Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Alustav
Tegutsev
ONLINE
Est
Veebipõhine

Veebiseminar: Keskkonnasõbraliku majandamise toetuse infopäev

Registreeru
Millal?
23 mai / 2024
10:00-14:15
Kus?
zoom
Korraldaja
Nõuandeteenistus (pikk.ee)

23. mai 10:00 – 14:15

TASUTA

Osalemiseks klõpsa lehe all olevale nupule “Registreeru” (hiljemalt 22. mai 15:00).

 

Millised nõuded on sinu ettevõttele ja mida sa peaksid tegema KSM toetuse saamiseks? Millised keskkonnasõbralikud majandamispraktikad suurendavad elurikkust ja maastikulist mitmekesisust? Millised lahendusi pakub e-põlluraamat?

Tingimuslikkuse süsteemiga tagatakse, et põllumajandustoetusi makstakse täies mahus vaid neile, kes täidavad maa hea põllumajandus- ja keskkonnaseisundis hoidmise nõudeid ja kohustuslikke majandamisnõudeid. Toetust antakse keskkonnasõbraliku majandamispraktika põhitegevuse või lisategevuse elluviimise eest. Seeläbi tõstetakse põllumajandustootjate keskkonnateadlikkust ja inspireeritakse ettevõtteid üha enam nägema loodust ja tootmist kui tervikut.

Keskkonnasõbralikud majandamispraktikad on muutunud järjest olulisemaks. Intensiivsest kasvatustehnoloogiast tulenev mulla erosioon, toitainete kadu ja bioloogilise mitmekesisuse vähenemine näitab, et põllumehel on aeg hakata loodusele tagasi andma. Mullakvaliteedi parandamiseks, elurikkuse soodustamiseks ja sünteetiliste sisendite kasutamise vähendamiseks on hakatud tähelepanu pöörama vahekultuuride kasvatamiselelupjamiselelämmastikubilansile ja süsiniku jalajälje mõõtmisele. Näiteks Agrone grupi farmide kliimamõju on mõõdetud regulaarselt. Miks ja kuidas mõõdeti ning millised on järgmised sammud?

e-PRIA põldude haldamise teenuses on alates 1. aprillist võimalik täita põlluraamatut. Räägime, millised võimalused PHT teenuses täna on, kuhu lähiajal jõuda soovime ning missugune on visioon kaugemaks tulevikuks, kaardistame võimalikke kitsaskohti ja kummutame müüte.

Infopäev läheb arvesse KSM kohustusliku koolitusena.

Päevakava:

10:00-11:00 Lilia Kulli (konsulent) – KSM tingimuslikkuse nõuete ülevaade, nende täitmise ja järelvalve mehhanism

11:00-11:30 Priit Penu (METK) – Lupjamise erinevad aspektid: METK mullateenuse lubjatarbe määramine, erinevate lubiväetiste mõju ja valimise printsiibid. Lupjamistoetuse esimese aasta ülevaade

Paus 15 min

11:45 – 12:15 Liina Talgre (EMÜ) – Talvised vahekultuurid ja nende tähtsus

12:15 – 12:45 Alar Astover (EMÜ) – Põllu lämmastikubilanss: miks ja kuidas seda arvepidamist teha?

Paus 30 min

13:15 – 13:45 Sirli Pehme (Agrone OÜ) – Süsiniku jalajälje mõõtmine – miks? Kuidas? Mis selle teadmisega peale hakata?

13:45 – 14:15  Evely Veetsmann (PRIA) – PRIA Põldude haldamise teenus (PHT) e-põlluraamatu pidamine
*korraldajal on õigus teha muudatusi külastuse ajakavas

 

 

Registreerunutele saadetakse ürituse päeval veebiseminariga osalemiseks link Zoomi keskkonda. Üritus on järelvaadatav, kõikidele registreerunutele ja osalejatele saadetakse link peale sündmuse toimumist. KSM toetuse kohustusliku koolituse märke saavad kirja ainult sündmusel reaalselt osalejad.

 

Infopäev viiakse läbi „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames.

 

Lisainfo:

Manuela Kollom
manuela.kollom@metk.agri.ee
+372 5672 6756

MAK_logo