Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Sihtturuseminar ettevõtjatele „Skandinaaviamaade sisustussektori trendid ja võimalused” 22.03.2022

EAS koostöös Tartu Ärinõuandlaga kutsub ettevõtjaid osalema Soome, Rootsi, Taani ja Norra  sihtturgude hübriidseminarile*. Seminaril jagatakse kasulikku infot nimetatud turgude võimalustest mööbli-, sisekujunduse- ja disainimaailmas.

Seminaril on kohapeal EASi Soomes, Rootsis, Taanis ja Norras resideeruvad ekspordinõunikud, kes jagavad infot, kuidas valmistada oma ettevõte ette turgudele paremaks sisenemiseks ning kuidas nimetatud turgudel edukalt tegutseda. Seminaril teevad online-ettekanded sihtturgude eksperdid/ kohalikud ettevõtjad.

Lõunapausi ajal toimub võrgustumine ja seminari järel on võimalik broneerida turu ekspertidega personaalsed kohtumised.

Seminar on mõeldud nii neile ettevõtetele, kes alles planeerivad siseneda Soome/ Rootsi/ Taani/ Norra turule, kui ka neile, kes juba tegutsevad nimetatud turgudel ning soovivad oma tegevust laiendada.

Seminari toimumise aeg: 22. märts 2022

Toimumiskoht: SPARK Demo (Narva mnt 3), Tartu + ONLINE platvormis ZOOM

SEMINARI PROGRAMM:

09:30 Kogunemine, hommikukohv
10:00 Avasõnad. Elo Mets, Tartu Ärinõuandla projektijuht
10:05

 

Irene Surva-Lehtonen, Aide Tõnts, EAS ekspordinõunikud Soomes: Kuidas siseneda edukalt Soome turule, uute koostööpartnerite, klientide leidmine, lühiülevaade Soome mööbli- ja sisustustoodete sektorist
10:25

 

Anna Öberg, EAS ekspordinõunik Rootsis: Kuidas siseneda edukalt Rootsi turule, uute koostööpartnerite, klientide leidmine, lühiülevaade Rootsi mööbli- ja sisustustoodete sektorist. (inglise keeles)
10:45 Lucie Fallesen, EAS ekspordinõunik Taanis: Kuidas siseneda edukalt Taani turule, uute koostööpartnerite, klientide leidmine, lühiülevaade Taani mööbli- ja sisustustoodete sektorist. (inglise keeles)
11:00 „Interjööri ja mööblidisaini trendid Taanis“

Kristel Laurits, disainerStudio Kristel Laurits
Kristel on eesti disainer kes viimased 8 aastat on resideerunud Kopenhaagenis. Oma 10 aastase karjääri jooksul on ta on töötanud erineva suurusega disaini- ja arhitektuuri ettevõtetes multidistsiplinaarse disainerina. Kristel on ekspert ruumidisaini, kontseptsioonide loomise ja strateegilise planeerimise valdkonnas ning tema töid on kajastanud tuntud disaini väljaanded nagu Dezeen, Architectural digest ja Sight Unseen. Hetkel töötab Kristel disainiagentuuris Manyone

11:20

 

Ryte Venckuviene, EAS ekspordinõunik Norras: Kuidas siseneda edukalt Norra turule, uute koostööpartnerite, klientide leidmine, lühiülevaade Norra mööbli- ja sisustustoodete sektorist. (inglise keeles)
11:35 “Design and Architecture trends post-Covid Norway”

Ksenia Stanishevski,  designer, founder Volver (inglise keeles)

During her career she has worked as industrial designer and business strategist for a number of renown Norwegian brands, such as Stokke, Hydro, Innovation Norway, Tine SA. Later in her career she focused on user-oriented city development and place branding for such clients as Oslo Pensjonsforsikring Eiendom, Statsbygg, Sandnes Municipality, EFO, Norsk Byggetjeneste. In 2018 she has started a premium rug brand Volver and is collaborating with Norways best visual talents. Among the clients are Deichman Bjørvika Library, National Museum, several office, hospitality, and residential clients. The rugs have gotten an international acclaim for originality and artistry.

11:55 Eesti ettevõtte kogemuslugu Skandinaavia turul tegutsemisest, Peeter Kuum, müügi ja arendusjuht, Wermo AS
12:15 Lõunapaus, arutelu, võrgustamine
13:00- 16:00 Privaatnõustamised EASi ekspordiesindajate juures vastavalt eelnevale registreerumisele, a 15min

* Võimalik osa võtta nii kohapeal kui online’is.

Seminar toimub eesti ja inglise keeles, on  tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine, kuni 18. märtsini – SIIN.

Täiendav info: Elo Mets, projektijuht, Tartu Ärinõuandla, e-mail: elo@arinouandla.ee, tel: 511 3932