Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Õppereis
Alustav
Tegutsev
Ettevõtja
Kohapeal

Õppereis Põhja – Eestisse “Innovatsioon, tootearendus ja teaduskoostöö toidutööstuses”

Registreeru
Millal?
24 – 25 mai / 2023
Kus?
täpsustamisel
Kui palju maksab?
0 €
Korraldaja
Visionest Institute

Õppereis Põhja – Eestisse “Innovatsioon, tootearendus ja teaduskoostöö toidutööstuses”

Kutsume Eesti toidutootjaid ja toiduvõrgustikke õppereisile Põhja – Eestisse “Innovatsioon, tootearendus ja teaduskoostöö toidutööstuses” 24.- 25. mail 2023. 

Ootame õppereisile toidu ja toidulisandite tootearendajaid, toidutehnolooge ja uudistoodete loojaid. Reisi eesmärk on toidutootjate inspireerimine, uute koostöölahenduste ja koostöösuhete leidmine, aktiivne tootearendus ning ekspordivõimekuse kasvatamine.

Grupis on kohtade arv piiratud.

Õppereisi raames külastame erinevaid teadusasutusi, kellega toidutootjad Eestis koostööd saavad teha- parandada maitseid, testida olemasolevaid tooteid ja luua ning arendada uusi. Tutvume tehisintellekti- ja robootikalahendustega toidutööstusele ning saame ülevaate tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE teenustest. Uurime, milliseid samme peaksid ettevõtted digitaliseerimisel tegema,et tehisintellekti/robootika lahendusi kasutusele võtta. Külastame Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse laboreid (TFTAK). Läheme ja tutvume Eesti põnevate ettevõtetega, kes on leidnud oma kindla tootmisniši.

 

REGISTREERI SIIN

Registreerida saab kuni 14.05.2023. Kui kohad täituvad enne tähtaega, lisatakse soovijad ootelisti registreerumise ajalise järjestuse alusel.

 

Õppereisi ajakava:

Kolmapäev 24. mai 2023

8.00 – 8.30 kogunemine Tallinnas. Peatused Ülemiste keskuse parklas ja Rocca Al Mare keskuse parklas.

9.00 – 9.45 TalTech Mektory. Ettekanne keemia ja biotehnoloogia instituudi toidutehnoloogia osakonna vanemlektorilt Kristel Venelt. Kuhu suunavad toidutrendid tööstusi? Kuidas märgitakse pakendil toitaine skaalat? Kellega ja kuidas luua uuendtoitu? Kuidas testida oma toodet õige sihtrühma peal?

9.45 – 10.00 Paus

10.00 – 11.20 Seminar tehisintellekti (AI) ja robootika lahendustest toidutööstuses. Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE teenused.

11.30 – 12.00 “Kuidas Eestist kujuneb seente valdkonna globaalne liider ja trendilooja läbi seente teadus- ja kompetentsikeskuse?” Silver Laus, tegevjuht, Shroomwell OÜ / Shroomwell Biotech.

12.00 – 12.45 Shroomwell OÜ labori ja toomise külastus.

12.45 – 13.30 Lõuna

13.45 – 15.00 Biotehnoloogia ja toiduteaduse tippkeskuse TFTAK külastus

16.00  – 17.00  Ettevõtte külastus: Lehe pruulikoda.

17.00 – 18.00 Sõit ööbimiskohta

19.00 – 21.00 Õhtusöök ja networking

 

Neljapäev 25. mai 2023

8.00 – 9.30 hommikusöök

9.30 kogunemine bussi

10.00 – 11.30 Ettevõtte külastus: Balsnack International Holding AS

12.00 – 13.00 Ettevõtte külastus: Saidafarm OÜ

13.15 – 14.15 Lõuna

14.45 – 16.00 Ettevõtte külastus: Saku Õlletehas

 

Reis sisaldab:

  • Bussireisi Tallinn – Harjumaa – Tallinn
  • Ööbimist vastavalt programmile
  • Toitlustust vastavalt programmile

Programm täieneb ja täpsustub!

Õppereisil osalemine on tasuta, kuid ettevõtetele arvestatakse selle eest vähese tähtsusega abi (VTA) 200€ ühe osaleja kohta. Loe VTA kohta täpsemalt SIIT.

