Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Kogukond
KOV
Alustav
TASUTA
Tegutsev
Ettevõtja
MTÜ
Seminar
Est
Veebipõhine

„Kuidas saaks kogukonnaenergeetika Eestis jalad alla?“

registreeru
Millal?
06 veebr. / 2024
11.00-12.15
Kus?
zoom
Kui palju maksab?
0 €
Korraldaja
Arenguseire keskus
Hea tulevikuhuviline!

Oled oodatud Arenguseire Keskuse veebiseminarile „Kuidas saaks kogukonnaenergeetika Eestis jalad alla?“, mis toimub 6. veebruaril 2024 kell 11.00−12.15 Zoomis. Osalemislingi saamiseks registreeri end palun ürituse veebilehel:
https://arenguseire.ee/uritused/veebiseminar-kuidas-saaks-kogukonnaenergeetika-eestis-jalad-alla/

Eesti energiasüsteem on muutuste tuules – üha enam on seni vaid elektrit tarbinud majapidamistel võimalus ise elektrit toota. Muutuse tagant tõukajaks on paljuski olnud taskukohaseks muutunud päikesepaneelid, aga ka inimeste endi soov olla vähem sõltuv nii muutuvatest elektrihindadest kui ka võrguühendusest. Tootvad elektrienergia tarbijad saavad tegutseda individuaalselt või kollektiivselt, näiteks koondudes energiaühistutesse. Kuigi energiaühistutel on Eestis juba pikk ajalugu, on need praegu siiski vähelevinud.

Seminari käigus püüamegi sügavamalt mõista, miks Eesti, hoolimata esialgsest huvist, on jäänud teistele energiakoostööd edendavatele riikidele, eriti Taanile, alla. Miks vaid vähesed energiaühistute algatused on jõudnud eduni ning miks need ei ole levinud üle riigi? Uurime võimalikke põhjuseid nagu õiguslikud ja majanduslikud barjäärid, teadlikkuse puudumine ja koostööraskused. Arutame, kas ja kuidas peaks riiklik poliitika ja regulatsioonid soodustama energiaühistute tekkimist ja arengut Eestis. Samuti vaatame, millised head praktikad ja õppetunnid võiksime teiste riikide kogemusest ammutada.

Seminaril arutavad:
Nele Ivask, Tartu Regiooni Energiaagentuuri juhatuse liige
Ingrid Nielsen, Eestimaa Looduse Fondi taastuvenergeetika huvikaitse ekspert
Tarmo Tamm, Riigikogu liige (Eesti 200)
Anti Haugas, Riigikogu liige (Eesti Reformierakond)
Irje Möldre, Kliimaministeerium

Arutelu juhib Arenguseire Keskuse ekspert Märt Masso.