Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Ida-Viru Ettevõtluskeskuse alustavate ettevõtjate konsultant Evelin Saarmets: “Ikka tasub tulla tasuta nõustamisele!”

Evelin Saarmets on uus Ida-Viru Ettevõtluskeskuse alustavate ettevõtjate konsultant, kes asjalikult abistab kõiki, kes tema poole ettevõtlust puudutavates küsimustes pöörduvad – nii eraisikud, kui ka ettevõtted.

Evelin nõustab nii eesti, vene kui ka inglise keeles kohapeal, Jõhvi esinduses, telefoni ja ka veebi vahendusel.

Evelin toimetab juba terve kuu, on hästi sisse elanud ning teeme temaga põgusalt juttu. 

 

Evelin, mis taust Sul on?

 

Olen enam kui 15 aastat toimetanud kinnisvara korrashoiu valdkonnas erinevates ettevõtetes nii kinnisvara haldurina kui ka korrashoiu tegevuste juhina. See on andnud mulle häid kogemusi töö – ja aja planeerimisel, eesmärkide saavutamisel, arendanud teadmisi konkreetses valdkonnas, kasvatanud pingetaluvust ja pakkunud erinevaid võimalusi kontaktide loomiseks ja suhtlemiseks.
Mul on ka kinnisvarahaldur, tase 5 kutsetunnistus . 

 

Miks otsustasid valdkonda vahetada ja ettevõtluskonsultandiks saada?

 

Mulle meeldivad väljakutsed ja eneseareng. Kinnisvara korrashoiu valdkonnaga ma jätkan aga mul on huvi ettevõtluse vastu ning soovin neid teadmisi ka praktikas rakendada. Ettevõtluskonsultandina saan oma teadmisi ja oskusi ettevõtlusmaailmas laiendada ning neid teistele inimestele kasulikul viisil jagada. See amet võimaldab mul olla kaasatud erinevate ettevõtete väljakutsetesse ja aidata neil leida lahendusi, samal ajal ise ennast edasi arendades

Lisaks meeldib mulle väga suhelda ja ma tunnen ennast hästi kui saan olla kasulik teistele inimestele.

 

Milles sinu pakutav teenus täpsemalt seisneb?

 

Jagan konsultatsiooni eraisikutele ja alustavatele ettevõtjatele ettevõtlusega alustamise, ettevõtluse vormide, äriühingu asutamise ja registreerimisega seonduvast. Nõustan ja abistan äriplaani, finantsprognooside ja taotluste koostamisel. Annan projektitaotluse koostamise konsultatsioon (näiteks Töötukassa alustava ettevõtja toetus, starditoetus, Leader toetus jt)

Tegelen ka alustava ettevõtja baaskoolitustega ning Ida-Viru mentorklubi Jõhvi  koordineerimisega. Lisaks on erinevad üritused, infopäevad, seminarid.

 

Mis sulle sinu töö juures meeldib? Mis paneb silma särama ja toob tegutsemisindu?

 

Mulle meeldib töökoha õhkkond, meeldivad positiivsed ja avatud kolleegid. Tööle asudes oli meie eelmine alustavate ettevõtjate konsultant Kersti mulle kaks nädalat mentoriks ja see aitas kiiremini sisse elada ja oli suureks abiks. Kersti on nüüd meie kollektiivis loomemajanduse projektijuht (loomeklaster.ee). 

Kust ettevõtjad kõige operatiivsemalt infot leiavad?

 

Küll Ida-Viru ettevõtluskeskuse lehelt ivek.ee. Siin on koondatud kõige olulisem info teenustest, toimuvatest sündmustest, uudistest, koolitustest, toetusmeetmetest. Ettevõtjad saavad liituda ka facebooki “Ida-Viru Ettevõtjad” rühmaga ja saada kõige värskemat infot. 

Saab liituda uudiskirjaga ja jälgida pidevalt uudiseid veebist.

 

Millist nõu annad nendele kes soovivad ettevõtjaks saada?

 

Kõige olulisem on äriidee. Eelduseks on nõudluse olemasolu turul. Seetõttu tasub jälgida trende turul, olla ise aktiivne ja hankida infot. Kindlasti tasuks läbida mõni ettevõtluskoolitus kui varasem kogemus ettevõtjana puudub. Äriidee peab iseendale meeldima ja kui idee on olemas ja ei tea kuidas alustada siis tasub tulla meile konsultatsioonile.

 

 

Soovime Evelinile jõudu ja edu tema igapäevases töös ja et ikka jätkuks palju energiat ja sära silmadesse!

 

 

Eveliniga saab kontakti e-posti aadressil evelin.saarmets@ivek.ee ja telefonil 520 1445

Et temaga kohtuda, võiks enne aja kokku leppida või registreeruda nõustamisele https://ivek.ee/register/consultation/?consultant_id=26288

Töökoht asub Evelinil Ida-Viru ettevõtluskeskuses Jõhvis aadressil Keskväljak 4, 3. korrusel.

Ikka tasub tulla tasuta nõustamisele!

Evelin Saarmets

Ettevõtluskonsultant (Jõhvi)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng