Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Kas sooviksid ühiskonnas ja keskkonnas positiivset mõju avaldada, kuid ei tea, kust alustada? Vaata Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku soovitusi

Kas sooviksid ühiskonnas ja keskkonnas positiivset mõju avaldada, kuid ei tea, kust alustada? Esimene samm on leida ühiskondlik või keskkonnaprobleem, mille lahendamise osas tunned kirglikku huvi.
Siin on mõned nipid, mis on alustamiseks head:
  • Vaata oma kogukonda: Millised probleemid vajavad lahendamist? Kas puudub juurdepääs puhtale veele või on ehk probleemiks taskukohase eluaseme puudumine?
  • Arvesta enda kogemustega: Kas sinu või keegi sinu lähedastest on seisnud silmitsi mõne konkreetse probleemiga? Võib-olla oled kogenud diskrimineerimist või leidnud, et tervishoiuteenuste kättesaadavus on keeruline.
  • Tee uurimistööd: Kui oled potentsiaalse probleemi kindlaks teinud, uuri seda lähemalt. Mis seda probleemi põhjustab? Keda see mõjutab? Mis on võimalikud lahendused?
Probleemi leidmine, millesse suhtud kirglikult, on alles esimene samm. Sealt edasi pead välja töötama tegevuskava ja töötama koos teistega, et luua kestvat muutust. Kuid astudes selle esimese sammu, oled juba hästi teel oma kogukonna ja kaugemalgi ulatuva positiivse mõju loomise teel.
Liitu meie tasuta sotsiaalse ettevõtluse kogukonnaga Slackis ja leia kontakt teiste Eesti muutjatega, kes töötavad positiivse mõju saavutamise nimel: https://bit.ly/30VNsTx. Koos suudame luua parema tuleviku kõigile!