Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

Toetusvõimalused

Küsi tasuta abi toetusmeetmete kohta:

Küsi abi julgesti!

Nadežda Morozova

Vabaühenduste konsultant (Jõhvi)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

Küsi abi julgesti!

Tatjana Zamorskaja

Vabaühenduste konsultant (Narva), Europe Direct Narva juhataja

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

AVATUD TOETUSMEETMED

KELLELE?

  • ametnikud, vabaühenduste esindajad Eestist (grupid)
  • Põhjamaade Ministrite Nõukogu (PMN) allasutuste ja koostööorganisatsioonide esindajad

MIKS?

  • Eesti ametiasutuste ja MTÜde ning PMN allasutuste ja koostööorganisatsioonide vahelise koostöö tekitamiseks ja tugevdamiseks

MILLEKS?

  • külastused
  • koostöövõrkude kohtumised
  • konverentsidel osalemine (ainult konverentsid, mille korraldaja on Põhjamaade Ministrite Nõukogu allasutus või koostööorganisatsioon)
  • praktika 1-2 nädalat

Taotleja võib olla:

  • põhivarainvesteeringu projekti puhul sihtasutus, mittetulundusühing või avalik-õiguslik juriidiline isik (välja arvatud KOVid või riigiasutused);
  • arendusprojekti puhul sihtasutus, mittetulundusühing, avalik-õiguslik juriidiline isik või äriühing (VKE).

Projekti tegevustesse kaasatud partner või kasusaav organisatsioon võib olla sihtasutus, mittetulundusühing, avalik-õiguslik juriidiline isik ja äriühing (VKE). Partner panustab rahaliselt projekti omafinantseeringu tagamisse, kasusaav organisatsioon osaleb tegevustes, aga rahaliselt ei panusta.
Juhul, kui arendusprojekti taotleja registrijärgne aadress ei asu Ida-Viru maakonnas, peab taotleja projekti kaasama vähemalt ühe seal maakonnas registreeritud partneri.

Toetusskeemist toetatakse:

  • põhivarainvesteeringu projekte, mille tulemusena rajatakse avalikkusele suunatud füüsiline objekt;
  • arendus-, teadlikkus- või koostöötegevusi (lühidalt arendusprojektid), mille puhul on oluline kaasata elluviidavatesse tegevustesse võimalikult palju osalejaid.

Toetuse minimaalne summa projekti kohta on 3000 eurot ja maksimaalne 10 000 eurot.
Toetuse maksimaalne osakaal:

  • Arendusprojektidel toetus kuni 90% + omafinantseering vähemalt 10%
  • Põhivaraprojektide puhul toetus kuni 80% + omafinantseering vähemalt 20%

Projektikategooriad ei ole omavahel kombineeritavad. Kui soovitakse viia ellu nii investeeringuid kui „pehmeid“ tegevusi, saab nende toetamiseks esitada kaks erinevat taotlust.

RAHASTAJATE TUTVUSTUS

Mittetulundusühendused saavad oma tegevustele rahalist tuge küsida erinevatest toetusfondidest. Fondi valimisel ja toetuse küsimisel on kasulik eelnevalt tutvuda selle raha jagamise tingimuste ja fondi üldise eesmärgiga.