Kui peaks juhtuma, et olete end reisile kirja pannud, kuid selgub, et te siiski ei saa osaleda, siis palun teavitage meid esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem, kui 7 päeva enne reisi aadressil krista.kulderknup@mi.ee või tel 5076551. Osaleja vahetamine ilma lisakuluta on võimalik kuni 5 päeva enne reisi toimumist.

Kui haigestute vahetult enne reisi, siis on vaja reisitõrke kindlustuse jaoks tõendada haigust oma arsti poolse haiguslehega. Kui jätate reisile tulemata ilma vähemalt 7- päevase etteteatamiseta või vahetult enne reisi haigestumise korral ei esita haiguslehte, tuleb teil tasuda Visionest Institute poolt esitatud arve alusel kogu reisi maksumus ehk 200€.

Kohtade arv on piiratud.

 

REGISTREERI SIIN

Registreerida saab kuni 14.05.2023. Kui kohad täituvad enne tähtaega, lisatakse soovijad ootelisti registreerumise ajalise järjestuse alusel.

 

Lisainfo: tel 50 76 551, krista.kulderknup@mi.ee

 

Teadmussiirde pikaajaline programm toidusektori müügivõime edenduse tegevusvaldkonnas viiakse ellu “Eesti maaelu arengukava 2014–2020” meetme „Teadmussiire ja teavitus“  tegevuse liigi „Pikaajalised programmid“ raames ning seda rahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist (EAFRD).

Õppereis
Alustav
Est
Rus
Eng
Kohapeal

IDA-VIRU LOOMEKLASTRI ÕPPEREIS TARTU 08.11.2022

Loomeklaster.ee
Millal?
08 nov. / 2022
terve päev
Kus?
TARTU
Kui palju maksab?
0 €
Korraldaja
Ida-Viru Loomeklaster
Ida-Viru Ettevõtluskeskus

Hea Loomemajandusklastris osaleja,

 

8. novembril 2022 toimub meil õppereis Tartu.

Tutvume Aparaditehasega ja loomulikult saame omavahel paremini tuttavaks!

 

 

AJAKAVA

 

Teisipäev, 8. november:

 

Kell 7.00. start Narvast

Kell 10.00. – 12.00. Eesti Rahva Muuseumi külastus.

Teemad: Tutvume ERM-i  avatud galerii programmiga; uurime ERM-i poe tegevust (kuidas käib toodete valik poodi?); Kuidas saab tulla uurima ERM-i pärandihoidlas olevaid üksuseid kui keegi soovib oma toote/teenus vms jaoks uurida kultuuripärandi sügavaimaid kihte.

Kell 12.00. – 12.40. lõunasöök ERM-s. NB! Igaüks ise tasub oma lõunasöögi eest!

Kell 13.00 – 15.00.  Tartu Loomemajanduskeskuse tegevusest. /+ kohvi+ kook/

·         Tartu Loomemajanduskeskus (LMK) on 2009. aastal asutatud loomemajanduse arenduskeskus ja inkubaator, mille eesmärgiks on loomemajandusalase teadlikkuse tõstmine, ettevõtluse kasvu kiirendamine ning innovaatiliste ja kõrge lisandväärtusega loomemajanduse ettevõtete tekke toetamine Tartus ja Lõuna-Eestis.

·         Rohkem infotloovtartu.ee/lmk/üldinfo

Kell 15.15. – 16.30. Tartu Kunstimaja külastus.

·         Tartu Kunstimaja, varasema nimega Tartu Kunstnike MajaVanemuise 26 asuv hoone, milles paiknevad MTÜ Tartu Kunstnike Liit, näituseruumid ning kunsti ja kunstitarbeid müüv salong. Algsetele näitusesaalidele teisel korrusel lisandusid 2002. aasta sügisel esimese korruse galerii ja 2008. aasta talvel hoovipoolne monumentaalgalerii. Tartu Kunstnike Liit korraldab neis näitusi 1959. aastast.Tartu Kunstimaja näitusetegevus toimub Tartu Linnavalitsuse ja Eesti Kultuurkapitali toel.

·         Tartu Kunstnike Maja ehitamist alustati 1957. aastal, see valmis 1959. aasta lõpul. Toona said majja ateljee 19 kunstnikku, kortereid oli majas 12 ja näitusesaale 3. Kunstnike majas kujunes tavaks korraldada 5–6 näitust aastas. 1970. aastate teisel poolel oli tegevus kasvanud 8–12 näituseni aastas. 2011. aastal toimus kolmes saalis kokku 28 näitust.

