Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Koolitus tööstusettevõtete esindajatele “Vabavaraline robotite arendamisel kasutatav kaasaegne töökeskkond”. Registreerumine kuni 25.04.2022

35061
N 28. aprill – N 5. mai 2022

ROS ─ Robot Operating System. Vabavaraline robotite arendamisel kasutatav kaasaegne töökeskkond.

Suur osa robotitarkvarast on ühitamatu ja tootjaspetsiifiline. See määrab aga tööstusrobotite kasutajad toetuma ainult kindlale robotitootjale ja nende teenustele, muutes ettevõtted nii endast sõltuvateks.

AIRE (AI & Robotics Estonia) kutsub teid tasuta koolitusele, mis koosneb omale sobivas tempos e-õppest ja koolituspäevast Tartu Ülikooli DELTA keskuses. Koolitus sisaldab ROS-i (Robot Operating System) algõpet, kus käsitletakse põhitõdesid ja õpitakse ROS-i vahendite abil programmeerimist.

EESMÄRK
Tööstusettevõtted vajavad nutikamaid, paindlikumaid, digitaliseeritumaid ja koostööaltimaid vahendeid. Selleks pakub Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi robootika töörühm välja ROS-il põhineva lahenduse. ROS on vabavara, mis lihtsustab robotite integreerimist ja sisaldab valmisteeke robootikute töö lihtsustamiseks. Õpitu kinnistame praktiliste harjutusülesannetega mobiilsetel robotitel.

SIHTGRUPP
Koolitusele ootame eelkõige väikese ja keskmise suurusega tööstusettevõtete esindajaid, suurettevõtetest osalejatele saame pakkuda vaid mõned üksikud kohad.

Koolitus on sobilik kõigile, kes soovivad tutvuda ROS-i kui tööriista võimalustega robotsüsteemide integreerimisel ja programmeerimisel. Koolitus sisaldab programmeerimisharjutusi, kuid paindliku treeningkava tõttu ei ole eelnev programmeerimisoskus osalemise eelduseks ─ tegevust on nii neile, kel on kogemust rohkem, kui ka algajatele.

Koolitust viivad läbi valdkonna tipud Tartu Ülikoolist: robootika kaasprofessor Karl Kruusamäe (PhD), robootikatehnoloogia lektor Veiko Vunder (PhD), robootikatehnoloogia nooremlektor Renno Raudmäe (MSc), robootika spetsialist Sandra Schumann (MSc), arvutitehnika ja robootika õppekava magistrant ning robootika spetsialist Igor Rybalskii; infotehnoloogia mitteinformaatikutele õppekava magistrant ning robootika spetsialist Eva Mõtshärg.

ÕPIVÄLJUNDID
Koolituse läbinud oskab kasutada ROS-i vahendeid, et:

➠ programmeerida mobiilse roboti liikumist;
➠ tuvastada veebikaamera pildist spetsiaalseid märgiseid ning seeläbi roboti liikumist juhtida;
➠ luua roboti keskkonnast kaart, mille abil suudab robot autonoomselt tegutseda.

AJAKAVA
Koolitus toimub ajavahemikul 28. aprill kuni 5. mai ning koosneb kahest osast:

➠ e-õppest, mida saab läbida omale sobival ajal ja millele järgneb
➠ 5. mail kell 9.30─17.00 ühepäevane töötuba Tartus (täpne ajakava saadetakse registreerunutele).

MUU INFO

➠ E-õppe materjalid on ingliskeelsed. Koolituspäeval saame nõustada nii eesti, inglise kui ka vene keeles.
➠ Koolitus sisaldab veel ka e-õppe läbimiseks vajalike tarvikute saatmist lähimasse pakiautomaati, ligipääsu kõigile kursuse materjalidele ja osalemist töötoas.
➠ Registreerimisel palume täpsustada, missugusesse pakiautomaati koolituse tarvikuid soovite saada ja mis keeles (eesti, inglise või vene) eelistate nõustamist töötoas.
➠ Koolitusel osalemise tingimuseks on AIRE digiküpsuse hindamise ankeedi täitmine oma tööstusettevõtte kohta, mille lingi saadame pärast registreerumist e-postile. Koolituse läbinutele väljastatakse sellekohane tunnistus.

Tule koolitusele ja ühine ROS-iga!

MÄRKUSED

➠ Koolitusele saab registreeruda kuni 25. aprillini.
➠ Koolitus toimub grupi täitumisel.
➠ Koolitusel osalemine on tasuta sihtgrupi ettevõtetele, mis registeeritakse vähese tähtsusega abina 500 € ulatuses.
➠ Ühest ettevõttest saab osaleda kuni 2 inimest.
➠ Koolituse täismahus läbijatele väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnistus.

Palume tähele panna, et koolitus on osalejale tasuta tingimusel, et osaleja koolituse edukalt lõpetab. Kui osaleja loobub osalemast või jätab osalemata ilma mõjuva põhjuseta, siis on koolituse korraldajal õigus esitada arve suuruses 500 eurot + KM.

Robootika Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudis
Roboteid arendatakse, et tõsta kõigi inimeste elukvaliteeti. Inimese ja roboti koostöö (ing human-robot collaboration) on teaduse ja tehnoloogia valdkond, mis tegeleb robotite ja teiste masinate kasutajasõbralikkuse tõstmisega, et muuta meie kõigi elu masinate keskel oluliselt lihtsamaks. Koostöörobotid (collaborative robots) jagavad oma autonoomiat inimkollegidega, et üheskoos kasvatada nii töö efektiivsust kui ka kvaliteeti valdkondades nagu tööstuslik tootmine, logistika, majapidamistööd, tervishoid ja eluohtlikes keskkondades tegutsemine. Meie uurimisrühmal on laiapõhjaline kogemus robootika teadus- ja arendustegevustes: elektroonika ja mehaanika disain, tarkvaraarendus, süsteemide integreerimine, seadmete prototüüpimine ja erialane koolitus.
Robootika töörühm kuulub professor Alvo Aabloo juhitava arukate materjalide ja süsteemide labori (IMS Lab) koosseisu. Rohkem infot leiab siit.

Küsimuste korral võta palun ühendust Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi projekti assistendiga kirsi.zirel@ut.ee või +372 5688 0759.