Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Ida-Viru Loomeklastri koolitused ja õppereisid novembris ja detsembris 2023

Ida-Viru Loomeklaster korraldab novembris ja detsembris loomevaldkonnas tegijatele mitmeid huvitavaid koolitusi ja tegevusi, millest te olete lahkesti palutud osa võtma.

Hea ettevõtja palun kasuta võimalust saada koolitus just sinu kodulähedal ja headelt ning oma ala parimatelt spetsialistidelt!

KOOLITUSED:

Ida-Viru Loomeklaster kutsub koolitusmaratonile!

Novembri kuus 21.11. ja 28.11. on võimalik osa saada maakonnas korraldatavatest erinevatest koolitustest.

 

Sina otsustad, kas osaled ainult ühel koolitusel või lausa mõlemal.

Kõik koolitused toimuvad Ida-Virumaal Jõhvis või selle lähiümbruses ja need on eesti keeles.

Kõik koolitajad on suurte kogemustega ja oma ala spetsialistid ning praktikud.

Ootame koolitustest osa võtma Ida-Virumaal loomemajanduse valdkonnas tegutsevaid OÜ, FIE, MTÜde ja SAte liikmeid, juhatuse liikmeid või juhte.

Koolitus „Ringdisain loomevaldkonnas 21.11.2023, kella 12.00 – 17.00 (eesti keeles), Kurtna seltsimaja-raamatukogu, Kurtna küla, Alutaguse vald.

TEEMAD:

 • Sissejuhatus ringmajandusse ja -ringdisaini;
 • Ülevaade ringmajanduse olemusest ja sellele ülemineku võimalustest disaini rakendamise kaudu;
 • Ringdisaini auditi tutvustus ja näited;
 • Ettevalmistavad tegevused;
 • Disainivõimekuse hindamine ning sobivate ringdisaini lahenduste ja võtete (strateegiate) valik;
 • Tulemuste analüüs;
 • Praktilised ülesanded.

Koolitajad – Eesti Disainikeskuse ringdisaini eksperdid Mariliis Alev ja Kaire Rannik.

NB! Eelregistreerumine koolitusele on avatud kuni 19.11.23. Registreerudes koolitusele annad oma kinnituse selles osaleda.

Registreeru koolitusele: https://forms.gle/2DXLqtPDtDU6QbX47

 

Koolitus “Säästlik ja jätkusuutlik meedia loomeettevõtjatele” 28.11.2023, kell 12:00 – 17:00, Jõhvi (eesti keeles), Kersti Võlu Koolituskeskus, Kooli 7, Jõhvi

TEEMAD:

 • Kuidas teha turundust säästlikult;
 • Kuidas olla järjepidev turunduses;
 • Kuidas turunduses luua ja teha sisu, et see töötaks;
 • Kuidas koostada meediaplaani;
 • Kuidas lühikese ajaga ja säästlikult saavutada turunduses sobiv tulemus.

Koolitaja: Kristo Krumm – koolitaja, õppejõud ja ettevõtja.

NB! Eelregistreerumine koolitusele on avatud kuni 24.11.23. Registreerudes koolitusele annad oma kinnituse selles osaleda.

Registreeru koolitusele: https://forms.gle/1946aGYV8UjDKFn96

 

 

Kõikidel koolitustel osalemine on TASUTA.

Ootame Sind koolitusele! Pane ennast aegsasti kirja.

 

 

Loomeettevõtjate maakondlikud koolitused toimuvad EL ja Kultuuriministeeriumi toel projekti – „Ida-Viru loomeklastri käivitamine“ (ER227) kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames.

 

VÕRGUSTIKU RINGREISID:

Oled lahkesti oodatud osa võtma ringreisidest „Ehitame Ida-Viru loovettevõtjate võrgustikku!“

Ida-Viru Loomeklaster korraldab novembri ja detsembri kuus maakonna loomemajanduse valdkonnas tegutsevatele ettevõtjatele kokku 3 kontaktreisi.

Antud reiside eesmärgiks on kasvatada maakonnas tegutsevate loovettevõtjate võrgustikku ja saada paremini omavahel tuttavaks. Läheme loovatele ettevõtjatele külla või kohtume nendega ja saame teada, et kuidas nad tegutsevad ning näha, mida nad teevad.

Reisist saavad osa võtta üle Ida-Viru maakonna kõik loomemajanduse valdkonnas tegutsevad ettevõtjad Narvast kuni Lüganuse vallani. Ootame kontaktreisidest osa võtma Ida-Virumaal loomevaldkonnas tegutsevaid OÜ juhte, FIEsid ja MTÜde/ SA-te liikmeid või juhatuse liikmeid. Loe loomemajanduse ja sinna kuuluvate valdkondade kohta rohkem siit – https://www.kul.ee/kunstid-ja-loomemajandus/loomemajandus  Kohtumised annavad igaühele võimaluse loomemajanduses toimuva kohta saada uusi kontakte, leida koostööpartnereid, laiendada silmaringi, õppida teistelt ja teiste kogemusest, jne. Igal kontaktreisil külastatakse või toimub kohtumine umbes 4-5 kohaliku loomemajanduse valdkonda kuuluva ettevõtjaga, kes räägib endast ja oma ettevõttest, mida toodab või millist teenust pakub, kuidas praegu läheb, jne. Ehk siis milline on tema lugu.

 1.    Kontaktreis piirkonnas – Alutaguse ja Jõhvi vald. Toimumisaeg: 05.12.2023

NB! Eelregistreerumine kuni 01.12.23. Buss väljub Narvast kell 9:00, vahepeatus Sillamäel (vajadusel) ja peatus Jõhvis kell 9:45. Buss jõuab Narva tagasi kella viie paiku. 

 

 1.    Kontaktreis piirkonnas – Narva. Toimumisaeg: 13.12.2023

NB! Eelregistreerumine kuni 10.12.23. Buss väljub Jõhvist kell 9:00, vajadusel vahepeatus Sillamäel, tagasi Jõhvi jõuame õhtul kella viieks. 

Kõik ringreisid toimuvad tellitud bussiga või vajadusel olen ka ise transpordiga abiks. Tegemist on terve päeva sündmusega. Algusaeg ca kell 9.00 (Narvast tulijatele) ja päeva lõpp umbes kell 5 õhtul. Päeva sees pakume ka kehakinnitust.

Suhtlus toimub kahes keeles – eesti ja vene keeles. Kontaktreisidest osavõtt on TASUTA. NB! Kuid igale reisile on kindlasti vajalik eelnevalt registreeruda. Palun pane enda osalemine kirja SIINhttps://forms.gle/RRU1oCrF3VVXhhhAA   NB! Osalejate arv on piiratud (grupi suurus max 15 inimest). NB! Registreerudes kontaktreisile annad oma kinnituse selles osaleda.

Hea ettevõtja! Kui sul tekkis huvi ringreisil osaleda või ringreisidest osa võtta siis palun pane ennast kirja!

Loomeettevõtjate maakondlikud kontaktreisid toimuvad EL ja Kultuuriministeeriumi toel projekti – „Ida-Viru loomeklastri käivitamine“ (ER227) kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames.

 

Lugupidamisega

 

Kersti Liiva

Loomemajanduse projektijuht

+372 515 8929

kersti.liiva@ivek.ee

www.ivek.ee

 

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus
Keskväljak 4, 41531 Jõhvi