Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Narva käsitöömajas InnoLab “Looming ettevõtlusesse”

29. märtsil kell 14 toimub Narva Käsitöömajas loome- ja aktiivsete inimeste innovatsioonilabor ehk InnoLab. Üritusel arutatakse, miks traditsiooniline käsitöö on taandumas ning miks on kogumas aina rohkem populaarsust upcycling (ingl. k. väärindav taaskasutus). InnoLab on eelürituseks aprillis toimuvale häkatonile “Looming ettevõtlusesse”.

Ida-Virumaa loomemajanduskeskuse juhi Jana Pavlenkova sõnul on tänapäeval arenenud maades ringmajandus, mille eesmärk on jäätmevaba ühiskonna loomine, aina enam fookuses. Ringmajandus on resursitõhus majandusmudel, kus ühe ettevõtte jaoks mittevajalikud jäätmed on teise jaoks vajalik toormaterjal. Enda aja ära elanud asjadele uue väljundi leidmise idee on tuttav paljudele – selle alla kuulub mööbli tegemine euroalustest või vanade tekstiilmaterjalide kasutamine lapitehnikas.

InnoLab on inspiratsiooniüritus, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised, sealhulgas loomeinimesed ja erinevate käsitöö valdkondade esindajad, kes soovivad laiendad oma teadmisi ringmajandusest ja disanist ning leida uusi ideid ettevõtluseks. 
Töötoa jooksul on kõikidel osalejatel võimalus kujundada oma loomingulist ideed ning saada värsket informatsiooni uute trendide ja võimaluste kohta loomemajanduses.

Toimumiskoht: MTÜ Keskus Gagarin, Narva käsitöömaja, Puškini 5, Narva.
InnoLabile saab end registreerida nii meeskonnana kui ka üksikosalejana. Üritus toimub eesti ja vene keeles. Registreerimine: http://bit.ly/2DDMKJ2

InnoLab on osa “Loov Eesti+Maa” programmist, mida toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja Briti Nõukogu.