Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

PRESSITEADE: Ida-Virumaa ettevõtluspäev 2017

PRESSITEADE: SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus

09.05.2017

 

Ida-Virumaa ettevõtluspäev „Ettevõtlus kui seiklus“

Toimub 12.05.2017

 

Ida-Viru Ettevõtluskeskus korraldab 12.mail Jõhvis  piirkondliku ettevõtluspäeva, kuhu on oodatud ettevõtlikust eluviisist huvitatud ja lähiajal ettevõtjana tegutsemist plaanivad idavirulased ning uusi väljakutseid otsivad ettevõtjad.

Seekordse, juba üheksandat korda toimuva, ettevõtluspäeva teemaks on kohalike ettevõtlike inimeste julgustamine uue ettevõtlusega alustamisel, misläbi suureneks piirkonna konkurentsivõime ja ettevõtlusaktiivsus.

Ettevõtluspäeval jagab oma kogemust äriidee leidmisel, ettevõtlusega alustamisel ning arendamisel Eesti idufirma Shipitwise omanik Aleksander Gansen, kes on toonud rahvusvahelise kullerteenuse XXI sajandisse. Päevakajalise lühikoolituse teemal „Kust ja kuidas leida värskeid ideid?“ viib läbi koolitusekspert Valeria Lavrova MTÜst Vitatiim.   

Huvitavamatest muutustest ja arenguperspektiividest Ida-Virumaal annab ülevaate Lauri Jalonen. Ida-Virumaast kui seiklusmaast räägib ettevõtja Terje Rattur. Kogemusi Seiklusmaa võimalustest ettevõtjatele, jagavad seiklusteenuseid pakkuvad ettevõtjad Piret Talistu ja Ingrid Kuligina. Ida-Viru Ettevõtluskeskuse toetusest alustavatele ettevõtjatele räägib Stanislav Pirk ning kogenumate ettevõtjate poolt antavast toetusest ja selle kasust alustamisel toob näiteid Ida-Virumaa ettevõtja Andrei Jeršov.

Ettevõtluskeskuse juhataja Pille Söödi sõnul on igal aastal korraldatava ettevõtluspäeva üheks põhiliseks mõtteks suurendada huvilistes enesekindlust ja anda uusi mõtteid ettevõtlusega alustamiseks. „Selleks, et hajutada hirme ja kahtlusi uute algatuste elluviimisel on vaja süstida inimestesse julgust ning samas ka seiklusvaimu, sest ettevõtlus on kui seiklus“ lisas Sööt.

Ida-Virumaa piirkondlikku ettevõtluspäeva korraldab SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja rahastab  EAS  Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Ettevõtluspäev toimub 12.mail, Jõhvi Kontserdimajas. Kell 9.30 algab üritusele registreerumine ning 10.00 algavad tervitussõnavõtud ja ettekanded. Ettevõtluspäev toimub vene keeles, sosintõlkega eesti keelde. Ettevõtluspäeva päevakavaga saab tutvuda aadressil: www.ivek.ee

Ettevõtluspäev on kõikidele osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine kuni 09.maini.

 

Lisainfo: Kersti Liiva, ettevõtluskonsultant, SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus, ettevõtluspäeva projektijuht, +372 5158929, kersti.liiva@ivek.ee