Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Pressiteade: Ida-Virusse tekib üha uusi seiklusi – suurim uudis on Kiviõli uus elamuspark peredele mis avatakse 2018. a juunis

PRESSITEADE: 08.02.2018

Ida-Virumaa on kujunenud Seiklusmaaks. Siin on Eesti kõige ägedamad seiklused (nt.maa all, mäe otsas, veepeal, piiripeal jne) ja neid tekib kogu aeg juurde. Suurim uus atraktsioon 2018.a. on juunis avatav Kiviõli uus elamuspark peredele (15 atraktsiooni) mille sooduspiletid on juba müügis https://tuhamagi.ee/tegevused/kogupere-elamuspark/

 

Kiviõli Seiklusturismi Keskuse juhatuse liige Janek Maar: „Juuni alguses avame oma erakordsel maastikul võimsa elamuspargi koos 15 uue spordi- ja vabaajategevusega, mis pakuvad ainulaadseid elamusi nii kaheaastastele kui ka nende vanaemadele-vanaisadele. Suur rõhk on atraktsioonidel, kus lisaks lapsele on kaasatud ka nende vanemad õed-vennad ning emad ja isad. Erilise vaatemänguna hakkavad mitu korda päevas toimuma ka põnevad teadusteatrietendused. Lisaks olemasolevale peamaja kohvikule ja terrassile avame ka õues mitmed puhke- ja toitlustusalad.“ Tänu ainulaadsele maastikukujundusele on Kiviõlis erakordsed näiteks tuletõrjeakadeemia, põnevkivikaevandus, liikluslinnak ja rattapark.

Kiviõli lähiümbrus kubiseb seiklustest, 10-15 km kaugusel on Aidu Veemaa, Eesti Kaevandusmuusem ning hulgaliselt muid võimalusi, mõned märksõnad:

  • 12.08 stardib Kauksist avamatk RMK uuel matkaraja harul mis läbib Ida-Viru kõige põnevamaid maastikke (rabad, Aidu, Valaste pangaaluse, Sillamäe jpm) http://www.rmk100.ee/yhismatk
  • 2018.a. on väga rikkalit sündmuste aasta s.h.EV100 raames käivitab Oleg Pissarenko uue muusikafestivali Baltic Sun Narva linnuses, festivali raames liigub Narva jõel festivalilaevl. Kreenholmis toimub 2 uut suuretendust (lavastus “Oomen” ja “Kreenholmi ööbikud”) jpm.

 

Seiklusi toetavad toit ja majutus:

  • 2017.aastast on Ida-Virus 4 White Guide toidukohta: värske Tulivee rannarestoran Liimala rannas, Purtse kindlus (maitsed metsikust idast), Gruusia trahter Mimino, Narva linnuse restoran Rondeel
  • SPAdes uuendatakse pidevalt lõõgastusvõimalusi, nt. Meresuus SPA uued saunad, lastele basseiniatraktsioonid, Mäetaguse Mõis arendab välja 18+ osa)

 

Seiklusmaal on oma uudiskiri, TV ja Fb leht Ida-Viru sõbrad, s.h.soome ja vene k.

Ida-Viru on turismisihtkohana uus, veel väheavastatud. Eesti mõistes on siin palju mastaapseid ja eristuvaid atraktsioone, kuhu on arendatud uusi turismiteenuseid. Selleks on tehakse 2014-2020 ca 20 meur EL investeeringuid, lisaks erasektor.

Seiklusmaad arendab Ida-Viru turismiklaster (aastast 2010) mis koondab ligi 50 Ida-Viru turismi edendavat partnerit www.idaviru.ee Eesmärgiks on saada nr 2 turismisihtkohaks Eestis.

Avasta talvine Seiklusmaa Ida-Viru:

https://www.youtube.com/watch?v=Xbsch8MRFvQ&index=4&list=PLJu44Mj32YXIdjuu4HSXJvTfbQOpXZTOR

 

Kontakt: Kadri Jalonen

Ida-Viru turismikoordinaator

Ida-Viru Ettevõtluskeskus IVEK, turismiklastrit koordineeriv organisatsioon

+372 51 74 236

idaviru.ee