Logo EAS

Värsked uudised kodanikuühiskonnast

Kiired teated!

 

Sellest sügisest hakkavad Avatud Eesti Fond ning vabaühenduste liit EMSL ellu viima vabakonnale suunatud toetusprogrammi nimega Active Citizens Fund, mille kogumahuks Eestis on kuni 2021. aastani 4 miljonit eurot.

Norra, Islandi ja Liechtensteini rahastatud ja ühtekokku viieteistkümnes riigis ellu viidava programmi eesmärk on toetada kodanikuühiskonna arengut, edendada demokraatiat, kodanikuaktiivsust, inimõigusi ja sotsiaalset õiglust ning kaasata nõrgemaid ühiskonnagruppe. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) projektide esitamise tähtaeg 02.05 2018

 Värske teave  IVEK (ivek.ee)  ja IVOL(ivol.ee) alates 2.aprillist. Tulekul infopäev.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Info NULA( nutikad lahendused) inkubaatori kolmanda hooaja kohta. Olete ühtlasi oodatud ka 27. märtsil Tallinnasse ja 29. märtsil Tartus toimuvale inspiratsioonipäevale

--

NULA inkubaator ootab Eesti ühiskonda paremaks muutvaid ideid

Kuus kuud kestev 75 000 € suuruse auhinnafondiga NULA inkubaator, mis keskendub ühiskondlike algatuste arendamisele, alustab kolmandat hooaega. Lahendusi teravatele ühiskondlikele probleemidele oodatakse 4. aprillini.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) ja Heateo Sihtasutuse loodud NULA inkubaatori eesmärk on leida uuenduslikke ja nupukaid lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Inkubaatorisse oodatakse lahendusi, mis võivad olla seotud perede toimetuleku, hariduse, eakate elukvaliteedi, keskkonna, vaimse tervise või mõne muu kriitilise probleemiga Eesti ühiskonnas.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Kodukant kutsub seminarile vabatahtliku tegevuse trendidest (5. aprill, Tallinn)

  1. aprillil toimub Tallinnas seminar Vabatahtliku tegevuse trendid muutuvas ühiskonnas. Seminari eesmärgiks on kutsuda vabatahtlike kaasajaid ja organisatsioone mõtlema, kuidas muutuvas ühiskonnas vabatahtlike kaasamist jätkusuutlikult korraldada ning ühiselt mõtiskleda vabatahtliku tegevuse tulevikutrendide teemal.

Seminar toimub Tallinna Tehnikaülikooli Mektory Ärimudelite laboris (Raja 15, Tallinn) ja on eesti keeles, väliskülalise ettekanne inglise keeles. Neile, kes ei oska inglise keelt, korraldatakse sosintõlge.

Registreeru seminarile hiljemalt 26. märtsiks või kuni kohti jätkub!

Lisainfo: http://vabatahtlikud.ee/uudis/seminar-vabatahtliku-tegevuse-trendidest-muutuvas-uhiskonnas/
Kontakt:
 Eha Paas, Liikumine Kodukant vabatahtliku tegevuse valdkonnajuht, tel 517 0214 eha@kodukant.ee

Valmis uus Hea Kodanik!

EMSL annab teada, et valmis on Hea Kodaniku ajakirja kevadnumber. Kaane peal Eesti hetke kõige ägedam kunstnik Katja Novitskova. Kaante vahel võtsime ette ÜRO poolt seatud kestliku arengu eesmärgid ja uurisime, kas ja mis neist kasu on, kuidas nende täitmisega edeneb ning mis seis Eestis eri valdkondades avaneb. Peagi ka paberil igas MAKis, nagu ikka.

Loe seni veebist: https://heakodanik.ee/heakodanik/

Heateo Sihtasutus käivitas Eesti esimese mõjufondi

Mõjufondi eesmärk on toetada mõjusaid algatusi, mis lahendavad olulisi ühiskondlikke probleeme. Heateo Mõjufondi on panustanud kaksteist eraisikut ja neli ettevõtet 370 000 eurot.

Heateo Mõjufond on Eesti esimene filantroopiafond, kuhu panustavad ühiselt Eestist hoolivad eraisikud ja ettevõtted. Mõjufondiga soovitakse anda kolme aasta jooksul tuul tiibadesse 4-6 mõjusale algatusele, mis lahendavad teravaid probleeme Eesti ühiskonnas - alates haridusest, sotsiaalsest ebavõrdsusest, tervisest kuni keskkonnani.

Lisainfo ja kandideerimine mõjufondi toetusele www.heategu.ee/mõjufond