Eesti-sisesed toetusvõimalused

  • Eesti Kultuurkapital (KULKA)
    Eesmärk: kunstide, rahvakultuuri, kehakultuuri ja spordi toetamine rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu
  • Eesti Rahvakultuuri Keskus 
    Eesmärk: Rahvakultuuri Keskus tegutseb Kultuuriministeeriumi haldusalas eesti rahvusliku identiteedi säilimise ning elujõulise rahvakultuuriruumi tagamise ja arengu nimel. Rahvakultuuri Keskus haldab rahvakultuurivaldkonna riiklikke toetusprogramme.
  • Eesti Rahvuskultuuri Fond (ERKF)
    Eesmärk: heategevus eesti rahvuskultuuri toetamiseks rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja jagamise kaudu
  • Haridus- ja Noorteamet
    Eesmärk:
     Varsemalt Sihtasutus Archimedese all tegutsenud programmid Euroopa Liidu haridus-, noorte ja spordiprogramm Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpus on kolinud ja uue perioodi tegevusi teeb Haridus- ja Noorteamet
  • Integratsiooni Sihtasutus (INSA)
    Eesmärk: seista hea selle eest, et Eestis elavad inimesed jagaksid ühiseid väärtusi ja osaleksid ka ise aktiivselt kodanikuühiskonnas, et Eestis elavatel rahvusrühmadel oleks võimalus säilitada oma emakeelt ja kultuuri
  • Keskkonnainvesteeringute keskus – Keskkonnateadlikkuse programm
    Eesmärk: hoida tervet elukeskkonda, väärtustada puhast loodust ning jätkusuutlikku arengut
  • Kogukondliku turvalisuse toetusvoorud
    Eesmärk:
     Siseministeerium soovib siseturvalisuse arengukava 2015–2020 elluviimisel edendada kohalikku algatust ja koostööd turvalise elukeskkonna loomisel ja hoidmisel ning rahastab selleks toetusvoorude läbiviimist.

Hasartmängumaksu vahendid

  • Kultuuriministeerium
    Kultuuriraha jagab Rahvakultuuri Keskus, kes menetleb taotlusvooru „Regionaalne kultuuritegevus“ saabunud taotlusi. Regionaalse kultuuritegevuse toetuse andmise eesmärk on luua ja säilitada kultuurist osasaamise ning kultuuriloome võimalusi kogu Eestis, soodustades kultuurielu järjepidevust ja arengut, viimast eelkõige kogukondlike ning lastele ja noortele suunatud tegevuste abil.Spordi rahastamine – Riik toetab harrastussporti, tippsporti ja noortesporti ja on huvitatud, et Eesti inimeste liikumisharrastus edeneks. Sellel eesmärgil toetab riik mitmesuguseid spordiorganisatsioone ning investeerib spordirajatiste ja liikumispaikade ehitusse ja ka olemasolevate rajatiste ajakohastamisse. Rahastamisega tegelevad Olümpiakomitee ja Kultuuriministeerium.
  • Sotsiaalministeerium
    Väikeprojektide taotlusvoor – Meditsiini, hoolekande, perede, eakate ja puuetega inimestega ning hasartmängusõltuvusega inimestega seotud projekte hakkab menetlema Riigi Tugiteenuste Keskus. Väikeprojektide taotlusvoor toimub neli korda aastas ja strateegilise partnerluse voor vähemalt kord aastas.Puuetega inimeste ühingute toetuste ja strateegiliste partnerite valimise kord on välja töötamisel
  • Haridus- ja teadusministeerium
    Haridus- ja Teadusministeeriumis pidevat taotlemist ei tule, ministeerium valis välja strateegilised partnerid kolmeks aastaks ning jagas ühe-aastased tegevustoetused
  • Rahandusministeerium
    Senised regionaalsed investeeringutoetused saavad olema edaspidi maakondlike arengukavade elluviimiseks

 

