Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Ettevõtjaportaali uus teenus mittetulundusühendustele ja sihtasutustele- e-arveldaja

Alates 1. detsembrist 2014 saavad e-arveldaja võimalusi kasutada ka mittetulundusühingud ja sihtasutused!

Mis on e-arveldaja?

Demokeskkonna link, tutvustav video ja lisainfo: www.rik.ee/e-arveldaja

E-arveldaja on riigi poolt loodud veebipõhine raamatupidamistarkvara, mida on tänu erinevatele liidestustele ja automatiseeritud kannetele väga mugav kasutada ja mille kasutamine on kõigile esmaliitujatele esimesel aastal tasuta.

Mille poolest erineb e-arveldaja teistest tarkvaradest ja miks seda MTÜ-dele soovitada?

Mõned näited:

·Tarkvara asub igal ajal ja kergesti ligipääsetavas äriregistri ettevõtjaportaalis. Seda saavad kasutada nii ettevõtjad ise, kui nende poolt volitatud isikud (nt raamatupidajad).

· Kasutajate jaoks on kiiremaks asjaajamiseks loodud liidestused Maksu- ja Tolliameti elektroonilise süsteemiga. Tarkvara koostab kasutaja algatusel tulu- ja käibemaksudeklaratsioone ning võimaldab need saata Maksu- ja Tolliametile.

· Koostöös e-arvekeskkondadega on loodud digiarvete otse saatmise lahendused.

· Laekumiste ja tasumiste omavaheline sidumine aitab kasutajal automaatseid kandeid koostada.

· Majandusaasta aruannete esitamiseks on tarkvaras olemas XBRL-aruande genereerimise võimalus, mis võimaldab aruande lihtsamat edastamist ettevõtjaportaali aruandluskeskkonda.

· E-arveldaja annab kasutajale piiramatu võimaluse volituste haldamiseks.

· Kuna teenus on veebipõhine, ei pea tarkvara ega selle uuendusi oma arvutisse alla laadima. Ettevõtjaportaalile saab olenemata ajast ning kohast internetiüleselt alati piiramatult ligi.

· Suur pluss on kindlasti ka see, et enne e-arveldajaga liitumist on proovimiseks olemas demokeskkond, mis võimaldab tarkvaraga tutvuda enne lepingu sõlmimist ja kasutajaks hakkamist. Nimetatud demokeskkond sisaldab proovimiseks ka test-MTÜ’d,

Riigi loodud ja hallatav raamatupidamistarkvara e-arveldaja on väikeettevõtjate poolt väga hästi vastu võetud ning sellel on tänaseks juba üle 1000 kasutaja.

Tulenevalt kasutajate positiivsest tagasisidest, mis kinnitab, et e-arveldajast on paljudele väikeettevõtjatele juba reaalne kasu olnud, nimetati e-arveldaja Justiitsministeeriumi poolt ka justiitsvaldkonna aasta projektiks 2014.