Kutsume kõiki huvilisi 29. veebruaril Zoomis toimuvale lühikoolitusele „Kuidas mõõta ja hinnata projekti mõju ja kirjeldada projekti tulemusel toimunud muutusi?”
Koolitus on mõeldud ennekõike neile, kes esitavad taotluse KÜSKi 2024. aasta vabaühenduste arenguhüppe ja/või vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistava toetuse saamiseks. Samas on oodatud teisedki, kes vabaühendustes kirjutavad projekte, esitavad taotlusi KÜSKi taotlusvoorudes ja viivad projekte ellu.
Koolitus on osalejatele tasuta. Kohtade arv on piiratud. Palume huvilistel ennast kirja panna hiljemalt 27. veebruariks täites selle registreerimisvormi.
Projektitaotluste koostamisel on üheks keerukamaks väljakutseks osutunud projekti soovitud tulemuste kirjeldamine ja mõju mõõtmine ning hindamine. Mõnikord jääb taotluste hindajatele ebaselgeks vabaühenduse poolt planeeritud tegevuste kasu kogukonnale või ühiskonnale.
Teistel juhtudel on eesmärk ja mõju sõnastatud väga üldiselt või ebarealistliku ambitsioonikusega. Esineb ka olukordi, kus vabaühendus ei oska välja pakkuda võimalusi projekti mõju mõõtmiseks ja hindamiseks.
KÜSKi korraldatud praktilisel lühikoolitusel on igal osalejal võimalik oma projektitaotluse või mõne muu arendustegevuse eesmärgid ja tulemuste hindamine samm-sammult läbi mõelda. Veebikoolitusest kasu saamise eelduseks on aktiivne kaasatöötamine ja harjutuste tegemine elektrooniliselt või paberil. Soovitatav on valida sellise harjutuste tegemise viis, mille tulemusi on hiljem kerge ka oma tiimiga jagada.
Koolitaja: Jaan Aps (Stories For Impact)
Jaan veab eest ettevõtet Stories For Impact, mille missioon on suurendada inimeste heaollu ja arengusse panustavate organisatsioonide positiivset mõju. Mõjusate otsuste toetamiseks korraldab ettevõte sotsiaalse mõjuga seonduvaid uuringuid ja analüüse. Stories For Impacti algatatud vaimse tervise valdkonna mõjuküsimuste taskuhääling “Mis mõttes?” on veebilehe Podtail andmetel olnud korduvalt kümne Eesti kuulatuima taskuhäälingu hulgas.
Seoses projektitaotlustega on Jaanil pikaajalised kogemused nii hindajana (sh KÜSKi ja Erasmus+ taotlusvoorud) kui taotluste kirjutaja ning projektide elluviijana. Ta oli Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku kaasasutaja ja eestvedaja 2012-2019. Kahel korral ehk aastatel 2019 ja 2023 on Jaani osalusel algatatud mitteformaalse hariduse programmid saanud “Aasta teo” auhinna haridus- ja teadusministeeriumilt ning haridus- ja noorteametilt.4
Lühikoolitus toimub: 29. veebruaril 2024 kell 15-16.30 Zoomi keskkonnas.
Koolituse link saadetakse registreerunutele koolituse päeval.
Koolitusele registreerimise link https://forms.gle/BS3Yi5tbp8CFuhdr6
Kerstin Rei
koordinaator
- kodanikuühiskonna innovatsioonifondi taotlusvoor;
- kogukonna eestvedaja stipendium;
- vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistav taotlusvoor;
- investeeringutoetus vabaühendustele Ida-Viru maakonnas;
- arenguekspertide koordineerimine