Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

“Ettevõtliku kooli” edulugude konkursile saadeti üle 90 eduloo

Märtsi alguses kuulutas haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” üle-eestiline võrgustik välja edulugude konkurssi “Õppimine on põnev!”. Hindamisele saabus üle 90 eduloo nii lasteaedadest kui koolidest. Kõige rohkem saabus edulugusid Lääne- ja Ida-Virumaalt.

Konkursi eesmärgiks on väärtustada ettevõtlikku hoiakut ning koguda kokku need lood lasteaedadest ja koolidest, mis seda hoiakut lastes kujundavad. Koolid ja lasteaiad on täis lugusid, kus põnevus ja seotus päriseluga on tihedalt lõimitud õppekavaga. Lood, kus küsides “Mida õpiti?” peab selguma hoopis vastus küsimusele “Kuidas õpiti?”.

Saadetud edulugudest valitakse igast maakonda esindama kolm parimat, mille seast sügisel valib žürii välja iga kategooria parima. Kategooriaid on neli: parim heategu kogukonnale; parim koostöö partneriga; põnevaim tund; parim noorte/laste algatus.

Iga kategooria parimat tunnustatakse 16. oktoobril TTÜ Virumaa Kolledžis, kus toimub Haridusfestival 2014.

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse algatatud haridusprogramm “Ettevõtlik kool” on Ida-Virumaal olnud töös alates aastast 2005. Programmi eesmärgiks on tõsta õppeasutustes antava hariduse kvaliteeti, mille läbi on ka noored oma elus edukamad. Tänaseks on liitunud “Ettevõtliku kooli” programmiga lisaks Ida-Virumaale veel üheksa maakonda: Lääne-Virumaa, Harjumaa, Järvamaa, Raplamaa, Läänemaa, Pärnumaa, Viljandimaa, Jõgevamaa, Võrumaa.

Tutvu “Ettevõtliku kooliga” lähemalt kodulehel www.evkool.ee

 

Lisainfo:
Mariliis Randmer
haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” Ida-Viru võrgustiku koordinaator
+372 56634568
mariliis.randmer@ivek.ee