Rahvusvahelised toetusvõimalused

  • Balti-Ameerika Dialoogi programm (BAFF)
    Balti-Ameerika Dialoogi programm on suunatud Eesti, Läti ja Leedu organisatsioonidele eesmärgiga stimuleerida rahvusvahelist ideedevahetust ja koostööd Balti riikide ning USA organisatsioonide vahel. Programmi on oodatud kandideerima organisatsioonid, kes soovivad kutsuda neile huvipakkuvatel ja olulistel teemadel oma ala spetsialiste USA-st Eestisse (Lätti, Leetu) esinema
  • Euroopa Komisjoni toetused
    Euroopa Komisjon annab toetuste vormis otseseid rahalisi eraldisi nende projektide ning organisatsioonide jaoks, kes edendavad ELi huvisid või aitavad kaasa mõne ELi programmi või poliitika rakendamisele. Toetuste taotlemiseks võivad asjast huvitatud vastata pakkumiskutsetele
  • Teisi Euroopa Liidu struktuurifondide toetusvõimalusi leiad ka portaalist EuroAccess, mis koondab infot enam kui 200-st rahastusvõimalusest nii mittetulundus, äri- ja avalikule sektorile.
  • ERASMUS+
    Senised koostööprogrammid „Euroopa elukestva õppe programm“, „Euroopa Noored“ ning Euroopa komisjoni rahvusvahelised kõrgharidusprogrammid on viidud ühise katuse alla ja liidetud juurde spordiprogramm. Uue programmi nimi on Erasmus+ ning selle periood on 2014-2020.

    • Noored
      Noorte valdkonnas toetab programm noorte oskuste ja pädevuste arendamist läbi aktiivse osaluse, noorootöö kvaliteedi tõstmist ning noortevaldkonna poliitikate kujundamist.
    • Haridus
      Alajaotus toetab uusi võimalusi õpetamise ja õppimise kaasaegsemaks muutmisel; uusi kooli- ja tööelu koostööprojekte; suuremat tähelepanu töös vajaminevatele oskustele.
    • Sport
      Spordi alaprogrammist toetatakse rahvusvahelise mõõtmega tegevusi, mis aitavad kaasa dopinguvastasele võitlusele, sporditulemustega manipuleerimisele ning ennetavad vägivalda ja ebavõrdset kohtlemist spordis. Samuti toetatakse hea juhtimistava ning sportlaste topeltkarjääri edendamist ning rahvaspordiga seotud algatusi.
  • Kodanike, võrdõiguslikkue, õiguste ja väärtust progamm
    Eesmärk: Kaitsta ja edendada Euroopa Liidu aluslepingutes ja põhiõiguste hartas sätestatud õigusi ja väärtuseid ning avatud, demokraatlikku, kaasava ja loova ühiskonna säilitamist. Programmi raames rahastatakse tegevusi, mis edendavad mittediskrimineerimist ja soolist võrdõiguslikkust, laste õigusi, Euroopa ajaloolist mälu ja kodanike osalust, või rassismi ja soolise vägivalla vastu võitlemist. Olenevalt taotlusvoorust rahastatakse nii riiklikke kui rahvusvahelisi projekte.
  • Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis
    Eesmärk: tagada Põhja- ja Baltimaade üleilmne konkurentsivõime ning muuta piirkond seeläbi maailmas atraktiivseks nii väärtuste kui ka innovatiivsuse poolest
  • Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifond (AMIF)
    Eesmärk: Fondi üldeesmärk on aidata kaasa rändevoogude tõhusale juhtimisele ning ühise varjupaiga-, täiendava või ajutise kaitse poliitika ja ühise rändepoliitika rakendamisele, tugevdamisele ja edasiarendamisele, austades seejuures täiel määral Euroopa Liidu põhiõiguste hartas sätestatud õigusi ja põhimõtteid.

 

Tutvu ka TOP 20 rahvusvahelise toetusvõimalusega vabaühendustele fundsforNGOs.org lehelt.

Muud võimalused

Lisaks projektitoetustele on ühingutel võimalik saada abi (nii rahalist kui mitterahalist) ka väljastpoolt avalikku sektorit. Siin on mõned näited, kuidas seda leida:

Hooandja lehel on KÜSKi toel loodud vabaühenduste ühisrahastusplatvormTegemist on platvormiga, kus vabaühendused ning ka lihtsalt aktiivsed kodanikud, kel on soov omaalgatuslikult kogukonna heaks midagi korda saata, saavad oma idee teostamiseks koguda teistelt abivalmitelt inimestelt erinevate suurustega annetuste näol toetust. Kusjuures lisaks rahalisele toetusele saab küsida ka vabatahtlike abi ning erinevaid materiaalseid ressursse.

