Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

15. veebruaril toimus järjekordne Ida-Viru maakonna partnerorganisatsioonide esindajate kokkusaamine

15. veebruaril toimus järjekordne Ida-Viru maakonna partnerorganisatsioonide esindajate kokkusaamine. Sellel korral toimus kohtumine Jõhvis, tehnoloogiakoolis Kood/Jõhvi. Üritus koosnes kahest osast. Esmalt saime tutvuda uue koolimajaga ning teadmised ka selle kohta , et kuidas uus kool sündis, kuidas koolil täna läheb ja millised on edasised plaanid. Peale ringkäiku toimus ümarlaua taga infovahetus, kus erinevate asutuste esindajad said jagada enda selle aasta tegevuste ja ürituste kohta teavet.

Ida-Viru maakonnas on palju erinevaid asutusi ja organisatsioone, mis pakuvad ettevõtluse suunal erinevaid tegevusi ja teenuseid ning korraldavad aasta jooksul mitmeid üritusi või sündmusi. Selleks, et maakonnas toimuvate ettevõtlusalaste tegevuste ja ka sündmuste kohta oleks parem ülevaade, ongi ellu kutsutud paar korda aastas maakonna partneritega kohtumised. Kokkusaamistel on igal ühel võimalus enda organisatsiooni selle aasta tegevuste ning ürituste kohta infot anda. Infovahetuse tulemusena võivad sündida uued ideed või algatused, tekkida uued koostöövõimalused, saab teadmised, et kes ja mida maakonnas juba teeb või tegema hakkab jne.

Erinevate partneritega kokkusaamisi hakkas Ida-Viru Ettevõtluskeskus korraldama 2022. aastal, kui toimus kokku kaks kohtumist. Kolmapäeval korraldatud ürituse vastu, mis oli selle aasta esimene, oli huvi väga suur ja partnereid tuli kohale palju. Peaaegu igal esindajal oli soov saada sõna, et jagada omapoolset infot. Oleme aru saanud, et selliste kokkusaamiste korraldamine on väga vajalik ja ka kasulik. Partnerite huvi kokkusaamiste vastu on olnud suur. Meil on selle üle ainult hea meel, sest niimoodi saamegi paremini tuttavaks organisatsiooni esindajatega, hoida end kursis, et mida meil maakonnas ettevõtluse suunal juba tehakse või tegema hakatakse, toimub võrgustumine ning lisaks üheskoos saame anda veelgi suurema panuse maakonna ettevõtluse arendamiseks. Kohtumised võrgustumiseks jätkuvad kindlasti ning juba on selge see, et selle aasta järgmine kokkusaamine saab toimuma veel ennem suvehooaja algust.

Ida-Viru partnerkohtumise koordinaator  Kersti Liiva, kersti.liiva@ivek.ee