Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

“Ettevõtlik kool” pääses “Ma armastan aidata” annetuskeskkonda

Teade ilmus Hea Kodaniku infoväravas, loe SIIT!

“Ma armastan aidata“ annetuskeskkonnas kogub alates 1. juunist rahalisi ja preemiapunktiannetusi 31 organisatsiooni. Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse koostöös loodud annetuskeskkonda kandideeris seekord rekordiliselt 50 organisatsiooni.

Tulenevalt suurest huvist sai seekord sisse ka suurem hulk organisatsioone. Kui mai lõpuni kogub annetusi 23 organisatsiooni, siis juunist on tervelt 31 organisatsioonil võimalus aasta jooksul Swedbanki annetuskeskkonnas „Ma armastan aidata“ oma tegevust tutvustada ning rahalisi ja preemiapunktiannetusi koguda.

Väljavalitud organisatsioonid esindavad erinevaid muutust vajavaid valdkondi üle Eesti – on nii loomakaitsjaid, terviseedendajaid, laste ja noorte heaolu kui ka huvitegevuse ning hariduse eest seisjaid. Valikul sai määravaks, kuidas organisatsioon oma kogukonna või laiemalt Eesti ühiskonna jaoks olulisi probleeme lahendab. Seetõttu jäid välja mõned tugevad organisatsioonid, kelle projekt ei toonud välja piisavalt konkreetseid tulemusi või mõju oma sihtrühmas, ning sisse võisid saada väiksemad, kes oma valdkonnas on tulemuslikud ja loodetavasti laiemaks eeskujuks teistele.

Väljavalitud organisatsioonid annetuskeskkonna kategooriate kaupa:

Lapsed ja pered: Laste ja Noorte Kriisiprogramm, SA Kiusamise Vastu, SOS Lasteküla, Tartu Ülikooli Klilinikumi Lastefond, Eesti Skautide Ühing, Dharma, Eesti Lasterikaste Perede Liit, Vanurite Eneseabi-ja Nõustamisühing, Minu Unistuste Päev, Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit, Isata Laste Heaks.

Loomad ja loodushoid: Eesti Loomakaitse Selts, Eestimaa Looduse Fondi projekt Talgupäevad, Eestimaa Looduse Fondi projekt „Nahkhiirtega sõbraks“, Varjupaikade MTÜ, annetusi koguvad koos Kassiabi ja Kasside Turvakodu.

Tervis ja toimetulek: Maarja Küla, Eesti Toidupank, Eesti Pimemassööride Ühing, Terve Eesti SA, Tallinna Lastehaigla Toetusfond, Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing, Eesti Seksuaaltervise Liit, Eesti Vähiliit, Tallinna ja Harjumaa Autismiühing.

Haridus ja võrdsed võimalused: Tagasi Kooli, Noored Kooli, Arvamusfestival, Ettevõtlik Kool (IVEK), Heateo SA.

Hindamiskomisjoni kuulusid Eesti vabaühenduste, Swedbanki ja vabaühendustega kaasa mõtlevad avalikkuse esindajad: Alari Rammo (EMSL), Mari-Liis Dolenko (KÜSK), Toomas Roolaid (SEV), Henri Laupmaa (Hooandja), Maarja Karmin (Swedbanki toetustegevus), Heidi Tülp (Swedbanki privaatpangandus), Katrin Tamsar (Eesti Energia), Kajar Kase (ERR), Mari-Liis Lill (Eesti Draamateater), Ave Mellik (Heateo SA).