Novembris alustab Kodanikuakadeemia
Ida-Viru Ettevõtluskeskus koostöös Integratsiooni Sihtasutusega alustab novembris projekt nimega Kodanikuakadeemia. Projekti eesmärk on suurendada Ida-Virumaa ja Harjumaa eri keele- ja kultuuritaustaga täiskasvanute kodanikuteadlikkust ja aktiivsust. Akadeemia keskendub kolmele olulisele teemale: Eesti mitmekesisus, kodanikuelu ning kogukondade panus ja turvalisus.
Projekti tegevused hõlmavad mitmekesiseid kaasavaid sündmusi, mis aitavad osalejatel mõista ja väärtustada Eesti kultuurilist mitmekesisust, tugevdades samal ajal sidet Eesti riigi ja kohalike institutsioonidega. Erilist tähelepanu pööratakse eesti keele omandamisele ja igapäevasele kasutamisele, et toetada keeleoskuse arengut ja suurendada suhtlemisvõimalusi erinevate kogukondade vahel.
Peamised tegevused projekti raames:
- Reis Politseimuuseumisse ja Riigikokku (14.11): Osalejad saavad praktilise ülevaate Eesti riigi toimimisest, külastades Politseimuuseumi ja Riigikogu. Õppereis annab võimaluse õppida tundma riigiorganite rolli ja kodaniku õigusi ning kohustusi. (registreerimislink)
- Üritus „Mitmekesine Eesti” Narva Rahvaste Majas (21.11): Erinevate rahvuskultuuriseltside esindajad Narvast ja Tallinnast, osalevad aruteludes kultuurilise mitmekesisuse ja kogukondade panuse teemal. Ürituse käigus toimuvad arutelud, meistriklassid ja rahvuskultuuride kontsert, mis tõstab esile Eesti mitmekesise kultuuripärandi. (registreerimislink)
- Kodanikupäeva üritus „Turvalisuse dialoog kogukonnaga” (26.11): Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskusega koostöös toimuv dialoogiüritus keskendub kogukonna turvalisusele ja Ida-Viru maakonna eripärale. Kohal on erinevate siseturvalisuse eksperdid, kes räägivad kogukonnaga erinevatel turvalisusega seotud teemadel, andes kogukonnaliikmetele võimaluse oma arvamust väljendada ja panustada turvalisema elukeskkonna kujundamisse. (registreerimislink)
Kohtade arv kõikidel üritustel on piiratud ning üritustel osalemine vajab eelregistreerimist.
Kodanikuakadeemia on väärtuslik võimalus tugevdada ühiskonna sidusust ja suurendada usaldust riigiinstitutsioonide vastu.
Tegevuste sihtrühm on eri keele- ja kultuuritaustaga täiskasvanud (18+ aastased) inimesed. Vastavalt kultuuriministri käskkirja 15.03.2023 nr 80 punktile 2.2. on eri keele- ja kultuuritaustaga inimene üle viie aasta Eestis seaduslikul alusel viibiv eesti keelest erineva emakeelega isik.
Kontaktisikud:
Nadežda Morozova, 506 7735, nadezda.morozova@ivek.ee
Tatjana Zamorskaja, 5300 6902, tatjana.zamorskaja@ivek.ee
Kodanikuakadeemia viiakse läbi ESF+ projekti nr 2021-2027.4.07.23-0006 „Eesti keele õpet toetavad tegevused ja kodanikuõpe“ alategevus 3.4.4.6.2 „Riigikaitse ja kodanikuhariduse teemaliste koostöötegevuste korraldamine eri keele- ja kultuuritaustaga inimestele“ raames.