Eesti Tööandjate Keskliit ja Swedbank kutsuvad tööandjaid üle Eesti ühinema heategevusliku algatusega Annetame aega ja andma oma töötajatele aastas ühe tasustatud vaba päeva, et töötajad kasutaksid seda heategevuse tegemiseks. See on lihtne ja paindlik mudel ettevõttes heategevusega alustamiseks või juba olemasolevate vastutustundlike tegevuste täiendamiseks.

Rahastusvõimalused

EAS Starditoetus

Toetuse andmise eesmärk on soodustada kasvupotentsiaaliga alustavate ettevõtjate jätkusuutliku müügitulu kasvatamist ja töökohtade loomist.

 

Starditoetuse taotlemine avatakse 04.04 kell 9.00.

Starditoetuse infotund toimub 16.04 kell 10.00. Registreeri infotunnile SIIN.

Enne taotluse esitamist on vajalik läbida eelnõustamine Ida-Viru Ettevõtluskeskuses.

 

Suurim toetus 20 000 EUR
Omafinantseering 20%

Eesti Töötukassa

Alljärgnevalt on toodud viited ettevõtjatele suunatud programmidele, mis on pakkunud meie klientidele huvi.

 

Starditoetus – vähese ettevõtluskogemusega ettevõtjate poolt kasvupotentsiaaliga alustava ettevõtte käivitamiseks.

Arendusosakud – väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE), kellel on olemas uudne toote, teenuse või tehnoloogia arenduse idee, kuid kes vajavad eeluuringute läbiviimiseks ja idee toimimise igakülgseks kindlaks tegemiseks valdkonna tippspetsialistide abi.

Innovatsiooniosakud – ettevõtjate ja innovatsioonipartnerite vahelise koostöö tihendamiseks.

Nutika spetsialiseerumise rakendusuuringud – rakendusuuringute või tootearenduse tellimiseks Eesti teadusasutustelt.

Eesti Töötukassa ettevõtluse alustamise toetus – Ettevõtluse alustamise toetuse eesmärk  on motiveerida ja toetada ettevõtlusega alustamist.

Kasvuettevõtja mentorprogramm – Iga ettevõtja ehk mentii saab kuni 6 kuuks koostööpaariliseks kogemustega ettevõtja ehk mentori, kellega koos ettevõtte jaoks oluliste teemadega tegeleda ning kelle kaasabil ärieesmärke saavutada.

Ekspordipartneri otsing – EASi poolt pakutav konsultatsiooniteenus, mis aitab Eesti eksportööridel leida välisturgudel kiiresti ja vähese vaevaga õige ekspordipartner.

Rahvusvaheliste ekspertide kaasamine – Eksportivad ettevõtted puutuvad tihti kokku olukorraga, kus uutel turgudel jääb vajaka teadmistest ja oskustest, kuidas sihtturul tegutseda või mil viisil arendada välja turu eripärasid arvestav toode. Ettevõtetel on võimalus kasutada rahvusvahelise eksperdi abi.

Ühisstendid rahvusvahelistel messidel – EAS korraldab aastas mitmetel välismessidel riiklikke ühisstende, mis loovad ettevõtetele väga head võimalused uute kontaktide leidmiseks ning oma toodete ja teenuste otseturunduseks sihtturu edasimüüjatele ja tarbijatele

Välismessitoetus – Toetusega pakutakse tuge ettevõtjatele valdkondlikel messidel osalemiseks.

Ettevõtte arenguprogramm – Ettevõtte arenguprogramm toetab ettevõtete pikaajalist läbimõeldud arengut, tegevuste paremat planeerimist, innovatsiooni rakendamist ja eelkõige tootearendust.

Riikide ülevaated eksportööridele – üldine info, ettevõtluskeskkond, ärikeskkond ja -tavad, majandussuhted, kasulik info erinevate riikide kohta.

