Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

MKM: Innovatsioonitoetused aitavad ettevõtetel kasvada

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) analüüs näitas, et aastatel 2007-2012 innovatsioonitoetust saanud ettevõtted on keskmisest edukamad.

Kuigi Riigikontrolli auditit „Innovatsiooni toetusmeetmete mõju ettevõtete konkurentsivõimele“ tuvastas positiivse mõju vaid poolte meetmete puhul, on MKMi majandusarengu osakonna arendusvaldkonna juhi Mart Laatsiti sõnul 2014. aastal läbi viidud vahehindamine kinnitanud, et toetatud ettevõtetel on oluliselt paremad tulemused nii töötajate arvu, müügitulu, tööjõukulude kui ka ärikasumi osas.

Ettevõtete arengu soodustamine on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi üks selge prioriteet. Järgmise aasta eelarvesse on selleks kavandatud 27 protsendi võrra enam vahendeid kui tänavu, kokku 156,8 miljonit eurot.

MKMi ja EASi innovatsioonimeetmete vahehindamise kokkuvõte leiab siit: http://www.eas.ee/images/doc/sihtasutusest/uuringud/ettevotlus/ettevotlus-ja-innovatsioonitoetuste-vahehindamise-kokkuvote-2014.pdf.

Palun loe kogu uudist siit – http://www.eas.ee/et/eas/pressikeskus/uudised?option=com_content&view=article&id=5702utm_source=newsletter