Ida-Viru Ettevõtluskeskus

piirkondlik arengumootor

 

 

2022

Ida-Virumaa kodanikuühenduste tunnustamiskonkursile 2022 esitati 63 kandidaati:

Ida-Viru Parim KOP Rakendaja 2022-7 kandidaati

Ida-Viru Aasta Eurorahade Rakendaja 2022- 4 kandidaati

Ida-Viru Parim Kodanikuühendus 2022- 18 kandidaati

Ida-Viru Tegusaim Kodanik 2022- 20 kandidaati

Ida-Viru loomemajanduse arendaja 2022- 14 kandidaati

 

Tunnustusüritus toimus Meresuu Spa Hotellis 24. novembril 2022.a.

Vaata Ida-Virumaa kodanikuühenduste 2022 kategooriate võitjate videolühitutvustusi:

Ida-Virumaa kodanikuühenduste tunnustamiskonkurss

2022

Ida-Virumaa kodanikuühenduste tunnustamiskonkursile 2022 esitati 63 kandidaati:

Ida-Viru Parim KOP Rakendaja 2022-7 kandidaati

Ida-Viru Aasta Eurorahade Rakendaja 2022- 4 kandidaati

Ida-Viru Parim Kodanikuühendus 2022- 18 kandidaati

Ida-Viru Tegusaim Kodanik 2022- 20 kandidaati

Ida-Viru loomemajanduse arendaja 2022- 14 kandidaati

Tunnustusüritus toimus Meresuu Spa Hotellis 24. novembril 2022.a.

Esita

Ida-Viru Parim KOP Rakendaja 2022 - MTÜ Iga Elu

 • 00 min 00 sek
 • Ida-Viru Parim KOP Rakendaja 2022 - MTÜ Iga Elu

  vaatamist

 • 00 min 00 sek
 • Ida-Viru Parim KOP Rakendaja 2022- MTÜ Iga Elu

  Ida-Viru Parim KOP Rakendaja 2022 võitjaks on MTÜ Iga Elu, kes korraldas programmi raha kasutades laagri vabatahtlikele elupäästjatele, et parandada nende kadunud inimeste otsingut.

  Nominent- MTÜ Äkke Suusaklubi

  MTÜ Äkke Suusaklubi on läbi viinud kaks projekti „Narva suusasõit“ ja „Äkkeküla spordimaja“. Esimese projekti raames oli läbi viidud Narva Suusasõit, mis on Narva piirkonnas ainulaadne liikumiseharrastuse ning Vabariigi aastapäeva tähistamise üritus. Teise projekti raames Äkkeküla spordimaja sai juurde ühe soojaku, mis võimaldab pakkuda mitmekesisemat ja kvaliteetsemat teenust spordivarustuse rentimiseks ning erinevatele gruppidele välitreeningute korraldamiseks.

  Nominent- MTÜ Maarahvaselts Vanatare

  MTÜ Maarahvaselts Vanatare viis läbi projekti „Meie mälu: kogume, uurime ja talletame kohaliku kultuuri- ja hariduslugu. Suletud külakoolide lood.“ Projekti oli haaratud Laagna ümbruses tänaseks suletud  koolid. Koguti fotomaterjale, endisaegseid õpikuid, koolivihikuid jms. Tänu toetusele korraldati suurejooneline kokkutulek, millest võttis osa üle 100 inimese. Kogutud materjalide põhjal valmis trükis “Laagna kandi kadunud koolidest”, vanade fotode kogumik, video ja avati mälestuskivi Laagna Vanatare juures.

  Esita

  Ida-Viru Parim Eurorahade Rakendaja 2022 - SA Narva Loomeinkubaator (OBJEKT)

 • 00 min 00 sek
 • Ida-Viru Parim Eurorahade Rakendaja 2022 - SA Narva Loomeinkubaator (OBJEKT)

  vaatamist

 • 00 min 00 sek
 • Ida-Viru Parim Eurorahade Rakendaja 2022 - SA Narva Loomeinkubaator (OBJEKT)

  Ida-Viru Eurorahade Rakendaja 2022 on OBJEKT, kes on sellel aastal viinud läbi mitu projekte , mille maksumus on 250 000 ja millest võtsid osa üle 600 inimest. OBJEKT on ka üks festivali Kinoff peakorraldajatest.