Programm Trade with Estonia – tee ennast välismaistele ostjatele ja partneritele nähtavaks. Tasuta võimalus Eesti ettevõtetele oma toodete ja teenuste pakkumiseks välisfirmadele

ADAPTER ühendab teaduse ja ettevõtluse – Kui teie ettevõtte ees seisev väljakutse vajab spetsiifilisi kompetentse või seadmeparki või kui otsite arenduspartnerit, siis ülikoolide ühine veebileht aitab teid. Teenuseid on alates ammooniumlämmastiku määramisest pinnavees kuni töökeskkonna ohutegurite mõõdistamiseni, jätkusuutlikust tootearendusest kuni Aasia turgudele sisenemise nõustamiseni, kõikidele eluvaldkondadele.

Põllumajanduse ja maaelu arengu toetused – tegevused on suunatud elukvaliteedi parandamisele maapiirkonnas

Leader toetusprogramm – selle programmi kaudu innustatakse maapiirkonna ettevõtjaid leidma uusi viise, et olla konkurentsivõimelisem.

ALTERNATIIVRAHASTUS

Alternatiivrahastuse võimalused Euroopas Ühis- ja alternatiivrahastuse võimalused Euroopas
Fundwise Osaluspõhine ühisrahastusplatvorm, mis on mõeldud ettevõtjatele ja investoritele.
Investly Arvete rahastamine ettevõtetele
ESTBAN Eesti Äriinglite võrgustik, mis on katusorganisatsioon äriinglitele ja äriinglite gruppidele, mis otsib investeerimisvõimalusi Eestis ja lähiregioonides.
Prototron Prototron pakub 10,000 € suurust rahastust ja nõustamist nutikate ideede, leiutiste, vidinate ja lahenduste teostamiseks, et teha meie igapäevane elu lihtsamaks, paremaks, mugavamaks.
VEGA FOND VEGA FOND on teaduspõhiste äriprojektide arendamiseks mõeldud rahastu, mis toetab:
– tudengeid ja teadlasi kõikidest valdkondadest,
– projekte, mis omavad laiahaardelisemat äripotentsiaali,
– teadmismahukate teenuste arendust ja töötavate prototüüpide ehitamist.
SmartCap SmartCap valitseb riiklikku fondifondi, mille vahendid investeeritakse Eesti varase faasi riskikapitalifondidesse
ESTVCA ESTVCA eesmärk on välja arendada jätkusuutlik ja atraktiivne ökosüsteem ettevõtjate, fondijuhtide ja institutsionaalsete investrite jaoks, et suurendada uuenduslike ja suure kasvupotentsiaaliga ettevõtjate väljundit Eesti majanduses.
Ambiend Sound Investments Pikaajalised investeeringud seemne faasis olevatele ambitsioonikatele tehnoloogia ettevõtetele
BaltCap BaltCap on Balti riikide era- ja riskikapitaliettevõte, mis investeerib läbi investeerimisfondide kasvule suunatud Baltimaade ettevõtetesse ning finantseerib ettevõtete väljaoste.
BPM Capital BPM on vahefinantseerimisvahendi pakkuja Baltikumi ja Poola turgudel, eesmärgiga toetada kogenud juhtide jõupingutusi kasvada ja laiendada oma ettevõtteid.
Karma Ventures Karma Ventures investeerb Euroopa varase ja kasvufaasi idufirmadesse
