Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Vabaühenduste konsultantide õppereis Hollandisse

Allikas

Möödunud nädalal toimus SA Kodanikuühenduste Sihtkapitali egiidi all vabaühenduste konsultantidele mõeldud õppereis Hollandi, mis oli rahastatud Euroopa Sotsiaalfondist . Sellel reisil tutvusid maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultandid Hollandi kogukonnakeskuste ja noorteprojektidega. Reisi jooksul külastati mitmeid olulisi organisatsioone ja saadi väärtuslikke teadmisi kogukondade valdkonnas. Eestist osales kokku 21 inimest, kelle hulgas olid ka Ida-Viru Ettevõtluskeskuse vabaühenduste konsultandid Tatjana Zamorskaja ja Nadežda Morozova.

Esimesel päeval, 15. aprillil, külastati Amsterdamis Mijehofi ja Huis van de Wijk Waterlandplein kogukonnakeskusi. Mijehofi kogukonnakeskus, mida peamiselt toetab kohalik omavalitsus, on tegutsenud selles piirkonnas 15 aastat mittetulundusühinguna, pakkudes mitmekülgseid programme ja tegeledes erinevate ühiskonnagruppide integreerimisega. Paljud tegevused saavad alguse piirkonna elanike ideedest, mida keskuse töötajad aitavad ellu viia ning vajadusel ka rahastust hankida. Samuti külastati Huis van de Wijk Waterlandpleini, mis koordineerib mitmeid kogukonnamaju, nende ruumide renti ning keskendub peamiselt sotsiaaltööle.

Teisel päeval toimus kohtumine organisatsiooniga HIP92, mis on tuntud oma rahvusvaheliste projektide poolest, mille eesmärk on ühendada erinevaid vanusegruppe ning pakkuda noortele elamusi ja oskusi.

Reisi viimasel päeval toimus Hollandi õppereisi kokkuvõttev arutelu, kus jagati muljeid Hollandi kogemustest. Osalejad tõid esile mitmeid olulisi tähelepanekuid ja Hollandi kogukonnatöö eripärasid, kus rõhutatakse kogukonna tugevdamist ning noorte ja vanemate inimeste sidususe edendamist läbi erinevate tegevuste ja projektide.

Galerii (fotode autorid Tatjana Zamorskaja ja Evelyn Valtin)