Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Hobist ametini on üks julge samm

UUS ALGUS: Elu muutudes iseenda tööandjaks.

Tordimeister Maiki Park, hinnatud leivaküpsetaja Helen Rajas ja käsitöövõlur Eve Avel julgesid välja astuda turvalisest mugavustsoonist ning hakkasid ettevõtjaks, olles õrnema soo hulgas haruldane tõug −äriga tegeleb vaid viis protsenti tööealistest naistest.

Loe artiklit siit: Jõhvi mentorklubi artikkel 20.12.17

 

LÕPPES VIIES MENTORKLUBI

Tosin algajat ettevõtjat õppisid kuuelt kogemustega ettevõtjalt, kuidas ärimaailmas edu saavutada. Mentorklubi on ettevõtjate
kohtumispaik, kus algajad ettevõtjad kohtuvad kogenud ettevõtjatega − mentoritega. Üheskoos õpitakse ja arenetakse,
jagatakse kogemusi ja praktilisi nõuandeid ning saadakse uusi kontakte, selgitas Ida-Viru ettevõtluskeskuse ettevõtluskonsultant Kersti Liiva. Seekordses, arvult viiendas mentorklubis oli algajate ettevõtjate hulgas seitse naist.
“Naised on olnud peaaegu kõikidel aastatel ülekaalus. Ehk sellepärast, et naised soovivad uusi teadmisi, ennast koolitada, vaadata ringi, mida teised teevad, ning saada juurde julgust. Mehed julgevad rohkem riske võtta. Tihti nad ei soovi end koolitada, vaid on n-ö ise targad ja teavad kõike,” arutles Liiva. Naised on ka järjest iseseisvamad, soovivad teha karjääri ja ennast tõestada, lisas mentorklubi korraldaja. Seekordsele klubile oli Liiva sõnul iseloomulik, et rohkesti oli toiduga seotud ettevõtteid ja nad paistsid ka silma. “Nii toidutootjad kui ka toitlustajad pakkusid väga aktiivselt oma tooteid ning vahetasid infot enda tegemiste kohta. Pärast esimesi kohtumisi hakati kohe omavahel koostööd tegema.”

Tänavune mentorprogramm toimus koostöös ettevõtluse arendamise sihtasutusega (EAS) ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel. Järgmine mentorklubi on plaanis 2018. aastal. Programm algab kevadel ja tuleb venekeelne.

 

Artikli autor Sirle Sommer-Kalda, ajalehe Põhjarannik ajakirjanik.