Livonia Partners Livonia Partners on investeerimismeesond asukohaga Baltikumis. Praegu hallatakse Livonia Partners Fund I-st, mis investeerib 70 miljon EUR Eesti, Läti ja Leedu ettevõtete omakapitali. Fondi investorid on kohalikud ja rahvusvahelised institutsionaalsed investorid nagu pensionifondid, kindlustusseltsid ja arengut finantserivad institutsioonid
United Partners United Partners (UP) on sõltumatu investeerimispank, mis loodi aastal 2003. Ettevõte asub Tallinnas ja selle põhitegevuseks on:
(1) ettevõtete finantsalane nõustamine,
(2) otseinvesteeringud,
(3) varahalduse teenused ja
(4) kinnisvaraarendus.
Piirkond, kus ettevõte tegutseb, hõlmab Baltikumi, Venemaad kui ka CEE riike üldiselt. Ajalooliselt on fookuses olnud finantsteenused, logistika, kinnisvara, energia, tehnoloogia ja jaemüük.
Invesco Finance Investeerimisfirma, mis otsib alati uusi võimalusi
Up Invest Up Invest on eraomandis olev investeerimisfirma, mis keskendub tervishoiule, meediale, jaemüügile, kinnisvarale ja Cleantech investeeringutele kõigis kolmes Balti riigis ja Soomes.
CrowdEstate Crowdestate on kinnisvara rahastamisele keskendunud ühisinvesteerimise keskkond
EstateGuru EstateGuru.eu on hüpoteegiga tagatud laenude ja kinnisvarainvesteeringute vahenduskeskkond Eestis. Tegemist on kinnisvaraprojektide ühisrahastuskeskkonnaga, kus ettevõtted saavad taotleda finantseerimist kinnisvara arendusprojektidele
Funderbeam Funderbeam on esmane ja teisene turg varajases staadiumis startup investeeringutele. See muudab kasvukapitali vahendamise üle piiride lihtsamaks nii saajale kui andjale ilma ebaoluliste vahendajateta. Kontorid asuvad Eestis, Suurbritannias ja Horvaatias
Finora Capital Finora Capital pakub hüpoteeklaenu ehk laenu kinnisvara tagatisel, faktooringut ning järelmaksu
Capitalia Capitalia on keskendunud väike ja keskmise suurusega ettevõtetele pakkumaks kättesaadavaid laene, mis toimivad lisarahastusena või alternatiivina pangalaenule
SVEA Finance Arvete ost
Faktooring
Järelmaksu finantseerimine
FACTOR FINANCE OÜ Faktooring
Inwise Inwise pakub investoritele pankade faktooringuteenuse asemel võimalust investeerida lühiajaliselt ja mõõdetava riskiga ettevõtete rahavoogu, ostes viimaste poolt oma klientidele väljastatud müügiarveid. See võimaldab saada oma lühiajalistelt (30 – 60 päeva) investeeringult head tootlust ja finantskindlust.
Estonia Angel Investors Äriinglid (isikud)
Cresco Riskikapital. Cresco investeerib oma vahendeid hoolega valitud ettevõtetesse ja eriolukordadesse
Investoriteliit Investoriteliit.ee eesmärk on koondada väikeinvestoreid ja teadvustada investoritele, et ka alustavatesse ettevõtetesse on võimalik investeerida. Investeerida just nende varases arengufaasis.
SWIST Bankers Riskikapitali kaasamine