·         Rohkem infot: http://kunstimaja.ee/

Kell 16.45. – 20.00. Tartu Aparaaditehas – tehase tuur ja arendamise lugu. Kohtumine tegutsevate loovettevõtjatega ning üheskoos teeme läbi ka ühe töötoa.

·         Aparaaditehas on Tartus, Riia ja Kastani tänavate nurgal seisev vana tehasekompleks, kus nõukogude ajal valmistati külmutusseadmeid, salajasi allveelaevaosasid ja jälgede segamiseks ka mittetöötavaid vihmavarje ning tõmbelukke. Tehase õitsenguaegadel, seitsmekümnendate keskpaigas töötas siin ligi 1500 inimest, tehasel oli oma tervisekeskus koos sauna ja basseiniga, sööklad ja mitme korpuse jagu administratiivruume.

·         2006. aastal aastal omandas Aparaaditehase kompleksi ABC Kinnisvarateenuste OÜ, tänasel päeval haldab tehast Kultuuritehased Osaühing. Alates 2014. aastast arendatakse 14 000 m2 suurust keskust kultuuritehaseks.

·         Tänaseks päevaks on Aparaaditehasest ja seda ümbritsevast kvartalist saanud üks Tartu kiiremini arenevaid piirkondi. See universaalne kultuuritehas ühendab endas loomingulised ettevõtjad, kunstnike stuudiod, disainerite ateljeed, kaubanduse ja meelelahutuse. Siin on neli restorani, kaks kohvikut ja pagaritöökojad. Siin tegutseb pika ajalooga Müürilille täika ja veel pikema ajalooga Trükimuuseum ning koha on leidnud paljud põnevad väikepoed ja galeriid. Aparaaditehase südameks on siseõu, ehk Taskupark, mis pakub pelgupaika linnakärast ja arvukaid võimalusi vaba aja veetmiseks.

·         Rohkem infot: aparaaditehas.ee

 

 

KORRALDUSLIK INFO:

 

Ühistranspordi korraldame Narva-Tartu-Narva suunal. Peatused on vajadusel Narvas; Sillamäel, Jõhvis ja Iisakus. Samamoodi tagasiteel Narva.

Lõunasöök Tartus on igaühel endal vaja tasuda!

Taaskasutus on popp – palun võta kaasa oma nimesilt!

Ajakavas võib tulla ette muudatusi, hoiame registreerunud huvilisi muudatustega kursis.

 

 

KONTAKT:

 

Loomeklaster õppereis kontaktid:

 

Ida-Viru Loomeklaster juht: Piia Tamm piia.tamm@ivek.ee, mob: +372 5561 0512

Ida-Viru Ettevõluskesksuse turundusspetsialist Aleksandra Leštšuk  +372 5355 1188

 

 

REGISTREERUMINE

 

Õppereisil osalemiseks palun registreeru.

NB! Palun kiirusta registreerumisega. Kohtade arv on piiratud (kuni 25 inimest)!

Õppereis
Tegutsev
Ettevõtja
Eng
Est
Rus
Kohapeal

Ida-Virumaa tegutsevate ettevõtete õppe- ja kontaktreis Taani Kuningriiki 25.10 – 27.10.2022

eesmärk

registreerumine on lõppenud
Millal?
25 – 27 okt. / 2022
Kus?
Taani
Kui palju maksab?
190 € + KM
Korraldaja
Jefim Aljoškin

Ida-Viru Ettevõtluskeskus koostöös TalTech Virumaa Kolledžiga kutsuvad Ida-Virumaa tegutsevaid ettevõtteid osalema õppe- ja kontaktreisil Taani Kuningriiki.

 

Reisi eesmärgiks on tutvustada Ida-Virumaa ettevõtjatele teadus-arendusalast koostööd ettevõtete ja Taani Tehnikaülikooli (http://www.dtu.dk) vahel.

Reisi jooksul saavad ettevõtjad parema ülevaate erinevatel turgudel toimuvast ning saadud kogemused motiveerivad tegelema oma ettevõttes arendustega. Loome ettevõtetele võimaluse viia end kurssi uute toodete ja tehnoloogiatega ning ettevõtte ja teadusasutuste koostöö võimalustega.

