Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Võistlus „Kõne liftis“

275441713_10159639872123818_7581914564693157970_n
6. aprillil leiab esmakordselt aset võistlus „Kõne liftis“, mis on suunatud Ida-Virumaa 8.-12. klassi koolinoortele. Võistluses saavad õpilased proovile panna oma oskuse esitada liftikõne ehk oskuse tutvustada näiteks ennast, oma uurimustööd, äriplaani või projektiideed võimalikult läbimõeldult ja sisutihedalt. Iseenda ja oma idee tutvustamise ja oma mõtete selgelt edasi andmise oskus on oluline nii koolitööde esitlemisel (näiteks loov- või uurimustöö kaitsmisel), töövestluseks valmistudes kui ka näiteks oma firmasse investorite abil raha kaasamiseks.

Termin „liftikõne“ tuleneb ajalisest piiratusest, kuna esitlus peab olema niivõrd lühike, et selle jõuab ette kanda ühe liftisõidu jooksul. Just seetõttu toimub liftikõne esitamine liftis, kus võistlejaid võtab vastu kolmeliikmeline žürii. Peale võistlust ja võitjate välja kuulutamist on osalejatel võimalik žüriilt oma sooritusele tagasisidet küsida, mille abil tulevikus oma esitlust parendada. Liftikõned esitatakse eesti keeles.

Võistlus toimub 6. aprillil kell 12.00-16.00 Toila SPA Hotellis. Kõikidele võistlejatele tagatud maitsev lõunasöök ja uued teadmised avalikust esinemisest. Silmapaistvaimad võistlejad ja võistkonnad premeeritakse uhkete auhindadega!

Võistlusele registreerimine avatud kuni 31. märtsini (k.a).

REGISTREERIMINE: //forms.gle/mVJpFm15XrQsMWPV6

 

Liftikõne vormis võivad võistlejad tutvustada näiteks oma äri- või projektiideed, (õpilas)firmat, loovtööd või uurimustööd. Liftikõne puhul hinnatakse:

  • Esitluse veenvust (sh kehakeele ja hääle mõju esitlusele, selge keelekasutus jms)
  • Ajakasutust (kõne pikkus, 1 minut, on optimaalselt ära kasutatud)
  • Idee tutvustus ja sisu – mida, kellele ja kuidas tehakse? Millist muutust soovitakse luua? Millist probleemi lahendatakse? Millised on (oodatavad) tulemused?
  • Võimet köita kuulaja tähelepanu ja äratada huvi
  • Esitluse meeldejäävust ja väljapaistvust teistest esitlustest
  • Oskust lihtsalt ja arusaadavalt oma ideed selgitada

Täpsed hindamiskriteeriumid on leitavad siit: https://drive.google.com/file/d/1Y4-up3IdRfHpEqIHwEaBFCh3TjquQ3kS/view?usp=sharing

 

Küsimuste korral võta julgelt ühendust.

Kohtumiseni võistlusel!

 

Elisabeth Purga

Noorte ettevõtlikkuse konsultant

elisabeth.purga@ivek.ee

+372 522 7489