Lisainfot toetuste kohta ja abi äriplaani või taotluse koostamisel saad tasuta konsultatsioonil:

Kohtumiseni nõustamisel!

Evelin Saarmets

Ettevõtluskonsultant (Jõhvi)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

Kohtumiseni nõustamisel!

Anton Pratkunas

Ettevõtluskonsultant (Narva)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng

Rahastusvõimalused ettevõtjatele

TOETUSMEETMETE OTSIMINE

 

Küsi abi toetusmeetmete kohta:

Küsi abi julgesti!

Jefim Aljoškin

Ettevõtluskonsultant (Jõhvi)

Konsultatsiooni keel
Rus
Est
Eng
PROGRAMMID
TULENEVAD

KIK: Jäätmete ringlussevõtt (avaneb hiljemalt 6. jaanuaril 2025.)

AVATUD TOETUSMEETMED

Toetus kuni
35 000€
Omafinantseering
30%

Eesmärk

Ettevõtjate koostööd teadusasustuste, katselaborite või intellektuaalomandi ekspertidega, et luua uuenduslik ning kõrgemat lisandväärtust pakkuv toode, teenus või tehnoloogia.

AVATUD

info

UUS! Arendusosak 

Toetus kuni
7 500€
Omafinantseering
20%

Eesmärk

hankida tootearenduseks vajalikke teenuseid innovatsiooniteenuse pakkujalt.

AVATUD

info

Toetus kuni
roheaudit kuni 10 000€, teekaardi arendustegevuse elluviimine kuni 200 000€
Omafinantseering
kuni 50%

Eesmärk

Toetada rohemõtlemise sidumist ettevõtja strateegilise missiooniga

Suurim toetus
300 000€
Omafinantseering
kuni 50%

Eesmärk on toetada automatiseerimist ning digitaalsete tehnoloogiate ja robotite kasutuselevõttu.

Infopäev – 06.09.2022 – slaidid, salvestus

Suurim toetus
arenguplaanile kuni 500 000

Ettevõtte arenguprogramm toetab ettevõtete pikaajalist läbimõeldud arengut, tegevuste paremat planeerimist, innovatsiooni rakendamist ja eelkõige tootearendust

Uute taotluste vastuvõtmine on peatatud, kuid klientide eelnõustamine arenguplaani ettevalmistamiseks toimub jätkuvalt.

Toetus kuni
60 000€
Omafinantseering
kuni 50%

Eesmärk on edendada Eesti väikese-​ ja keskmise suurusega ettevõtjate küberturvalisust.

AVATUD

13.03.2023 infoseminari materjalid: slaidid ja salvestis

Toetus kuni
10 000€
Omafinantseering
30% -50%

Toetust saad taotleda oma ettevõtte digitaliseerimise teekaardi koostamiseks.

AVATUD

esita taotlus

Suurim toetus
150 000
Omafinantseering
20% – 75%

AVATUD

18.08.2022 toimunud infopäeva slaidid ja video

Rakendusuuringute programmis osalemiseks on vajalik läbida EAS kohustuslik eelnõustamine.

Kaupo.​Reede@​eas.​ee

+372 53304076

Eesmärk

toetada automatiseerimist ning digitaalsete tehnoloogiate ja robotite kasutuselevõtu.

Toetus kuni – 300 000€
Omafinantseering – kuni 50%

Infopäev – 06.09.2022 – slaidid, salvestus

Suurim toetus
sõltub investeeringu suurusest, minimaalne toetuse summa 500 000 eurot
Omafinantseering
vähemalt 35%
Kogu toetussumma
153 000 000

taotluste vastuvõtt peatatud

Toetus
30 000 – 500 000€
Omafinantseering
20% – 55%

Suurim toetus
Maksimaalne toetussumma ühe taotluse kohta on üks miljon eurot.

Omafinantseering
vähemalt 40%
Kogu toetussumma
6 800 000

Suurim toetus
100 000€

Omafinantseering
vähemalt 30%
Kogu toetussumma
3 000 000

Suurim toetus
50 000€

Omafinantseering
vähemalt 30%
Kogu toetussumma
1 500 000

EESSEISVAD MEEDED

UUS! Maapiirkonna ettevõtjate konkurentsivõime suurendamise investeeringutoetus

Toetus 
10 000€ – 200 000€
Omafinantseering
60%

Eesmärk

Toetuse andmise eesmärk on suurendada maapiirkonnas püsivalt tegutsevate ettevõtjate konkurentsivõimet, mille tulemusel luuakse uued atraktiivsed töökohad maapiirkonda. Sellel eesmärgil toetatakse selliste tegevuste elluviimist, mis aitavad kaasa tasakaalustatud regionaalsele arengule ja maapiirkonnas püsivalt tegutsevate ettevõtjate kestlikule arengule uute tehnoloogiate või infotehnoloogiliste lahenduste kasutuselevõtmise või ressursitõhususe parandamise kaudu.

Taotlusvoor avaneb 28.08.2024. a.

Lisainfo SIIN