Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Värsked uudised kodanikuühiskonnast

Kiired teated!

 

  • Jüriöö ülestõusust 165!

 Süüdakem lõkked 22.aprilli hilisõhtul, külaplatsidel, koduõuedes, lõkke-ja lipuväljakutel! Eestimaa küla elab!

 

Tartu Regiooni Energiaagentuur (TREA) kutsub Teid osalema kogukonnaenergeetika populariseerimisele ja arendamisele suunatud seminar-arutelule “Ühistuline tegevus kogukonnaenergeetikas”.

Toimumise koht: Rahvusarhiivi NOORA maja õppeklass 1. korrusel, Nooruse 3, Tartu http://www.ra.ee/rahvusarhiiv/noora/

Registreerumine siin

Toimumise aeg: 3.mai 2018 kell 10.00 – 16.00

Seminar on osa uuest suuremast “Co2mmunity” projektist, mille eesmärgiks on taastuvenergiale põhineva kogukonnaenergia ühistute ja sarnaste algatuste üles leidmine, toetamine ning innustamine Läänemereäärsetes riikides.

Co2mmunity projekti raames on plaanis luua ka valdkonna eksperte ning algatusi koondav Taastuvenergeetika koostöögrupp, mille eesmärgiks on toetada uusi ja juba eksisteerivaid kogukonnaenergeetika algatusi.

 

 

 Hoogsalt  on alanud Teeme Ära talgukevad ja talgute registreerimine 5. mai talgupäevaks

 Tänavune talgukevad on Eesti juubelisünnipäeva ja kultuuripärandi hõnguline, kutsudes kõiki inimesi ja organisatsioone tegema talgutel osalemisega kingituse Eestile ning aitama kaasa elu edenemisele nii maal kui ka linnas. Talguid saab kirja panna talguveebis aadressil www.teemeara.ee.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimehe Tarmo Tüüri sõnul on talgupäeva meeskonnal tänavu talgulistele kaks üleskutset: anname oma elukeskkonnale värvi ja kingime Eestile kodukihelkonna värvid ning väärtustame Euroopa kultuuripärandi aastal piirkondlikke toidutraditsioone ja rikastame talgulauda piirkonna, hõimu- või rahvustoitudega. „Tänavusel juubeliaastal seome talgud igaühe kodupaigast tuttavate värvide ja mustrite ning põnevate maitsetega,“ rääkis Tüür. „Eesti kihelkondade värvidest inspireeritud pintslitõmbed võiksid sel kevadel rõõmsamaks muuta kogu meie halli argipäeva ja elukeskkonna nii maal kui ka linnaruumis. Samamoodi võiksid uued ja unustatud maitsed aidata paremini mõista kultuurilist mitmekesisust.“

Täpsemalt loe  siit

 

————————————————————————————————————————————————————————-

Sellest sügisest hakkavad Avatud Eesti Fond ning vabaühenduste liit EMSL ellu viima vabakonnale suunatud toetusprogrammi nimega Active Citizens Fund, mille kogumahuks Eestis on kuni 2021. aastani 4 miljonit eurot.

Norra, Islandi ja Liechtensteini rahastatud ja ühtekokku viieteistkümnes riigis ellu viidava programmi eesmärk on toetada kodanikuühiskonna arengut, edendada demokraatiat, kodanikuaktiivsust, inimõigusi ja sotsiaalset õiglust ning kaasata nõrgemaid ühiskonnagruppe. 

—————————————————————————————————————————————————————————-Info NULA( nutikad lahendused) inkubaatori kolmanda hooaja kohta. Olete ühtlasi oodatud ka 27. märtsil Tallinnasse ja 29. märtsil Tartus toimuvale inspiratsioonipäevale

NULA inkubaator ootab Eesti ühiskonda paremaks muutvaid ideid

Kuus kuud kestev 75 000 € suuruse auhinnafondiga NULA inkubaator, mis keskendub ühiskondlike algatuste arendamisele, alustab kolmandat hooaega. Lahendusi teravatele ühiskondlikele probleemidele oodatakse 4. aprillini.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) ja Heateo Sihtasutuse loodud NULA inkubaatori eesmärk on leida uuenduslikke ja nupukaid lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Inkubaatorisse oodatakse lahendusi, mis võivad olla seotud perede toimetuleku, hariduse, eakate elukvaliteedi, keskkonna, vaimse tervise või mõne muu kriitilise probleemiga Eesti ühiskonnas.

—————————————————————————————————————————————————

 Kodukant kutsub seminarile vabatahtliku tegevuse trendidest (5. aprill, Tallinn)

  1. aprillil toimub Tallinnas seminar Vabatahtliku tegevuse trendid muutuvas ühiskonnas. Seminari eesmärgiks on kutsuda vabatahtlike kaasajaid ja organisatsioone mõtlema, kuidas muutuvas ühiskonnas vabatahtlike kaasamist jätkusuutlikult korraldada ning ühiselt mõtiskleda vabatahtliku tegevuse tulevikutrendide teemal.

Seminar toimub Tallinna Tehnikaülikooli Mektory Ärimudelite laboris (Raja 15, Tallinn) ja on eesti keeles, väliskülalise ettekanne inglise keeles. Neile, kes ei oska inglise keelt, korraldatakse sosintõlge.

Registreeru seminarile hiljemalt 26. märtsiks või kuni kohti jätkub!

Lisainfo: http://vabatahtlikud.ee/uudis/seminar-vabatahtliku-tegevuse-trendidest-muutuvas-uhiskonnas/
Kontakt:
 Eha Paas, Liikumine Kodukant vabatahtliku tegevuse valdkonnajuht, tel 517 0214 eha@kodukant.ee

Valmis uus Hea Kodanik!

EMSL annab teada, et valmis on Hea Kodaniku ajakirja kevadnumber. Kaane peal Eesti hetke kõige ägedam kunstnik Katja Novitskova. Kaante vahel võtsime ette ÜRO poolt seatud kestliku arengu eesmärgid ja uurisime, kas ja mis neist kasu on, kuidas nende täitmisega edeneb ning mis seis Eestis eri valdkondades avaneb. Peagi ka paberil igas MAKis, nagu ikka.

Loe seni veebist: https://heakodanik.ee/heakodanik/

Heateo Sihtasutus käivitas Eesti esimese mõjufondi

Mõjufondi eesmärk on toetada mõjusaid algatusi, mis lahendavad olulisi ühiskondlikke probleeme. Heateo Mõjufondi on panustanud kaksteist eraisikut ja neli ettevõtet 370 000 eurot.

Heateo Mõjufond on Eesti esimene filantroopiafond, kuhu panustavad ühiselt Eestist hoolivad eraisikud ja ettevõtted. Mõjufondiga soovitakse anda kolme aasta jooksul tuul tiibadesse 4-6 mõjusale algatusele, mis lahendavad teravaid probleeme Eesti ühiskonnas – alates haridusest, sotsiaalsest ebavõrdsusest, tervisest kuni keskkonnani.

Lisainfo ja kandideerimine mõjufondi toetusele www.heategu.ee/mõjufond