Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

KOV
TASUTA
MTÜ
Infopäev
Eng
Eng
Kohapeal

Koolitus “Osalusuuringud – mis, miks ja kellele? ”

Registreerimine
Millal?
09 – 10 märts / 2023
10:15-17:00
Kus?
Tallinn
Kui palju maksab?
0 €
Korraldaja
Ida-Viru Ettevõtluskeskus

Mõttekoda Praxis on koostöös Lastekaitse Liidu ja Eestimaa Looduse Fondiga ellu viimas projekti “Kuulake meid! Osalusuuringud poliitikakujundamises”. Selle raames toimub 9.-10. märtsil 2023 Tallinnas (täpne asukoht selgumisel) koolitus, mis keskendub osaluspõhisele uurimisele haavatavate rühmade osaluse ja mõjujõu suurendamiseks. Praktiline sissejuhatav koolitus annab ülevaate, mis on osalusuuringute põhimõtted ning selliste projektide elluviimise sammud. Koolitust viivad läbi Joanna Howard (Institute of Development Studies) ja Elisabeth Kendrali (Praxis) ning see toob kokku nii avaliku sektori (I päev) kui ka kolmanda sektori esindajad (I ja II päev).

Töökeel: inglise, vajadusel sosintõlge eesti keelde
Toimumisaeg:
I päev: 9.03.2023 kell 10.15-17.00, vabaühenduste ja avaliku sektori esindajad
II päev: 10.03.2023 kell 10.15-17.00, vabaühenduste esindajad
Koolitus on tasuta.

NB! Eelregistreerumine ei tähenda automaatselt koolitusgruppi arvamist. Gruppi arvamisel lähtume osalejate eelregistreerimise järjekorrast, kuid suure huvi korral peame tegema osalejatest valiku, et tagada grupi mitmekesisus ja eri valdkondade esindatus. Koolitusrühma arvamise kinnitame hiljemalt 27. veebruariks. Kui juhtub, et sel korral ei saa sa osaleda, valmib projekti lõpuks ka praktiline eestikeelne juhendmaterjal osalusuuringute teemal.

Miks osaleda? Vabaühendustel, sh haavatavate rühmade esindusorganisatsioonidel ja nendega töötavatel praktikutel võimaldab osalustegevusuuringute kasutamine oma kogukonda ja sihtrühmi võimestada ning nende olukorrast paremini aimu saada. Poliitikakujundajatel võimaldab osalustegevusuuringute tellimine kodanikke poliitikakujundamisse juba selle kõige varasemates etappides – otsusteks tõenduspõhja loomisel – päriselt kaasata.

Loe osaluspõhise uurimise ja projekti kohta lähemalt siit: https://www.praxis.ee/tood/kuulake-meid-osalusuuringud-poliitikakujundamises/
Lisaküsimuste korral võta ühendust: Elisabeth Kendrali (elisabeth@praxis.ee)

Koolituse toimumist rahastab Aktiivsete Kodanike Fond.