Kindlasti annab kontaktreis hea võimaluse luua kontakte teiste reisil osalevate ettevõtetega.

 

REISIPROGRAMM

Potentsiaalsed külastatavad ettevõtted:

Levitate (https://letslevitate.com),

Levitate on uuenduslik spordibränd, mis valmistab jooksutera proteese amputeeritutele. Pakkudes taskukohaseid kohandatud jooksuterasid amputeeritutele kogu maailmas, avavad need spordimaailma ja muudavad jooksmise kättesaadavaks kõigile! Midagi, mis ei olnud varem laialdaselt saadaval teiste turul olevate jooksuterade kõrgete hindade tõttu.

Undine (https://undineenergy.com),

Undine on 2020. aastal asutatud idufirma, mille eesmärk on anda energiat säästvale purjetamisele: Undine pakub purjejahtidele suure jõudlusega terviklikku jõusüsteemi, mis kasutab taastuvaid energiaallikaid, mis on ohutud, jätkusuutlikud ja kauakestvad. Eesmärk on võimaldada moderniseerimiseks heitgaasivaba tipptehnoloogiat, mis edestab tavalisi diiselmootoreid.

Nordic Firefly (http://www.nordicfirefly.com)

NORDIC FIREFLY pakub nutikaid elektroonilisi seadmeid, mis suudavad salvestada päikeseenergiat ja kasutada seda öösel valgustamiseks. Tõhusa tehnoloogia abil võivad lambid töötada isegi piiratud päevavalgusega ja pikkadel talveöödel.

 

25.10.2022

Bussitransport Ida-Virumaalt Tallinna lennujaama

15.40 – 16.15 Lend Tallinn – Kopenhaagen

Bussitransport Kopenhaageni lennujaamast hotelli

Majutus, Good Morning City Copenhagen Star Hotel 3*, ühene tuba

Õhtusöök

26.10.2022

Hommikusöök. Bussitransport hotell – DTU Skylab, Lyngby

10.00 – 11.00 – Tervitus Skylabi üliõpilaste inkubatsiooni- ja innovatsioonikeskuses Lyngbys (https://www.skylab.dtu.dk)

11.00 – 12.00 – Ringtuur Skylabi laboriruumides koos idufirmade tutvustamisega

12.00 – 13.00 – Lõunasöök

13.00 – 15.00 – Bussitransport DTU Skylab`st kohalikku ettevõttesse ja ettevõtte külastus

15.00 – 17.30 – Kopenhaageni linnaekskursioon (buss ja lühikesed jalutuskäigud)

17.30 tagasisõit hotelli, vaba aeg.

 

27.10.2022

Bussitransport hotell – DTU Risø Campus, Roskilde

10.00 – 11.00 – Tervitus DTU Risø ülikoolilinnakus

11.00 – 12.00 – Uurimisasutuse külastus

12.00 – 13.00 – Lõunasöök

13.00 – 15.00 – Bussitransport DTU Risø `st kohalikku ettevõttesse ja ettevõtte külastus

15.00 – Bussitransport DTU Risø Campus`st või ettevõttest Kopenhaageni lennujaama

Lend Kopenhaagen – Arlanda

Lend Arlanda – Tallinn

Bussitransport Tallinn – Ida-Virumaa

Osalustasu:

Osalustasu Ida-Virumaa ettevõtjatele 190€+KM/osaleja kohta.

Osalejate arv on piiratud.

Ülejäänud summa deklareerime ettevõttele osutatava vähese tähtsusega riigiabina (VTA).

Osalustasu sisaldab lennupiletid, majutust ja toitlustust programmi järgi, organiseeritud transpordi vastavalt programmile, ettevõtete ja ülikooli külastusi.

Projekt on toetatud Rahandusministeeriumi Ida-Virumaa programmist „Ettevõtjate arengu, ekspordialane ning uute tehnoloogiate kasutuselevõtuga seotud nõustamine ja koolitus“.

Korraldaja jätab endale õigused teha programmis muudatusi.

LISAINFO ja registreerimine kuni 09.09.2022:

Võtame ühendust!

Jefim Aljoškin

tegutsevate ettevõtjate konsultant

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng