Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

KUTSE: Äri ja teaduse ristteel – Ideede Teisipäev ja Laborist välja ühendavad jõud 30.05

Kutsume teid osalema ettevõtjate ja teadlaste info- ja kontaktpäeval „Laborist välja: Äri ja teaduse ristteel“ ning sellele järgneval ürituste sarja „Ideede Teisipäev“ hooaja piduliku finaalüritusel 30.05 algusega kell 12.30 Tartus SPARK Demokeskuses (Narva mnt 3). Kohal on parimad spetsialistid, et rääkida lähemalt simulatsioonide kasutamisest tööstuses, pöördprojekteerimisest ja selle pakutavatest tootearenduse võimalustest, neuroturundusest ning tootmisprotsesside optimeerimisest..

Baltimaade üks vähestest Lean Six Sigma ekspertidest Rait Rand räägib selle tehnoloogia võimalustest tootmisprotsesside arendamisel.

Ettevõtte ja teadusasutuse koostöös toimunud arendustööst räägib lähemalt Võrumaal Parksepas tegutsev Estelaxe OÜ, mis alustas istmepatjade polsterdamisega ning on tänaseks jõudnud vaakum-kuumutusmeetodil ABS- ja HDPE-plaatidest ning elastomeerist detailide valmistamiseni. Lisaks elastomeerile kasutab ettevõtte tootmises ka pehmevahtu ja plastmassi. Neist valmistatakse nii lumesahaterasid, selja- ja peatugesid, patju ja madratseid kui ka lumekelgu- ja rongiistmeid. Ettevõtte tooteid kasutavad näiteks Eesti kaitsevägi ning Soome riigiraudtee.

Kl.16 jätkub päev juba populaarsust kogunud üritusega sarjast „Ideede Teisipäev“, mis seekord toob lavale paneeldiskussiooniks kokku  erinevate tööstusettevõtete juhid, kes jagavad oma kogemusi tootmisprotsesside moderniseerimisel ning sellega seotud väljakutsetest (nimed avaldame peatselt).

 Paralleelselt ettekannetega on võimalus tutvuda teadlaste pakutavate arendusteenustega LABORIST VÄLJA alal ning, esitada lahendamiseks konkreetseid arendustöid ja ettevõtte korraldust puudutavaid küsimusi. Samuti saab ürituselt ülevaate päevakohastest toetusmeetmetest (nt NUTIKAS, Adapter.ee).

Üritus toimub Tartu Teaduspargi, SA Tartu Ärinõuandla, Tartu Ülikooli, ADAPTER.ee, Eesti Maaülikooli, Eesti Teadusagentuuri ja Tartu linna koostöös.  

Üritus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine: https://goo.gl/forms/gGJLiN2YrLJtazXD3

 

Täpsema kavaga saab tutvuda siin https://www.facebook.com/events/1866698876930523/.

Seminari toetab A. Le Coq ja rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ raames.