Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Pressiteade: Ida-Virumaa tegusate kodanike ja vabaühenduste konkursi 2019 TULEMUSED

PRESSITEADE
28. november 2019

Ida-Viru Aasta Kodanikuühendus 2019 on MTÜ Tantsu ja spordiklubi T.W.I.S.T. Crew

Kolmapäeval, 27. novembril tunnustati Jõhvi Vallavalitsuse saalis Ida-Virumaa Aasta 2019 tegusaid kodanikke ja parimaid kodanikuühendusi neljas kategoorias: Ida-Viru Aasta Parim KOP Rakendaja 2019, Ida-Viru Aasta Eurorahade Rakendaja 2019, Ida-Viru Aasta Kodanikuühendus 2019, Ida-Viru Aasta Tegusaim Kodanik 2019

Konkursi ühe korraldaja, SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse vabaühenduste konsultant Marju Uustalu sõnul on MTÜ Tantsu ja spordiklubi T.W.I.S.T. Crew hea näide sellest, kuidas pühendumise ja tubli tööga on võimalik suuri tegusid korda saata. „Antud ühendus tegutseb juba 10 aastat ja seal käivad lapsed vanuses 3 kuni 15 eluaastat. Antud klubi sportlased ja tantsijad esinevad juba väga kõrgel tasemel ja esindavad Eestit ka rahvusvahelisel tasemel. Klubi korraldab 2 korda aastas Eesti Karikavõistlusi Sportaeroobikas ja Lahtisi Jõhvi MV sportaeroobikas, mis aitab kaasa regiooni positiivse maine tekkimisele ja kaasab uusi lapsi spordieluga tegelema. Kõik selle klubi tantsijad ja sportlased moodustavad sõpruskonna ja on alati valmis üksteist toetama. Antud ühendusel on väga positiivne maine meie maakonnas“ ütles Uustalu.

Lisaks Aasta Parimale Kodanikuühendusele selgusid Jõhvi Vallavalitsuse saalis võitjad veel järgmistes kategooriates: MTÜ LOOMINGULISE ARENGU JA VABA AJA VEETMISE KESKUS GAGARIN (Ida-Viru Aasta Parim KOP Rakendaja 2019), MTÜ KAHULA KÜLA SELTS (Ida-Viru Aasta Eurorahade Rakendaja 2019) ja ANNE NURGAMAA (Ida-Viru Aasta Tegusaim Kodanik 2019). Tänavuse konkursi žürii otsusega anti 2019 aastal eripreemia Krista Pedakule väljapaistva tegevuse eest Ida-Virumaal “Teeme Ära” talgute juhtimise ning EV100 piirkondlike tegevuste koordineerimise eest Ida-Virumaal.

Konkursi Ida-Virumaa ühenduste tunnustamiseks kuulutasid ühiselt välja Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Jõhvi Vallavalitsus, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Kohaliku Omaalgatuse Programm ja Europe Direct`i Narva teabekeskus. Konkursi eesmärk oli esile tõsta ja tunnustada neid, kelle teod muudavad meie kodukohta paremaks, kogukonda ühtsemaks ning kodanikuühiskonda tugevamaks. Konkursile laekus 34 ettepanekut erinevate inimeste ja organisatsioonide tunnustamiseks.

Lisainformatisoon:

Marju Uustalu

Ida-Viru Ettevõtluskeskus

Vabaühenduste konsultant

+372 5294111

marju.uustalu@ivek.ee

Tatjana Zamorskaja

Ida-Viru Ettevõtluskeskus

Vabaühenduste konsultant ja Narva Europe Directi teabekeskuse juhataja

+372 53006902

tatjana.zamorskaja@ivek.ee