Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

KÜSK ja vabaühenduste konsultandid üle Eesti külastasid Ida-Virumaad

17.-18. oktoobril külastasid Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juhataja Anneli Roosalu ja koordinaator Evelyn Valtin ning vabaühenduste konsultandid üle Eesti Ida-Virumaad. Kahepäevase visiidi ajal toimusid nii koosolekud ja arutelud tööalastes küsimustes kui ka erinevate organisatsioonidega tutvumine. Sel korral külalised käisid Voka Avatud Noortekeskuses, MTÜs Sillamäe Edukad Noored ESN, Craft Depo MTÜs ja kuulasid ka MTÜ Alutaguse Elulaadikoda tutvustust.

Fookuses olid just noortega tegelevad organisatsioonid, kuna 2024. aastal avatakse EL struktuuritoetuste meede “Kodanikuühiskonna mõju suurendamine ja arengu toetamine”, mille raames juba järgmise aasta alguses hakkavad toimuma erinevad tegevused. Tegevuste sihtrühmadeks on Eestis tegutsevad vabaühendused, vabaühenduste konsultandid ja noored vanuses 10-26 aastat, aga ka haridusasutused ja kohalikud omavalitsused. Kuue aasta jooksul on eesmärgiks suurendada laste ja noorte osalust vabaühendustes. Selleks arendatakse vabaühenduste kaasamisoskusi läbi koolituste ja kohtumiste.

Konsultandid kohtusid ka Siseministeeriumi osakonna juhataja Martin Tuliga ja arutasid käimasoleva innovatsioonifondi taotlusvooru. Kohalike omavalitsuste ja kogukondade elanikkonnakaitse ja kriisivalmiduse koostööprojektideks mõeldud kodanikuühiskonna innovatsioonifondi 2023. aasta taotlusvoorus saab taotlusi esitada veel kuni 30. novembrini. Seega olid arutelu teemaks põhiküsimused, millega pöördutakse konsultantide poole ning head näited juba esitatud projektidest. Konkursi kohta saab rohkem lugeda siit.

Pildigalerii