudsid 100 parema hulka üheksa maakonna esindaja ideed, neist enamik Harju- ja Tartumaalt. Ülejäänud maakonnad, kelle esindajad ajavad taga Ajujahi 30 000 euro suurust peaauhinda ja mitmeid väiksemaid auhindu, on Pärnumaa, Raplamaa, Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa, Võrumaa, Saaremaa ja Jõgevamaa.

Keskmiselt on iga Top 100sse jõudnud tiim kolmeliikmeline, ehkki suurimas tiimis on koguni 15 meeskonnaliiget. Top 100 hulgas on noorim osaleja 17aastane ja vanim 72aastane. Keskmine osaleja jääb 31 eluaasta lähedale ja omab kõrgharidust. Saja parema idee seast leiab eelkõige info-ja kommunikatsioonitehnoloogia, tööstuse ja disaini ning turismi ja teenusmajandusega haakuvaid ideid.

100 parema ideega saab tutvuda siin: http://www.ajujaht.ee/hooaeg-2018-2019/top-100-ideed/

Loe kogu uudist siit – https://www.eas.ee/ekspertzurii-valis-valja-tanavuse-ajujahi-konkursi-100-koige-vagevamat-ideed/?utm_source=newsletter