Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Nimevõistlus „Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi“

Pressiteade

Emakeele Selts koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutab välja ettevõttenime võistluse “Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2017“. Ettevõtmine sai alguse 2016. aastal ja toimub teist korda.

Võistluse eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid.

Emakeele Seltsi juhatuse esimees Helle Metslang: „Hea eesti ettevõttenime võistlus sai alguse aasta tagasi Eesti Keelenõukogu ja Emakeele Seltsi ühise algatusena. Suur huvi võistluse vastu näitas, et õnnestunud nime ja seda kandvat ettevõtet väärtustatakse. Ootame ka sel aastal nimesid, mis on eestipärased ja kujundlikud ning kajastavad ettevõtte eripära.“

Nimevõistluse auhind antakse välja neljas kategoorias: 1) tööstusettevõte; 2) teenindusettevõte (sh kaubandus, toitlustus, majutus); 3) vabaühendused; 4) aasta uustulnuk (registreeritud võistluse tähtajale eelneva aasta jooksul). Kandideerida saab iga tegutsev ning Eestis registreeritud ettevõte.  Kandidaate võivad esitada kõik ettevõtjad ja füüsilised isikud. Võistluse statuut asub veebis http://emakeeleselts.ee/yritused/EHE_EESTI_statuut.pdf.

Kandidaadid esitatakse Emakeele Seltsi kodulehe www.emakeeleselts.ee kaudu (esitamise otselink: https://goo.gl/forms/G5AyJrVvI4CANupx2)  või posti teel Emakeele Seltsi postiaadressil Roosikrantsi 6, 10119 Tallinn. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2017. Võistluse tulemused tehakse teatavaks ja auhinnad antakse laureaatidele pidulikult üle ettevõtjate päeval 3. oktoobril.

2016. aasta võitjad olid tööstuse kategoorias Puupagana OÜ, teeninduse kategoorias Valge Klaar, vabaühenduste kategoorias Sõltumatu Tantsu Lava ning aasta uustulnuka kategoorias OÜ Tulõtungal.

Info: http://www.emakeeleselts.ee/

Kontakt:

Emakeele Seltsi esimees Helle Metslang (helle.metslang@ut.ee, 522 5074)

Emakeele Seltsi teadussekretär Killu Paldrok (killu@eki.ee 518 3764)