Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

„Work in Estonia“ programm on tekitanud sadades välisspetsialistides huvi Eestis töötamise vastu

Kevadel käivitunud välisspetsialistide teavitusprogramm „Work in Estonia“ on tekitanud välismaalastes elava huvi Eestis töötamise vastu. Programmi esimeses faasis on saadetud Eesti ettevõtetele Soomest ja Ukrainast üle 400 sooviavalduse.

„Work in Estonia“ projektijuht Karin Patune ütleb, et ettevõtetest saadud tagasiside põhjal võib tõdeda, et sihtriikides tehtud teavituskampaania on aidanud tõsta tööpakkumiste nähtavust. Seitsme kuu jooksul on portaalis tööpakkumisi vaadatud ligi 40 000 korda.

„Work in Estonia“ on selle aasta kevadel EASi algatatud programm, mis toetab Eestis tegutsevaid ettevõtteid kõrgelt kvalifitseeritud välisspetsialistide värbamisel.  Tegutsetakse riikides, kus nähakse potentsiaali Eesti ettevõtetele vajalike töötajate leidmiseks. Teavitustööd alustati esmalt Soomes ning pilootprojekt viidi läbi Ukrainas, 2016. aastal jätkuvad tegevused mõlemas riigis. Ühtlasi käib uute sihtriikide kaardistamine.Infomaterjalid ja tööpakkumised nii Eestis töötamisest huvitatud välisspetsialistidele kui ka tööandjatele on koondatud veebilehele www.workinestonia.com