Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Pressiteade: 156 Ida-Virumaa noort pääses ettevõtlikkusideede konkursi ENTRUM inkubatsiooniprogrammi

17.11.2014

Kuni 4. novembrini said kõik Lääne- ja Ida-Virumaa noored esitada Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursile ENTRUM oma ettevõtlikke ideid. Kokku esitasid noored 135 ideed, mille seast valis ENTRUM-i peažürii välja 90 parimat, kes pääsevad ENTRUM-i inkubatsiooni- ja arenguprogrammi oma ideed edasi arendama ja start-up´i käivitama. Ida-Virumaalt pääses inkubatsiooniprogrammi oma ideid ellu viima kõige rohkem Narva Keeltelütseumi õpilasi (36). Kokku pääses ENTRUM-i inkubatsiooniprogrammi oma start-up´i käivitama 156 noort 23 erinevast Ida-Virumaa koolist.

„Kui me kevadel Virumaa hooajaks ettevalmistusi hakkasime tegema, siis kutsusin inimesi üles ühes ENTRUM-iga Virumaa positiivset energiat ja potentsiaali avastama. Üheks tõestuseks sellele ongi esitatud ideede arv ning soov õppida selgeks nende teostamiseks vajalike oskusi,“ rääkis SA Entrumi tegevjuht Darja Saar.

„Ideed, mille peale noored on tulnud ja ellu viia soovivad on valdkondlikult väga mitmekülgsed,“ lisas Saar. Lähtuvalt Eesti majandusest tervikuna olid tänavu prioriteetseteks valdkondadeks küll energeetika, inseneeria, info-ja kommunikatsioonitehnoloogia ja põlevkiviga seotud teemad, kuid oodatud olid kõik ideed, mida aitavad kaasa Virumaa ja kogu Eesti elu edendamisele. Ta lisas, et esitatud ideedest 6 võtsid noored ka ENTRUM-i ettevõtlike ideede pangast, mis sai tänavu just selle eesmärgiga loodud.

ENTRUM-i inkubatsiooniprogramm kestab 4 kuud ning sel perioodil toimub noortele üks kord kuus õppesessioon, kus järk-järgult oma ideid edasi arendatakse ja ellu viiakse. Õpitakse tundma oma tiimi ning planeerima oma aega ja raha. Esimene õppesessioon inkubantidele toimub juba sellel nädalavahetusel, 22. novembril Jõhvi Kontserdimajas.

ENTRUM-i inkubatsiooniprogrammi pääsenud noorte nimekirja ja koolidega saad tutvuda SIIN

Rahvusvaheliselt tunnustatud ja mitmete tiitlitega pärjatud Eesti Energia ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM on 2010. aastal Eesti Energia poolt algatatud ning koostöös Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on suunatud 13 -19 aastastele koolinoortele, et kasvatada neis ettevõtlikku meelt ning innustada neid ise oma elu juhtima, pakkudes neile oma ettevõtlike ideede teostamisel toetavat mentorprogrammi, kaasates ka ettevõtlusinkubaatoreid, regionaalseid arenduskeskusi ja kohalikke omavalitsusi. Tehes aastatel 2010-2014 ringi peale kogu Eestile on ENTRUM arendanud ettevõtlikkust rohkem kui kahe tuhandes noores ning toonud ellu üle 500 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed.

Lisainformatsioon:

Aneth Rosen

SA Entrum kommunikatsiooni-ja turundusspetsialist /

Entrum Foundation communication and marketing specialist

aneth.rosen@entrum.ee | +372 59 191 805

www.entrum.ee or www.entrum.ee/en

Facebook: Noorteprogramm Entrum

YouTube: EntrumTV