Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Haridusfestival 2014

Eelmisel neljapäeval, 16. oktoobril, toimus TTÜ Virumaa Kolledžis Haridusfestival 2014. Lisaks põnevale messialale ja huvitavatele töötubadele, toimus palju ettevõtlikke tegevusi auditooriumis number 9.

Päev algas selles auditooriumis ettevõtlikke Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi noorte etteastetega. Nad olid valmis teinud esitlused, milles rääkisid edukate start-up´ide edulugudest. Nagu ühele ettevõtlikule tegevusele omane, oli kogu see esitluse tegemise protsess seotud nende õpilaste õppetööga.

Pärast VKG arutelu „Kui ema palub ja isa nõuab. Kelleks ja kuhu?“ jätkus tegevus auditooriumis number 9 edulugude konkurssi tähe all. Kevadel välja kuulutatud üle-eestiline edulugude konkurss „Õppimine on põnev!“ tõmbas Haridusfestivalil otsi kokku.

Ettevõtlikud õpetajad ja õpilased, kes olid 4 kategooria nominendid, tulid üle Eesti kokku, et oma edulugu teistega jagada. Otseloomulikult tulid ka nad põnevustundega – kes siis on igas kategoorias võitjad?

Peale edulugude tutvustamist oligi aeg võitjad välja kuulutada. Tseremoonia alguses tervitas kõiki külalisi Ida-Viru maavanem Andres Noormägi, kes tõdes, et ettevõtlikud noored on meie riigi tulevik. Sõna sai ka žürii esindaja Piret Põld, kes tänas kõiki edulugude esitajaid, sest nende ettevõtlikke lugude lugemine oli põnev.

Nüüd, aga siis võitjate ja nominentide nimed:

Parim heategu kogukonnale:

 • VÕITJA: Avinurme Elulaadikeskuse pargi rajamine (1. etapp) – Avinurme lasteaed Naerulind
 • NOMINENT: Avatud südamega – Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium
 • NOMINENT: Radiatsioonimõõtmised Kohila valla majade toaõhus – Kohila Gümnaasium

Parim koostöö partneriga:

 • VÕITJA: Inseneriõpe Kadrina Keskkoolis – Kadrina Keskkool
 • NOMINENT: Õpilaste tööpraktika Saksamaal ja Eestis – Kääpa Põhikool
 • NOMINENT: Vanast uus – Särevere lasteaed Kurepesa

Parim laste/noorte algatus:

 • VÕITJA: Snorgeldamine Põlula tiikides – Põlula Kool
 • NOMINENT: Loodus- ja fotolaager Vilsandil ja rändnäitus valminud fotodest – Antsla Gümnaasium
 • NOMINENT: Õnn kuuti! – Türi Gümnaasium
 • NOMINENT: Meie viimased suured teod – Albu Põhikool

Põnevaim tund:

 • VÕITJA: Geneetika õppepäevad – Tarvastu Gümnaasium
 • NOMINENT: Purgiprojekt – Kiviõli 1. Keskkool
 • NOMINENT: Liiklusteemaline kooli kohvik – Oru Kool

Palju õnne kõikidele – nii võitjatele kui ka nominentidele!

Kuid päev auditooriumis number 9 polnud sellega veel lõppenud. Veel tuli tunnustada ettevõtlikke koole ja lasteaedu. Aeg oli välja anda järgmised tasemed vastavalt ettevõtliku õppe Standardile. Ettevõtlikke õppeasutuste tunnustustseremoonia alguses tervitas kõiki ettevõtlikke Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Kristi Mikiver. Ja siis see algas …

Baastaseme saavutas Jõhvi Lasteaiad. Oma taset Baastasemelt Hõbetasemele tõstis Avinurme lasteaed Naerulind. Samuti saavutas Hõbetaseme ka Kiviõli 1. Keskkool. Kui eelmise aasta Standardi tunnustamise tegi erilised esimese Hõbetaseme väljastamine, siis selle aastase tegi eriliseks esmese Kuldtaseme väljastamine. Esimese Kuldtaseme saavutas Sillamäe Vanalinna Keskkool!

Palju õnne ettevõtlikud koolid ja lasteaiad! Olete meile kõigile suureks eeskujuks!

Päev auditooriumis number 9 hakkas lõppema. Vaja oli veel ära süüa üks maitsev kook, juua kohvi, kallistada Standardi saanute õppeasutuste meeskondi, ajada mõnusas seltskonnas juttu ja  teha mõned pildid. Ja tõdeda, et küll on tore, et 2009 aastal alguse saanud Haridusfestivali on muutunud traditsiooniks ja üheks meeldivaks ürituseks, kus kõikide ettevõtlikke inimestega kokku saada.

Kohtumiseni järgmisel aastal!

Pilte sellest, mis toimus auditooriumis number 9 näeb siit: http://bit.ly/1swkr5I

Lisaks valmis Haridusfestivali jaoks ka üks väike video: https://www.youtube.com/watch?v=_vohxb_xOpw