Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Ida-Virumaa haridusasutusi tuleb proovipäevadele avastama ligi poolsada huvilist

EV kool

Ida-Virumaa haridusasutustes toimuvad 3. -6. aprillini proovipäevad, mille eesmärgiks on innustada huvilisi nendesse tööle tulema. Proovipäevadele registreerunud saavad tutvuda väljavalitud haridusasutuse füüsilise keskkonnaga, kohtuda juhtkonna ning sealsete õpetajatega, maitsta kooli/ lasteaia toitu, külastada vastavalt oma huvile ainetunde ning mõni haridusjuht on valmis näitama ka kohalikku linna piirkonda.

Proovipäevadele tuleb ligi poolsada huvilist, kellest üle poolte on Harjumaalt. Kokku tutvutakse 22 erineva haridusasutusega lasteaiast kõrgkoolini välja. Enim populaarsemad sihtkohad on Jõhvi Gümnaasium ning Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus.

Ida-Viru haridusklastri koordinaatori Kerda Eierti sõnul on huvi Ida-Virumaal pakutavate haridusvaldkonna töökohtade järgi väga suur, seda kinnitab Hariduskopteri tööpakkumiste veebilehe statistika, kus igapäevane külastajate arv on mitmendat nädalat järjest üle 900 inimese.

„Teeme proovipäevi esimest korda ning näeme, et soov enne kandideerimist võimaliku töökohaga tutvuma tulla on suur. Proovipäevad annavad huvilistele suurepärase võimaluse kogeda kohapealset keskkonda ning tutvuda sealsete inimestega ja seejärel teha lõplikud otsused kandideerimise osas“ kommenteerib Eiert.

Jõhvi Gümnaasiumi direktor kinnitab, et proovipäevade mõte on väga hea, kuna nii saame näidata siia tulnud huvilistele, kui äge on Ida-Virumaa ning kui tublid õpilased ja ettevõtlikud õpetajad siin on. Mida rohkem saame Ida-Virumaale kutsuda inimesi väljastpoolt, seda suurem potentsiaal meile.

“Proovipäevad annavad võimaluse katsuda seda, mida internetist ei loe, tädi saunas ei räägi – ehtsat koolielu konkreetses koolis. Õpilaste naer, õpetajate toa eriline õhkkond, koolipere kooskulgemine on see, mida peab ise kogema enne suurte otsuste tegemist. Ida-Virumaa koolid on järjest enam muutumas õppijakeskseks ja julgeks. Sinimäe kool on sellest hea näide kommenteerib Sinimäe Põhikooli direktor Aljona Kordontšuk.

Kampaanialehel www.hariduskopter.ee/1missioon saab tutvuda nii Ida-Virumaa võimaluste kui ka vabade töökohtadega. Kui haridustöötaja parasjagu enda profiilile sobivat ametikohta ei leia, tasub igal juhul saata päring kampaanialehel olevale kontaktivormile. Kokkuvõttes on täna selge, et Ida-Virumaale on vaja üle 150 eri profiiliga haridustöötaja.

Ida-Virumaal on 2023. aasta septembrist haridustöötajatel kõrgem töötasu, täistööajaga töötavale üldhariduskooli ja kutseõppeasutuse õpetajale, tugispetsialistile tuleb maksta vähemalt 2624 euro suurust töötasu, magistrikraadiga  lasteaiaõpetajale vähemalt 2274 euro ning bakalaureusekraadiga lasteaiaõpetajale vähemalt 2099 euro suurust töötasu.

Ida-Viru haridusklaster Hariduskopter on loodud kohalike omavalitsuste ja haridusasutuste poolt 2020. aastal, et ühiselt arendada ja koordineerida maakonna haridusvaldkonda. Ühises organisatsioonis töötatakse selle nimel, et saada Ida-Virumaale maakonnaväliseid õppureid ning haridustöötajaid, parandada hariduse kvaliteeti ja siduda erinevaid haridusvaldkondi ja astmeid.

 

Kerda Eiert
Ida-Viru Haridusklastri koordinaator
kerda.eiert@ivek.ee

(+372) 523 6850