Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Ettevõtluskeskus pidas maha särava juubelipeo! (täiendatud galerii)

Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

 

Ida-Virumaa ettevõtluskeskuse meeskond on 20 aastaga paisunud kordades, kuid ka tegevussuundi on juurde tulnud alates filmindusest ja lõpetades haridusega. 

Ida-Virumaa ettevõtluskeskus (IVEK) pani sel neljapäeval Toila spaa särama, kui korraldas suurejoonelise sünnipäeva nime all “Särav pidu”.

20 aasta juubelit pidava IVEKi sünnipäev oli särav sõna otseses mõttes, sest külalistel oli palutud midagi säravat selga panna ning ka peosaal oli kujundatud vastavalt.

IVEK sündis aastal 2003 mitme Ida-Virumaa kohaliku omavalitsuse algatusel eesmärgiga toetada piirkonna ettevõtjaid. Praeguseks on aga asutuse tegevussuunad mitmekesistunud, hõlmates ka näiteks kultuuri, hariduse ja turismi edendamist maakonnas.

Nagu ütles IVEKi juht Pille Sööt, oleks tegemist aga hoopis teise organisatsiooniga, kui tal poleks nii palju koostööpartnereid, kellele see pidu oligi mõeldud. “Koostööd on alati raskem teha kui vastutööd. IVEK on oma töötajate ja partnerite nägu,” rääkis ta, lisades, et IVEKi meeskond on ka väga kirju: “Meie tiimis on eestlased, venelased, soomlane, leedukas ja saarlane.”

IVEKi pidu kestis hiliste öötundideni, kandudes lõpuks üle spaasse.