Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Riik aitab korrastada ligi 700 maapere vee- ja kanalisatsioonisüsteeme, juurdepääsuteid ning elektrisüsteeme

Regionaalministri valitsemissalas välja töötatud ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) rakendavast hajaasustuse programmist saavad lastega maapered riigilt ligi miljon eurot toetust vee-, kanalisatsiooni- ja elektrisüsteemi ning teede rajamiseks.

Möödunud aasta sügisel said hajaasustusega piirkondades elavad pered taotleda kuni 6500 eurot toetust kommunikatsioonide ehitamiseks või korrastamiseks. EASi Regionaalarengu keskuse direktori Monica Hankovi sõnul oli huvi programmis osalemise vastu väga suur. „Kokku osales 125 omavalitsust ja esitati 719 projektitaotlust. Rahastatud projektide kogumaht oli 3 miljonit eurot, millest riigipoolne toetus oli 991 923 eurot, omavalitsused panustasid 992 057 eurot ning toetuse saajate omafinantseering moodustas 1 058 395 eurot,” lisas Hankov.

2014. aasta taotlusvooru avanemisest teavitatakse EASi veebilehel, maavalitsuste ja kohalike omavalitsuste veebilehtedel ning maakonnalehtedes. Taotlusvoorud kuulutavad välja maavalitsused ning toetust saab taotleda otse omavalitsusest.

Hajaasustuse programmi koordineerib EAS ning toetusotsuseid teevad kohalikud omavalitsused. 2014. aastaks on toetusprogrammile eraldatud ligi 1,5 miljonit eurot.

Loe kogu uudist – http://www.eas.ee/et/eas/pressikeskus/uudised?option=com_content&view=article&id=5347&utm_source=newsletter