  Nominent- MTÜ Vitatiim

  MTÜ Vitatiim kirjutab projekte ja saab eurotoetust kahes valdkonnas: Rahvusvaheline noorsootöö: Erasmus+ rahvusvahelised projektid, koolitused ja partnerlus; Vabatahtlik tegevus: Euroopa Solidaarsuskorpuse projektid ja kohalik vabatahtlik tegevus. Tänu projektidele loob Vitatiim toetava ja inspireeriva keskkonda, et inimesed saaksid iseenda parimaks versiooniks, avastada oma rolli globaalses maailmas ning olla paindlikud ka pidevate muutuste keskel. Praegu on Vitatiimil käimas 13 rahvusvahelist projekti.

  Nominent- SA Narva Muuseum

  SA Narva Muuseum viib ellu Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi,  mille eesmärgiks on ainulaadse Narva-Ivangorodi piiriülese kindluste ansambli ühiseks kultuuri- ja turismiobjektiks arendamine. Projekti tulemusel restaureeritakse ajalooline pärand ning muudetakse Narva linnus avalikkusele paremini ligipääsetavaks, mis aitab kaasa turistide kasvule piirkonnas ning elavdab kohalikku ettevõtlust.

  Esita

  Ida-Viru Parim Kodanikuühendus 2022 - MTÜ Õnnelik naine

 • 00 min 00 sek
 • Ida-Viru Parim Kodanikuühendus 2022 - MTÜ Õnnelik naine

  vaatamist

 • 00 min 00 sek
 • Ida-Viru Parim Kodanikuühendus 2022 - MTÜ Õnnelik naine

  Ida-Viru parimaks kodanikuühenduseks valiti MTÜ Õnnelik Naine. MTÜ Õnnelik Naine on asutatud aprillis 2018. Hetkel vabaühenduste tegevus on pühendatud naiste klubi ``Loodud olema Õnnelik``, täiskasvanute klubi ``Kohv + Kaneel`` regulaarsete koosviibimiste korraldamisele ja pidamisele. MTÜ korraldab väljasõidu üritusi peredele, koolitusi, töötubasid ja viib läbi rahvusvahelised konverentsid. Nende tegevuste eesmärk on õpetada looma tervislikke peresuhteid, aidata leida tõelist õnne, õpetada vaimse uuenemise aluseid. Sellistel koosviibimistel jagavad oma teadmisi psühholoogia, pedagoogika, meditsiini, spordi, kultuuri, kosmetoloogia, perekonnaõiguse, rahanduse ja investeeringute valdkonna eksperdid ning teiste mittetulundusühingute esindajad. Klubi külalised tulevad nii Jõhvist kui ka teistest Ida-Virumaa linnadest (Sillamäe, Narva, Kohtla-Järve).

  Nominent- MTÜ Kaitstud elu

  MTÜ Kaitstud Elu oli asutatud 2016. aastal. MTÜ on aastate jooksul tegelenud psüühiliste ja erivajadustega inimestega ning loonud neile kümneid töökohti. 2022. aastal lõi programmi Kaitstud töö raames koos Töötukassa Kaitstud Elu MTÜ  12 töökohta puuetega inimestele keraamika ja Narva sümboolikaga meenete valmistamise jaoks.

  Nominent- SA Narva Linna Arendus

  SA Narva Linna Arendus korraldab aastaringselt Äkkekülas, Joaoru puhkealal ja Narva Jõepromenaadi territooriumil rahvusvahelisi ja vabariiklikke üritusi ning linna suusa- ja jalgrattavõistlusi. Samuti korraldatakse sotsiaalvõrgustikes mitmesuguseid loosimisi ja aktsioone. SA tegeleb liikumise propageerimisega noorte seas ning motiveerib noori liikuda erineval viisil: jalgrattasõit, rulluisusõit, jooksmine ja muu.

  Esita

  Ida-Viru Tegusaim Kodanik 2022 - Marina Koreshkova

 • 00 min 00 sek
 • Ida-Viru Tegusaim Kodanik 2022 - Marina Koreshkova

  vaatamist

 • 00 min 00 sek
 • Ida-Viru Tegusaim Kodanik 2022 - Marina Koreshkova

  Ida-Viru tegusaim kodanik 2022.a on Marina Koreshkova. Marina Koreshkova on kahe mittetulundusühingu: Narva Meediaklubi MTÜ ja Art Republic Krenholmia MTÜ juhatuse liige. Need kaks organisatsiooni koos korraldavad vähemalt 10 üritust kuus: filmikoosolekud, muusika- ja spordiüritused. Lisaks nendele tegevustele alates kevadest aitab Marina ka sojapõgenike. Koos oma abikaasaga korraldas ta piiri lähedale kaks suurt tasuta hostelit ja ootesaali. See oli ülimalt vajalik meede, kuna piiriületus võttis inimestel aega kuni 10 tundi ja enamik inimesi vajas ööbimist. Just nemad ei maganud järgmised 6 kuud, kohtudes ja saates terveid perekondi, mõnikord ulatus põgenike arv 400 inimeseni päevas.

