Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Ida-Virumaa kodanikunädal lõppes õppereisiga Tallinnasse

Ida-Viru Ettevõtluskeskus korraldas Integratsiooni Sihtasutuse ja Narva Europe Direct’i teabekeskuse toel 12. detsembril 2023. aastal reisi Tallinna, mille käigus seminaride osalejad külastasid Euroopa Elamuste Keskust ning Okupatsiooni ja Vabaduse Muuseumi Vabamu. Reis oli kodanikunädala viimaseks etapiks, mis toimus esmakordselt Ida-Virumaal.

Euroopa Elamuste Keskuses toimus tutvustav tuur interaktiivsel näitusel, mis kajastas inimesi, riike, institutsioone ja Euroopa Liidu tegevusvaldkondi. Osalejad vaatasid 360° kinoteatris filmi, mis rääkis Euroopa Liidu kujunemisest ja Euroopa demokraatia toimimisest. Samuti osalesid nad mängus, kus said end proovile panna Euroopa parlamendiliikmete rollis.

Okupatsiooni ja Vabaduse Muuseumis Vabamus tutvusid osalejad Eesti hiljutise ajalooga okupatsioonide ajal ja pärast neid. Nad said teada Eesti iseseisvuse taastamise ja vabaduse säilitamise loo tavaliste inimeste elulugude kaudu.

Ida-Viru Kodanikunädala üritused toimuvad Euroopa Liidu projekti nr 2021-2027.4.07.23-0006 “Eesti keele õpet toetavad tegevused ja kodanikuõpe” raames.

Galerii

Lisainformatsioon:

Nadežda Morozova

Vabaühenduste konsultant, projekti juht

Ida-Viru Ettevõtluskeskus

nadezda.morozova@ivek.ee

(+372) 506 7735