Viimane võimalus registreerimiseks! Konverents „Personaalriik Eestis: tulevikusuunad, ohud ja võimalused“
Hea tulevikuhuviline!
Oled oodatud arenguseire konverentsile „Personaalriik Eestis: tulevikusuunad, ohud ja võimalused“, mis toimub kolmapäeval, 27. novembril 2024 Riigikogu konverentsisaalis (Lossi plats 1a, Tallinn) ja veebikeskkonnas Worksup. Konverentsil osalemiseks palume registreeruda hiljemalt reedel, 22. novembril. Lingi konverentsiga liitumiseks saadame päev enne üritust meili peale.
Ajakava ja registreerimine:
Personaalriigi ideest on Eestis palju räägitud, kuid enamasti keskendudes sellele, kuidas muuta riigiga suhtlemine ja vajaliku info leidmine inimesele kiiremaks ja mugavamaks. See on oluline, kuid puudutab vaid pealiskaudselt personaalse riigi tulevikuvõimalusi.
Mis on ikkagi personaalne riik ja sealsed vajaduspõhised teenused? Mis on proaktiivsed avalikud teenused ja toetused ning kas Eesti ühiskonnal on nendest võita või kaotada?
Konverentsil uurime personaalse riigi erinevaid arengusuundi, kaasnevaid riske ja võimalusi. Riiklike teenuste ja toetuste senisest ulatuslikum personaliseerimine nõuab põhimõttelisi otsuseid, mis mõjutavad Eesti heaoluriigi edasist arengut ja ühiskonna heaolu tervikuna.
Konverentsi avaesineja on Oxfordi Ülikooli interneti instituudi tehisintellekti ja avaliku poliitika lektor Keegan McBride, kes räägib, kuidas mõelda avalike teenuste ja toetuste personaliseerimisest andmeanalüüsi ja tehisaru abil. Suurima personaliseerimispotentsiaaliga toetusi ja teenuseid sotsiaal- ja haridusvaldkonnas tutvustab Civitta uuringute ja hindamiste valdkonna juht Piia Viks-Binsol. Mõttekoja Praxis analüütik Kelly Toim räägib toetuste sissetulekuga sidumisest ja selle mõjudest riigieelarvele, vaesusele ja ebavõrdsusele. Personaalriigi tuleviku stsenaariumeid Eestis tutvustab Arenguseire Keskuse ekspert Kaupo Koppel.
Päeva teises pooles kõneleb Justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna nõunik Henrik Trasberg andmepõhisest profileerimisest ja automaatsetest haldusotsustest. Andmete taaskasutusest Eestis räägivad Statistikaamet peadirektor Urmet Lee ja eksperimentaalstatistika valdkonna andmeteadur Kadri Rootalu. Cybernetica teadusdirektor ja Eesti Teaduste Akadeemia küberturvalisuse komisjoni esimees Dan Bogdanov peab ettekande privaatsust tagavate tehnoloogiate rollist personaalriigis. Päeva lõpetab vestlusring, kus arutletakse, kas riigi toetuste ja teenuste ulatuslikum personaliseerimine on näidustatud ja teostatav. Vestlusringis saavad sõna Riigikogu liige Irja Lutsar, Tartu Ülikooli rahvatervishoiu kaasprofessor Taavi Tillmann, Töötukassa juhatuse liige Reelika Leetmaa ja advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat ja partner Karmen Turk.
Vestlusringi ja tervet päeva juhib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.
Kutset võib jagada! Ootame osalema!