  Nominent- Maidu Laht

  Maidu Laht– tervisliku ja aktiivse eluviisi edendaja ja propageerija, Sillamäe linna spordi arendaja. 2022.a. tõi Maidu Sillamäele uusi spordialasid nagu sulgpall ja võrkpall ning soodustab nende arengut.  Maidu  Laht korraldab erinevate spordialade võistlusi, kutsudes sellega võimalikult palju inimesi sportima, üks sellistest võistlustest, mitmes etapis toimuv jõu- ja vastupidavusvõistlus, on juba leidnud oma fännid ja osalejad.

  Nominent- Kalev Naur

  Kalev Naur on aktiivne kaitseliitlane, Alutaguse maleva liige. Ta on löönud kaasa Jõhvi Muuseumi Seltsi tegevuses MTÜ juhatuse liikmena, aidanud kaasa kindralmajor Aleksander Tõnissoni mälestuskonverentside korraldamisel. Kalev Naur pälvis 2022.a. Jõhvi aukodaniku tiitli kohaliku elu edendamise eest: ta on olnud mitmete Jõhvi linna ja valla arendusprojektide algataja ja edendaja. Alates 2014. aastast on ta korraldanud humanitaarabi saatmist Ukrainasse Jõhvi sõpruslinna.

  Esita

  Ida-Viru loomemajanduse arendaja 2022 - NORF 2022

 • 00 min 00 sek
 • Ida-Viru loomemajanduse arendaja 2022 - NORF 2022

  vaatamist

 • 00 min 00 sek
 • Ida-Viru loomemajanduse arendaja 2022 - NORF 2022

  Selle aasta uueks nominatsiooniks oli Ida-Virumaa Loomemajanduse arendaja 2022, mille võitis noorte räpifestival NORF 2022, mis tõi maakonda publikut üle eesti.

  Nominent- Narva Vaba Lava  Kultuurihoovi projekt

  Narva Vaba lava panustab  linna kultuurielu mitmekesistamiseks ja külaliste meelitamiseks kogu maailmast, aga 2022.a. suvel oli korraldatud eriline projekt- Vaba Lava Narva kultuurihoov, kus toimusid erinevatele sihtrühmadele suunatud kultuurisündmused. Selle projektiga toimus märgatav muutus Narva linna suvises kultuurikalendris, mida kohalik kogukond ka soojalt vastu võttis.

  Nominent- Narva Eesti keele maja Filmiakadeemia projekt

  2022. aastal viis Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja Viru Filmifondi toel ellu julge ja ambitsioonika keeleõppeprojekti – oma filmiakadeemia, millele järgnes ehtsa mängufilmi “Valik” sünd ja linastumine suurtel ekraanidel. 12. novembril toimus Kohtla-Järvel PÖFFi erifestivali KinoFF raames filmi „Valik“ esilinastus, alates 27. novembrist jõuab film Apollo kino ekraanidele Ida-Virumaal. Film on esimene Narvas ja narvakate poolt loodud professionaalne täispikk mängufilm. Tänu filmiprojektile said eesti keele praktikat, eneseusku, uusi oskusi ning sõpru mitmest Eesti nurgast üle 40 narvaka.

  Esita

  Eripreemia - Helena Paist

 • 00 min 00 sek
 • Eripreemia - Helena Paist

  vaatamist

 • 00 min 00 sek
 • Eripreemia 2022 - Helena Paist

  Eripreemiat 2022.a sai Helena Paist, kes korraldas kogukonna festivali Kiviõlis.

  Õnnitleme kõiki tublisid osalejaid, võitjaid ja nominente! 

  Konkursi korraldajateks on Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Europe Direct`i Narva teabekeskus ja Ida-Viru Loomeklaster. Tunnustamiskonkursi läbiviimist toetavad SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Ida-Viru Omavalitsuste Liit, Euroopa Regionaalarengufond, Rahandusministeerium, Kultuuriministeerium ja Siseministeerium.

  Konkursi eesmärk on esile tõsta ja tunnustada Ida-Virumaa tegusaid kodanikke ja parimaid kodanikuühendusi, kelle teod muudavad meie kodukohad paremaks, kogukonda ühtsemaks ning kodanikuühiskonda tugevamaks.

  Tulemused

  Galeriid