Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Taas võimalus esitada projekt Euroopa Liidu sõpruslinnade koostöömeetme taotlusvoorus

Taas on avanenud võimalus linnadel ja valdadel taotleda raha kohaliku elu edendamiseks rahvusvahelise koostöö kaudu.  Toetusi jaotatakse Euroopa Komisjoni “Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi” ehk CERV-programmi sõpruslinnade toetusmeetmest.

Taotleda saavad nii linna- ja vallavalitsused kui ka mittetulundusühingud. Oluline, et taotlev organisatsioon esindaks kohalikku omavalitsust. Selle taotlusvooru projektidelt oodatakse innovaatilisi ja praktilisi lahendeid demokraatliku ja mitmekesisema elu edendamisel kohalikul tasandil. Taotleja saab olla projekti elluviimisel loominguline. Toetust võib saada nii hoovikino kui ka veebikonverents. Oluline, et see vastaks meetme eesmärgile ja kaasaks ka kohalikke elanikke.

Toetusmeetme tingimused näevad ette, et koostöö peab toimuma vähemalt kahe erineva kohaliku omavalitsuse vahel, kahest erinevast riigist. Muuhulgas võivad partnerid olla ka väljastpoolt Euroopa Liitu. Need on riigid, kes taotlevad Euroopa Komisjonilt võimalust osaleda CERV programmis. Muuhulgas on nende riikide hulgas Ukraina.

Toetusmeetme eestikeelne infopäev toimub neljapäeval, 30. märtsil 2023 kell 13.30 kuni 15.30 ZOOM keskkonnas.

Lisainfo toetusmeetme ja selle raames raha taotlemise kohta eesti keeles on siin.

Registreerimine ja osalemise link infopäevale siin.

Võtame ühendust!

Nadežda Morozova

Vabaühenduste konsultant (Jõhvi) (puhkusel 14.06-25.06.2024)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng