Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Valitsuse kriisitoest piisab Ida-Virumaa turismisektorile 3-ks nädalaks

15.12.20 tegi valitsus kiire kokkuleppe Ida-Virumaa toetamise osas covid-19 kriisis. Ettevõtetele 2,1 milj, lisaks toetus kultuuriasutustele, spordivaldkonnale.

Turismisektorit esindava turismiklastri sõnum on:

  • Kui toetus on 3-ks nädalaks ning sellest saab katta ka kriisikahjusid mitte vaid palgakulusid siis sellega saab Ida-Virumaa turismisektor hakkama. Kui Ida-Virumaa turismisektor suletakse pikemalt- siis on kindlasti vajalik toetuse samas mahus jätkumine!
  • Näeme, et valitsus tõepoolest teeb samme olukorra kiireks lahendamiseks.
  • Teeme koostööd ministeeriumidega toetusmeetme väljatöötamisel, et see tuleks võimalikult pärisvajadustele vastav. Eriti oluline on toetusmeetme kiirus- toetusrahasid on ettevõtetel vaja juba sellel aastal, et aastalõpus palgad välja maksta.

Näiteks on juba selgunud, et puhkemajade puhul pole abi palgakuludest lähtuvast meetmest (palgakulud minimaalsed) ja sellega ei kata ära 10%gi detsembris ärajäänud käibest.

  • Edasi on kõige olulisem et saaksime maksimaalselt kiiresti kriisist väljuda. Vajalik on riigipoolne piirangute täitmise järelvalve ning ettevõtete, asutustele aluse andmine maskita klientide teenindamisest keeldumiseks. Ettevõtjad teevad omalt poolt kõik, et Ida-Virumaa saaks nii kiiresti kui võimalik taasavatud.

Ida-Viru turismiklastrisse kuulub täna 60 Ida-Viru kõige aktiivsemat ettevõtet ja asutust kes pakuvad majutust, toitlustust ning elamusteenuseid, lisaks kõik Ida-Viru omavalitsused.

Klaster on tegutsenud 10 aasta.

Kadri Jalonen

Ida-Viru turismiklasteri koordinaator

Ida-Viru Ettevõtluskeskus, 5174236

 

VAATA LISAKS: Ida-Virumaa turismisektori kriisiinfo